PC hry

Facebook

Facebook koupil české herní studio Beat Games, tvůrce slavného Beat Saber

Americká internetová společnost Facebook koupila české studio Beat Games, které vyvinulo úspěšnou hru pro virtuální realitu Beat Saber. Facebook to v úterý oznámil prostřednictvím své vývojářské firmy Oculus a studio Beat Games transakci na twitteru potvrdilo. Detaily obchodu ani jedna strana nezveřejnila.

Ilustrační fotografie

Česká PC hra slaví úspěch. Už se jí prodalo více jak milion kusů

Byznys

Praha - Týden od vydání se prodalo už zhruba milion kusů nové české počítačové hry Kingdom Come: Deliverance, kterou uvedla na trh tuzemská společnost Warhorse Studios. Hra se prodává v průměru za zhruba 60 dolarů za kus. Je tedy pravděpodobné, že tržby už přesáhly miliardu korun.

Aktuálně se děje

6. prosince 2025 18:12

Znali jsme prognózu a věděli, co přijde, prozradil přítel Patrika Hezuckého (†55)

Ačkoli Patrik Hezucký, populární moderátor, bojoval s vážnou nemocí, nikdo z jeho blízkých nebyl zcela připraven na nevyhnutelný konec. Jeden z jeho přátel popsal pro Expres.cz tíživé pocity, které provázely každou cestu do benešovské nemocnice v posledních dnech jeho života. Lidé sice znali špatnou prognózu od lékařů, ale bylo nesmírně obtížné čelit otázce, zda Patrika vidí živého naposledy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy