Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Facebook koupil české herní studio Beat Games, tvůrce slavného Beat Saber

Facebook
Facebook
Foto: Pixabay

Americká internetová společnost Facebook koupila české studio Beat Games, které vyvinulo úspěšnou hru pro virtuální realitu Beat Saber. Facebook to v úterý oznámil prostřednictvím své vývojářské firmy Oculus a studio Beat Games transakci na twitteru potvrdilo. Detaily obchodu ani jedna strana nezveřejnila.

"Úspěchy Beat Games jsou už nyní působivé, ale Facebook a tým studia Beat Games ví, že se toho dá na poli virtuální reality, her a hudby udělat ještě mnohem více," uvedl v prohlášení zástupce americké společnosti Mike Verdu. Studio Beat Games se podle něj stane součástí studia Oculus, které patří společnosti Facebook, "jako nezávisle řízené studio" se sídlem v Praze.

"S nadšením oznamujeme, že se připojujeme ke studiu Oculus jako nezávisle řízené studio v Praze! Je to pro nás velký krok a nemůžeme se dočkat, až posuneme virtuální realitu společně ještě dál," uvedlo na twitteru české studio, které se proslavilo hrou Beat Saber.

Slováci Ján Ilavský a Vladimír Hrinčár a Čech Jaroslav Beck vyvinuli hru Beat Saber, ve které hráči za hudebního doprovodu rozsekávají krabice pomocí svítících laserových mečů. Letos v dubnu získal Beat Saber cenu za nejlepší českou hru roku 2018. Ve svém segmentu nejprodávanější hrou na světě.

Verdu v prohlášení hráče na celém světě ubezpečil, že studio Beat Games bude nadále dodávat aktualizace své úspěšné hry pro všechny platformy, na kterých je dostupná.

V prohlášení zástupce Facebooku také naznačil, že by americká společnost mohla pokračovat v akvizicích na poli virtuální reality. "Jsme nadšení, že se Beat Games připojilo k našemu týmu. Tohle je jen začátek," uvedl Verdu.

Kromě řady dalších aktivit společnost Facebook provozuje největší internetovou sociální síť na světě.

Témata:  Facebook Herní studio PC hry Best Games sociální sítě

Související

Aktuálně se děje

11. září 2025 17:45

Dara Rolins prozradila, co už nechce nikdy v životě opakovat

Dara Rolins oslaví ještě letos 53. narozeniny, z čehož tak nějak vyplývá, že už toho v životě zažila hodně. Má tak spoustu zkušeností a ví, co už nechce nikdy opakovat. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Praha, ilustrační fotografie.

Komentář

Z Česka a Prahy zvláště se stal skanzen, vyšší budovu má i Brno. Změna je na obzoru

Z České republiky, a Prahy zvláště, se stává jakýsi skanzen. V první padesátce žebříčku nejvyšších budov zemí Visegrádské čtyřky má Česko jen dvě zastoupení. A to brněnskou AZ Tower na 39. místě a pražskou City Tower na 42. místě. Žebříčku dominují Poláci s bezmála čtyřiceti zastoupeními; výrazně vyšší budovu, než jsou ty české nejvyšší, ovšem mají také Slováci a Maďaři.