Články k tématu: rakousko

Nehammer: Vstup Rakouska do Severoatlantické aliance není na stole

17.05. 15:27

Rakousko má jinou pozici než Finsko a Švédsko, bylo, je a bude neutrální. Vstup země do Severoatlantické aliance (NATO) není na stole, řekl na dnešní tiskové konferenci po jednání s premiérem Petrem Fialou (ODS) v Praze rakouský kancléř Karl Nehammer.

ČR je důležitý partner a soused, vzkázal rakouský kancléř před návštěvou Prahy

16.05. 14:07

Česká republika je pro Rakousko důležitý partner a soused. Uvedl to v dnešním prohlášení před úterní návštěvou Prahy rakouský kancléř Karl Nehammer. Poukázal přitom na nadcházející české předsednictví v Radě EU, ale také na odmítavý postoj Rakouska k jaderné energetice.

Do Rakouska bude od pondělí možné cestovat bez všech koronavirových omezení

13.05. 20:44

Do Rakouska bude od pondělí možné přicestovat z celého světa bez jakýchkoliv koronavirových omezení. Vídeň všechna ruší, uvedla dnes agentura APA s odvoláním na nařízení ministerstva zdravotnictví. To krok zdůvodnilo současnou epidemickou situací.

Nehoda vlaku v Rakousku si vyžádala mrtvého a 12 zraněných

Aktualizovali jsme 9.5.2022, 21:43, 09.05. 20:00

Dnešní nehoda vlaku u obce Münchendorf v Dolních Rakousech si vyžádala jeden lidský život, tři těžce zraněné a dalších devět lehce zraněných. S odvoláním na mluvčí Červeného kříže to napsala agentura APA.

Počet obyvatel Rakouska v důsledku války poprvé překročil devět milionů

26.04. 19:05

Počet obyvatel Rakouska v důsledku války na Ukrajině poprvé překonal hranici devět milionů. Podle oficiálních statistik měla alpská republika na počátku dubna 9,03 milionu obyvatel.

Soud souhlasil s přemístěním Fritzla, čímž mu umožní požádat o podmínečné propuštění

20.04. 19:48

Rakouský soud dnes vyslovil souhlas s přemístěním Josefa Fritzla, který si ve věznici s uzavřeným psychiatrickým oddělením odpykává doživotní trest za to, že čtvrt století věznil a sexuálně zneužíval vlastní dceru. Informovala o tom agentura APA. Přesun do normální věznice by 87letému Fritzlovi…

Rakousko od soboty ruší povinné roušky ve vnitřních veřejných prostorech

14.04. 16:38

Rakousko od soboty ruší všeobecnou rouškovou povinnost ve vnitřních veřejných prostorech. Před měsícem přitom byla povinnost nosit respirátory třídy FFP2 znovu rozšířena na obchody, kulturní zařízení a pracoviště. Od víkendu zůstane už jen v obchodech s potravinami, v prostředcích veřejné dopravy a…

Putin řekl rakouskému kancléři, že dodávky plynu do Rakouska jsou zabezpečené

14.04. 09:34

Ruský prezident Vladimir Putin na pondělním setkání ujistil rakouského kancléře Karla Nehammera, že dodávky plynu do Rakouska jsou zabezpečené. Rakousko za ně prý může i nadále platit eurem, řekl Nehammer agentuře APA.

Podle rakouského ministra je dobré Putinovi osobně říct, že válku prohrál

Aktualizovali jsme 11.4.2022, 12:33, 11.04. 11:45

Je dobré osobně říct ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, že tuto válku prohrál, prohlásil podle agentury Reuters rakouský ministr zahraničí Alexander Schallenberg. Komentoval tak dnešní cestu rakouského kancléře Karla Nehammera, který míří do Moskvy, aby se setkal s ruským vůdcem.

Pendleři při cestách do Rakouska nemusí prokazovat bezinfekčnost, turisté ano

11.04. 12:07

Lidé pravidelně jezdící do Rakouska za prací, studiem či rodinou nemusí ode dneška prokazovat bezinfekčnost, tedy doklad o očkování proti covidu, prodělání nemoci v posledním půlroce nebo negativní PCR test. Turistům tato povinnost označovaná jako 3G zůstává, uvedlo na twitteru české ministerstvo…

Rakousko podporuje zesílení sankcí proti Rusku, ale ne embargo na plyn

04.04. 14:38

Rakousko podporuje zesílení sankcí proti Rusku, ale nikoli embargo na dovoz plynu. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí Ö1 to dnes řekl ministr zahraničí Alexander Schallenberg. Šéf rakouské diplomacie i vicekancléř Werner Kogler se vyslovili pro mezinárodní vyšetření událostí v ukrajinském městě Buča…

Rakousko kvůli vysokým počtům nakažených znovu zpřísní opatření

23.03. 20:13

Rakousko kvůli vysokým počtům nakažených znovu zpřísní proticovidová opatření. Až na výjimky bude například nutné nosit ve vnitřních prostorách respirátory. Nová pravidla budou podle webu listu Die Presse platit od čtvrtka nejméně do 16. dubna.

V Rakousku se kvůli vysokým počtům nakažených vrátí povinnost nosit respirátor

18.03. 21:03

V Rakousku se kvůli vysokým počtům nakažených v polovině příštího týdne vrátí povinnost nosit respirátor třídy FFP2 ve vnitřních prostorách. Oznámil to dnes rakouský ministr zdravotnictví Johannes Rauch s tím, že podrobnosti budou oznámeny později.

Pád laviny v rakouském Lackenhofu nepřežili tři lidé

Aktualizovali jsme 11.3.2022, 17:31, 11.03. 16:12

Tři muži dnes zahynuli a jeden byl vážně zraněn při pádu laviny v Lackenhofu v oblasti dolnorakouského horského masivu Ötscher. Místní úřady nejprve pátraly po dalších zasypaných, nakonec ale akci ukončily. Nikdo jiný podle všeho lavinou zasažen nebyl, uvedla agentura APA.

Rakousko odkládá povinné očkování proti covidu-19

Aktualizovali jsme 9.3.2022, 15:03, 09.03. 10:23

Rakousko zruší stávající zákon o povinnosti očkování proti covidu-19 a odloží jeho vymáhání, které mělo původně začít v polovině března. Za tři měsíce vláda opatření znovu přehodnotí. Oznámili to dnes rakouský ministr zdravotnictví Johannes Rauch a ministryně pro ústavní záležitosti Karoline…

Německo a Rakousko vyzvaly své občany, aby opustili Ukrajinu

Aktualizovali jsme 19.2.2022, 16:22, 19.02. 15:35

Německo, Rakousko a Francie doporučily svým občanům pobývajícím na Ukrajině, aby opustili zemi. Informovaly o tom tiskové agentury. Tyto tři státy se tím přidaly ke skupině zemí včetně Česka, které vyzvaly své občany k odjezdu z Ukrajiny kvůli obavám z ruské invaze.

Průzkum: Povinné očkování proti covidu podporuje v Rakousku přes 60 procent lidí

17.02. 14:29

Povinné očkování proti covidu-19, které Rakousko zavedlo začátkem února, považuje za dobré či spíše dobré 61 procent obyvatel této alpské země. Naopak každý čtvrtý dotazovaný odpověděl, že povinnou vakcinaci rozhodně odmítá. Podle agentury APA to vyplývá z průzkumu veřejného mínění, který dnes…

Fiala chce s kancléřem mluvit o postoji Rakouska k jaderné energetice

17.02. 09:09

Premiér Petr Fiala (ODS) plánuje na okraji evropského summitu jednat s rakouským kancléřem Karlem Nehammerem mimo jiné o postoji jeho země k jaderné energetice. Novinářům to řekl před odletem na summit do Bruselu. Budu chtít s panem kancléřem mluvit i o tom, proč je jádro tak důležité pro ČR, v čem…

Rakousko ruší od 5. března téměř všechna opatření proti covidu-19

16.02. 14:23

Rakousko zruší od 5. března prakticky veškerá proticovidová opatření. Při vstupu do země bude potřeba doklad o očkování, o prodělání nemoci či negativní test na koronavirus. Podle agentury APA se na tom usnesla vláda po poradě s představiteli spolkových zemí a experty.

Rakousko ruší povinné roušky a respirátory během školní výuky

14.02. 09:01

Rakousko pokračuje v rozvolňování epidemických opatření. Od 21. února již nebudou povinné roušky či respirátory během školní výuky. Povoleny budou také školní akce, jako jsou lyžařské kurzy. Informovala o tom dnes agentura APA s odvoláním na ministra školství Martina Polascheka.

Rakousko eviduje 27.299 nově nakažených

07.02. 12:48

Rakousko dnes eviduje 27.299 nově nakažených koronavirem, konkrétně vysoce nakažlivou variantou omikron. Je to druhá nejvyšší pondělní hodnota od počátku pandemie covidu-19 před dvěma lety, uvedla agentura APA.

V Tyrolsku zahynul pod lavinou člověk, další pak v italských Alpách

Aktualizovali jsme 5.2.2022, 19:36, 05.02. 13:43

V Tyrolsku na západě Rakouska zahynul pod lavinou jeden člověk. Čtyři další se podařilo vyprostit a převézt do nemocnice, sdělila podle agentury APA policie. Tragédie se odehrála jen den poté, co v lavinách v Rakousku přišlo o život osm lidí. Jednoho mrtvého si dnes lavina vyžádala také v italských…

V Rakousku vstoupil v platnost zákon o povinném očkování proti covidu-19

05.02. 10:48

V Rakousku dnes vstoupil v platnost zákon o povinném očkování proti covidu-19. Počet nově nakažených koronavirem se v zemi za období ze čtvrtka na pátek vyšplhal na 36.329. Počet aktivních případů tak stoupl na nové maximum - v Rakousku, které má 8,9 milionu obyvatel, je na virus SARS-CoV-2…

Pád laviny v Tyrolsku si vyžádal pět životů

Aktualizovali jsme 4.2.2022, 18:15, 04.02. 15:18

Pád laviny v Tyrolsku poblíž rakousko-švýcarských hranic si dnes vyžádal pět životů. Jedna raněná oběť byla letecky přepravena do Švýcarska, informovala agentura DPA s odvoláním na policii.

Fotogalerie