Články k tématu: rakousko

Muslimové se bouří. Naštval je návrh rakouského politika

Aktualizovali jsme 21.7.2018, 22:28, 18.07. 22:27

Vídeň - Muslimové a židé se bouří proti návrhu, který přednesl dolnorakouský ministr Gottfried Waldhäusl odpovědný za ochranu zvířat. Směrnice má omezit rituální porážky zvířat, takzvané šchity.

Rakousko je na nohou kvůli antisemitskému útoku. Případem se zabývá úřad pro boj s terorismem

20.07. 08:47

Vídeň - Rakouští policisté zadrželi 24letého muže, který ve Vídni napadl dva lidi. Jedna z obětí měla na hlavě jarmulku. Incident vyšetřuje úřad pro boj s terorismem.

Itálie popřela informaci, že Libye nechala v moři utopit migranty z lodi

17.07. 20:02

Vídeň/Řím - Rakousko dnes oznámilo, že nepřevezme žádného ze 450 migrantů, kteří byli minulý týden zachráněni z rybářské lodi ve Středozemním moři. Itálie odmítla informaci, že libyjská pobřežní stráž nechala při záchranné akci na moři dvě ženy s dítětem a plavidlo potopila.

reklama

Migranti už nemají zájem? Počet žádostí o azyl v Rakousku klesá

16.07. 16:46

Vídeň - V první polovině roku 2015, kdy vrcholila migrační krize, požádalo o azyl v Rakousku 28.311 lidí. Nyní je situace o poznání lepší. V letošním prvním pololetí o mezinárodní ochranu požádalo v alpské republice 7098 osob.

Konec štědrých dávek? Rakousko sebere cizincům peníze

15.07. 17:10

Vídeň - Počet dětí žijících v zahraničí, které mají v Rakousku nárok na přídavky, se za posledních 15 let takřka zestonásobil. Informoval o tom rakouský list Kurier.

Itálie a Rakousko spolu uzavřou dohodu o vracení uprchlíků

11.07. 22:02

Innsbruck - Německo a Itálie uzavřou do konce července, anebo počátkem srpna smlouvu o vracení žadatelů o azyl, informoval dnes německý ministr vnitra Horst Seehofer

V Alpách bylo objeveno tělo pohřešovaného Čecha, ztratil se v sobotu v husté mlze

09.07. 16:39

Vídeň - V rakouských Alpách dnes našli tělo 64letého Čecha, který se v sobotu odpojil od své skupiny a následně se ztratil.

V Rakousku zemřel český cyklista, srazila ho opilá řidička

Aktualizovali jsme 7.7.2018, 21:58, 07.07. 18:42

Vídeň - Opilá rakouská řidička v pátek pozdě večer u Wösendorfu na severu země srazila 38letého českého cyklistu, na místě zemřel.

Kudy uprchlíci chodí do Německa? Hranice s Rakouskem je příliš neláká

Aktualizovali jsme 5.7.2018, 22:29, 05.07. 14:36

Mnichov/Berlín - Poté, co byla v Německu uzavřena dohoda o migrantech, zvažuje Rakousko opatření na hranicích. List Rheinische Post dnes napsal, že německo-rakouskou hranici za prvních pět měsíců letošního roku překročila jen malá část ilegálů.

Německo neudělá kvůli migraci žádné kroky na úkor Rakouska, shodli se Kurz a Seehofer

05.07. 18:54

Vídeň - Německý ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) dnes přijel do Vídně obhajovat dohodu, kterou uzavřel s kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU). Ujistil, že Berlín nepodnikne při řešení druhotného pohybu migrantů přes společnou hranici žádné jednostranné kroky na úkor Rakouska.

Rakousko se brání: Tvrdý postoj k uprchlíkům? S muslimy je to obtížné

05.07. 16:38

Vídeň - Rakousko odmítá kritiku své uprchlické politiky, která je prý příliš tvrdá. Kancléř Sebastian Kurz dnes připomněl, že osmimilionová země jen loni přijalo zhruba 150 tisíc lidí. Zdůraznil, že země EU musí v první řadě hledat společné evropské řešení migrační krize.

Kurz odmítl kritiku rakouského přístupu k migraci, chce posunout reformu unijního azylového systému

05.07. 14:52

Vídeň - Evropské unii od 1. července předsedá Rakousko. Kancléř Sebastian Kurz dnes řekl, že se pokusí dál posunout jednání o reformě unijního azylového systému, které se táhne už několik let.

Rakousko je překvapeno plánem k vyřešení migrace

04.07. 19:45

Vídeň - Německý plán, domluvený počátkem týdne v Berlíně jako kompromisní řešení domácího politického sporu o přístup k migraci, překvapil rakouskou ministryni zahraničí Karin Kneisslovou.

Rakousko zavede několikadenní kontroly hranic, se sporem ohledně vracení migrantů prý nesouvisí

04.07. 16:41

Vídeň - Rakousko zavede v červenci a v září několikadenní kontroly na svých hranicích s Německem a Itálií. Kontroly, které se dotknou i Brennerského průsmyku, podle ministerstva vnitra nesouvisejí se sporem ohledně vracení migrantů uvnitř EU, nýbrž s akcemi, které Rakousko v příštím půlroce jako…

Konec volných hranic? Rakousko zavádí kvůli dohodě o migraci tvrdá opatření

Aktualizovali jsme 3.7.2018, 22:15, 03.07. 17:52

Vídeň - Na dohodu o migrantech mezi německou kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU) a ministrem vnitra Horstem Seehoferem (CSU), která počítá s tranzitními centry u rakouských hranic, reaguje Vídeň. Alpská země posílí ochranu své jižní hranice.

Rakousko chce zbavit íránského diplomata imunity, připravoval teroristický útok

03.07. 15:49

Vídeň - Na pracovníka íránského velvyslanectví ve Vídni byl vydán evropský zatykač kvůli údajnému zapojení do přípravy útoku na shromáždění exilových Íránců v Paříži. Rakousko nyní usiluje o to, aby byl diplomat zbaven imunity.

Rakouský kancléř je proti možnosti žádat o azyl v centrech mimo Evropu

Aktualizovali jsme 2.7.2018, 22:14, 02.07. 17:06

Vídeň - Rakouský kancléř Sebastian Kurz nesouhlasí s návrhem, aby uprchlíci žádali o azyl v dohodnutých střediscích pro migranty mimo Evropu. Naopak chce evakuovat lidi z krizových oblastí, a ne jim nejdřív dávat podněty k tomu, aby se sami vydávali na nebezpečnou plavbu přes Středozemní moře.

Při tůře v rakouských horách tragicky zemřela Češka

02.07. 10:18

Vídeň - Při túře k sedlu Hunerscharte v rakouských horách zahynula 45letá Češka, zřítila se do hloubky zhruba 250 metrů. O neštěstí informovala agentura APA.

EU od července nově povede protiimigrační Rakousko

30.06. 09:52

Brusel - Předsednickou zemí Evropské unie se od počátku července stává na šest měsíců Rakousko. Vídeň už v březnu zveřejnila priority svého půlročního působení v čele evropského bloku.

Rakousko oficiálně uznalo existenci třetího pohlaví

29.06. 22:12

Vídeň - Rakousko se stalo další zemí, které uznává třetí pohlaví. Ústavní soud dnes konstatoval, že lidé, jejichž pohlaví není jednoznačně mužské nebo ženské, mají právo tuto skutečnost uvést v matrice a v oficiálních dokumentech.

V Rakousku vykolejil vlak, zasahuje velké množství záchranářů

Aktualizovali jsme 26.6.2018, 09:55, 26.06. 09:07

Vídeň - U rakouského St. Pöltenu vykolejil osobní vlak s desítkami lidí. Podle rakouských médií je zraněno až 80 z nich, někteří velmi vážně.

My rozhodneme, kdo přijde do Evropy, ne převáděči, volá do svět Kurz

20.06. 16:00

Linec - Rakouský kancléř Sebastian Kurz dnes jednal s premiérem sousední největší německé země Bavorska Markusem Söderem. Oba jsou pro rychlé řešení migrační otázky na evropské úrovni. Za chybu Kurz označil dlouholeté "zbytečné debaty" o kvótách na přerozdělování uprchlíků.

V rakouském jezeře se málem utopila Češka

17.06. 20:15

Vídeň - V jezeře Irrsee v Rakousku se v sobotu topila česká turistka. Podařilo se ji zachránit.

Rakouští poslanci dostávají výhrůžky smrtí

16.06. 10:27

Vídeň - Poslanci protiimigrační Svobodné strany Rakouska (FPÖ) dostali e-maily, v nimž jim anonymní pisatel vyhrožuje smrtí.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace