Články k tématu: ropa

Rusové podle odhadů vyveze méně ropy. Většinu jí spotřebuje

19.07. 21:07

Moskva - Poradenská společnost Vygon Consulting dnes přišla s prognózou, která předpovídá, že Rusové letos vyvezou o 0,7 procenta méně ropy. Denně by tak Rusové vyvezli 5,1 milionu barelů ropy denně. Odhad firmy ale kontrastuje s odhadem vlády, která čeká růst exportu.

Česko ztratilo v Německu 6,3 milionu litrů nafty

17.07. 13:13

Praha - Ze skladu zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe v německém Kraillingu vlaky zpět do Česka převezly 90 procent české nafty. Transport paliva začal loni v říjnu. Pravidelný odvoz minulý týden skončil. Poslední vlaky budou jezdit už nepravidelně.

Indie nově kupuje ropu také od USA

10.07. 11:15

Dillí - Indie, která je třetím největším dovozcem ropy na světě, vůbec poprvé kupuje tuto surovinu v USA. Společnost Indian Oil Corp (IOC) koupila 1,6 milionu barelů těžké a na síru bohaté ropy Mars a 400.000 barelů Western Canadian Select.

reklama

Těžařská společnost MND našla na jihu Moravy ložisko ropy a plynu za miliardy

30.06. 11:52

Praha - Společnost MND objevila na jižní Moravě ložisko se zásobami ropy a zemního plynu v hodnotě přes 3,5 miliardy korun. Firma, která patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, už vyřizuje povolení k těžbě. Bude muset také jednat o výkupu pozemků.

Trump má velké plány, chce vyvážet americkou energii do celého světa

30.06. 11:16

Washington - Prezident USA Donald Trump ve čtvrtek ohlásil "zlatou éru" amerického obchodu s energiemi. V rámci politiky "energetické dominance" Trump hodlá dát nový impuls vývozu zkapalněného zemního plynu (LNG), ropy a uhlí.

Jaký bude dopad Nord Streamu 2? Podle Ukrajiny katastrofální

26.06. 22:54

Paříž/Kyjev 26. června (ČTK) - Ukrajina naléhá na Evropskou unii, aby ještě před začátkem výstavby ropovodu Nord Stream 2 žádala od Ruska více záruk energetické bezpečnosti.

Vláda bude příští týden řešit doplnění zásob ropy do státních rezerv

25.06. 15:20

Praha - Vláda se na svém pondělním jednání vrátí k možnému doplnění zásob ropy nebo ropných produktů do státních zásob, které po kabinetu požaduje Správa státních hmotných rezerv (SSHR).

Trump chce povolit těžbu ropy v národní rezervaci na Aljašce

26.05. 16:41

Washington - Americký prezident Donald Trump chce povolit těžbu ropy v chráněné Arktické národní rezervaci (Arctic National Wildlife Refuge - ANWR) na Aljašce. Prospekce ropy je v ANWR zakázána od roku 1980, zejména kvůli ochraně polárních sobů či ledních medvědů.

Až dojde ropa, končíme. Nenajíme se ani neoblečeme

Aktualizovali jsme 6.5.2017, 22:20, 06.05. 12:14

MAGAZÍN - Těžko najdeme surovinu, která by pro lidstvo důležitější, než ropa. Potřebujeme ji nejen pro výrobu paliv, ale najdeme ji i v plastech, oblečení, nebo v kosmetických výrobcích. Její zásoby ale nejsou nekonečné...

Trump zrušil zákaz těžby v pobřežních vodách, který zavedl Obama

29.04. 09:47

Washingtion – Americký prezident Donald Trump v předvolební kampani sliboval zrušit rozsáhlá omezení těžby zavedená jeho předchůdcem Barackem Obamou, která podle něj podkopávají rozvoj americké energetiky a připravují o práci tisíce lidí. Rozzuřil tím ekologické aktivisty a povzbudil odvětví těžby…

Saudové odrazili útok jemenských ozbrojenců, chtěli se zmocnit ropného zařízení

26.04. 20:31

Dubaj - Saúdskoarabské ministerstvo vnitra oznámilo, že tamní bezpečnostní síly zmařily útok na ropné zařízení společnosti AramcoTo se pokusili dobýt jemenští ozbrojenci s pomocí dálkově řízené lodi naložené výbušninami.

Hrozí nedostatek ropy? Šéf ropné firmy Aramco nemá dobré zprávy

Aktualizovali jsme 15.4.2017, 13:35, 14.04. 21:40

New York - Šéf saúdskoarabského státního energetického gigantu Aramco Amín Násir varoval, že v brzké budoucnosti by mohl být na trhu nedostatek ropy. Důvodem je pokles investic do budoucí těžby o jeden bilion dolarů (25,1 bilionu Kč) od roku 2014, kdy začaly ceny ropy na trhu prudce klesat. Aramco…

Situace v Libyi a napětí kolem Sýrie zvyšují cenu ropy

10.04. 19:14

Londýn/New York – Cena ropy dál roste. Například severomořská ropa Brent se na světových trzích pohybuje v blízkosti měsíčního maxima mírně nad 56 dolary.

Saúdská Arábie utužuje vztahy: Zvýší dodávky ropy do Číny, podpořila i vládu v Jemenu

18.03. 12:03

Peking - Saúdská Arábie, největší světový vývozce ropy snaží stmelit vztahy s Čínou, druhou největší světovou ekonomikou. Obě země zvýší spolupráci v ropném sektoru, mají také zájem na vyřešení občanské války v Jemenu. Peking ale postupuje obezřetně, dobré vztahy chce mít i s Íránem.

Generál Haftar dobyl zpět dva ropné přístavy

14.03. 22:05

Benghází (Libye) - Dva významné východolibyjské ropné přístavy dnes znovudobyly jednotky generála Chalífy Haftara. Nad terminály před 11 dny získaly kontrolu povstalci.

V Libyi pokračuje bitva o ropné přístavy

06.03. 18:52

Benghází - Na východě Libye zuří bitva o dva významné ropné přístavy, které v pátek padly do rukou radikálů. Při bojích od pátku zemřelo 18 vojáků z jednotek generála Chalífy Haftara a 15 jich bylo zraněno.

Dva ropné přístavy v Libyi padly do rukou radikálů, při bojích zemřelo 9 vojáků

04.03. 11:10

Benghází - Ropné přístavy As-Sidr a Rás Lanúf v pátek opět padly do rukou radikálů. Předcházely tomu boje s jednotkami generála Chalífy Haftara. Zemřelo devět jeho vojáků. Ostatní se stáhli.

USA nejsou přítomny v Iráku, aby se zmocnily irácké ropy, ujistil šéf Pentagonu Mattis

20.02. 11:13

Bagdád - Americký prezident Donald Trump v lednu řekl, že USA měly zabrat iráckou ropu a že je možné, že k tomu budou ještě mít další příležitost. Šéf Pentagonu James Mattis při dnešní neohlášené návštěvě Bagdádu jeho slova mírnil.

Islámský stát končí, došly mu peníze. Bojovníkům platí těmito službami

Aktualizovali jsme 7.1.2017, 22:56, 07.01. 17:25

Mosul - Radikální hnutí Islámský stát se potýká s nedostatkem financí. Bojovníci působící v Iráku už nedostávají peníze, nově bojují za úplatek, který jim umožní zachránit jejich rodiny před iráckou armádou. Informoval o tom server The Telegraph.

Budoucí americký ministr zahraničí Tillerson ukončil vazby s ropnou společností Exxon, pracoval pro ni 40 let

05.01. 10:58

New York – Budoucí šéf americké diplomacie Rex Tillerson ukončil vazby s ropnou společností Exxon Mobil, kterou vedl. Tillerson pro společnost pracoval více než 40 let. Informuje o tom agentura AP.

Gazprom předložil Evropské komisi návrhy urovnání monopolního sporu

27.12. 21:59

Moskva/Brusel - Ruský plynárenský gigant Gazprom předložil Evropské komisi návrhy, kterými chce urovnat spor ohledně údajných monopolních praktik podniku.

Rusko očekává příští rok čeká nárůst vývozu ropy

26.12. 17:38

Moskva - Ačkoli se Moskva připojila k dohodě OPEC o snížení těžby ropy, náměstek ruského ministra energetiky Kirill Molodcov dnes oznámil, že se v roce 2017 export ropy z Ruska zvýší o téměř pět procent na 253,5 milionu tun.

Trump zvolí do vlády zřejmě i zastánkyni ropného průmyslu Rodgersovou

09.12. 19:08

New York - Budoucí americký prezident Donald Trump zřejmě jako ministryni vnitra jmenuje členku Sněmovny reprezentantů Cathy McMorrisovou Rodgersovou.

Kuvajťané si vybírají nové zákonodárce, zemi trápí nízké ceny ropy

26.11. 11:48

Kuvajt - Občané Kuvajtu dnes volí nové zákonodárce, o padesát poslaneckých míst usilují bezmála tři stovky kandidátů. Emír šajch Sabah Ahmad Džábir Sabah rozpustil parlament letos v říjnu a zároveň rezignovala i vláda.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací