Články k tématu: ropa

Populární pláže v Aténách ohrožuje ropná skvrna

14.09. 16:24

Atény - Tanker přepravující 2500 tun ropy se ze zatím neznámých důvodů v neděli potopil u ostrova Salamina. Ropná skvrna se šíří a již ohrožuje nejoblíbenější pláže Atén. Ekologické organizace obviňují úřady, že na havárii nedostatečně reagovaly, takže se vymkla kontrole.

Vykáže aúdskoarabský ropný gigant Aramco před nabídkou akcií nejvyšší zisk na světě?

12.09. 09:51

Londýn/Rijád - Investoři již dlouhou dobu uvažují, zda tržní hodnota ropného gigantu Saudi Aramco může být zhruba dva biliony dolarů (43,6 bilionu Kč), jak naznačil saúdský korunní princ Muhammad bin Salmán Saúd. Podle analytiků by se v takovém případě měl roční zisk firmy pohybovat kolem 130…

Elektromobily jako nositel pokroku? Ropné korporace s nimi mají problém

09.09. 11:58

New York - Když ve Spojených státech koncem 19. století odstartovala těžba ropy, benzin byl považován za zbytečný vedlejší produkt petroleje. Změnu přinesla hromadná výroba automobilů. Symbióza mezi ropou a auty, která přetvářela společnost, začíná o sto let později drhnout, píše list Financial…

reklama

USA chtějí po OSN zavedení ropného embarga vůči KLDR

06.09. 22:17

New York - Spojené státy v návrhu rezoluce OSN požadují ropné embargo vůči Severní Koreji kvůli jejímu raketovému a jadernému programu.

Francie ukončí na svém území těžbu ropy a plynu

06.09. 19:45

Paříž - Francouzská vláda hodlá do roku 2040 ukončit veškerou těžbu ropy a zemního plynu na svém území i v zámořských teritoriích.

Čínská CEFC dojednala strategickou smlouvu s ruským gigantem Rosněfť

03.09. 16:53

Moskva - Ruská společnost Rosněfť podepsala smlouvu s čínskou CEFC China Energy o zvýšení přímých dodávek ruské ropy do Číny. Původně se spekulovalo, že CEFC jedná o koupi podílu v Rosněfti.

Hurikán Harvey srazil cenu ropy v USA

01.09. 17:53

Londýn/New York - Cena ropy dnes opět klesla, poptávku snižují odstavené rafinerie na jihu USA po řádění hurikánu Harvey. Záplavy paralyzovaly asi čtvrtinu kapacity amerických rafinerií. Vláda začala uvolňovat strategické rezervy ropy.

Ceny ropy stoupají, v USA je benzin nejdražší od roku 2015

31.08. 22:27

Londýn/New York - Ceny ropy se dnes výrazně zvýšily, podařilo se jim tak smazat velkou část ztrát z předchozího dne. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ale i tak směřuje k nejvýraznější měsíční ztrátě za více než rok.

Česko doplatí na protiruské sankce? Firmy budou trpět, tvrdí zahraniční analýzy

Aktualizovali jsme 26.8.2017, 15:16, 26.08. 08:15

Spojené státy uvalily sankce na Rusko a stavbu jejich nového plynovodu Nord Stream - 2. Tyto sankce by mohly ohrozit nejen ruskou ekonomiku, která je na dodávání paliva závislá, ale také Českou republiku. To tvrdí zahraniční analytický server.

Rusové podle odhadů vyveze méně ropy. Většinu jí spotřebuje

19.07. 21:07

Moskva - Poradenská společnost Vygon Consulting dnes přišla s prognózou, která předpovídá, že Rusové letos vyvezou o 0,7 procenta méně ropy. Denně by tak Rusové vyvezli 5,1 milionu barelů ropy denně. Odhad firmy ale kontrastuje s odhadem vlády, která čeká růst exportu.

Česko ztratilo v Německu 6,3 milionu litrů nafty

17.07. 13:13

Praha - Ze skladu zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe v německém Kraillingu vlaky zpět do Česka převezly 90 procent české nafty. Transport paliva začal loni v říjnu. Pravidelný odvoz minulý týden skončil. Poslední vlaky budou jezdit už nepravidelně.

Indie nově kupuje ropu také od USA

10.07. 11:15

Dillí - Indie, která je třetím největším dovozcem ropy na světě, vůbec poprvé kupuje tuto surovinu v USA. Společnost Indian Oil Corp (IOC) koupila 1,6 milionu barelů těžké a na síru bohaté ropy Mars a 400.000 barelů Western Canadian Select.

Těžařská společnost MND našla na jihu Moravy ložisko ropy a plynu za miliardy

30.06. 11:52

Praha - Společnost MND objevila na jižní Moravě ložisko se zásobami ropy a zemního plynu v hodnotě přes 3,5 miliardy korun. Firma, která patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, už vyřizuje povolení k těžbě. Bude muset také jednat o výkupu pozemků.

Trump má velké plány, chce vyvážet americkou energii do celého světa

30.06. 11:16

Washington - Prezident USA Donald Trump ve čtvrtek ohlásil "zlatou éru" amerického obchodu s energiemi. V rámci politiky "energetické dominance" Trump hodlá dát nový impuls vývozu zkapalněného zemního plynu (LNG), ropy a uhlí.

Jaký bude dopad Nord Streamu 2? Podle Ukrajiny katastrofální

26.06. 22:54

Paříž/Kyjev 26. června (ČTK) - Ukrajina naléhá na Evropskou unii, aby ještě před začátkem výstavby ropovodu Nord Stream 2 žádala od Ruska více záruk energetické bezpečnosti.

Vláda bude příští týden řešit doplnění zásob ropy do státních rezerv

25.06. 15:20

Praha - Vláda se na svém pondělním jednání vrátí k možnému doplnění zásob ropy nebo ropných produktů do státních zásob, které po kabinetu požaduje Správa státních hmotných rezerv (SSHR).

Trump chce povolit těžbu ropy v národní rezervaci na Aljašce

26.05. 16:41

Washington - Americký prezident Donald Trump chce povolit těžbu ropy v chráněné Arktické národní rezervaci (Arctic National Wildlife Refuge - ANWR) na Aljašce. Prospekce ropy je v ANWR zakázána od roku 1980, zejména kvůli ochraně polárních sobů či ledních medvědů.

Až dojde ropa, končíme. Nenajíme se ani neoblečeme

Aktualizovali jsme 6.5.2017, 22:20, 06.05. 12:14

MAGAZÍN - Těžko najdeme surovinu, která by pro lidstvo důležitější, než ropa. Potřebujeme ji nejen pro výrobu paliv, ale najdeme ji i v plastech, oblečení, nebo v kosmetických výrobcích. Její zásoby ale nejsou nekonečné...

Trump zrušil zákaz těžby v pobřežních vodách, který zavedl Obama

29.04. 09:47

Washingtion – Americký prezident Donald Trump v předvolební kampani sliboval zrušit rozsáhlá omezení těžby zavedená jeho předchůdcem Barackem Obamou, která podle něj podkopávají rozvoj americké energetiky a připravují o práci tisíce lidí. Rozzuřil tím ekologické aktivisty a povzbudil odvětví těžby…

Saudové odrazili útok jemenských ozbrojenců, chtěli se zmocnit ropného zařízení

26.04. 20:31

Dubaj - Saúdskoarabské ministerstvo vnitra oznámilo, že tamní bezpečnostní síly zmařily útok na ropné zařízení společnosti AramcoTo se pokusili dobýt jemenští ozbrojenci s pomocí dálkově řízené lodi naložené výbušninami.

Hrozí nedostatek ropy? Šéf ropné firmy Aramco nemá dobré zprávy

Aktualizovali jsme 15.4.2017, 13:35, 14.04. 21:40

New York - Šéf saúdskoarabského státního energetického gigantu Aramco Amín Násir varoval, že v brzké budoucnosti by mohl být na trhu nedostatek ropy. Důvodem je pokles investic do budoucí těžby o jeden bilion dolarů (25,1 bilionu Kč) od roku 2014, kdy začaly ceny ropy na trhu prudce klesat. Aramco…

Situace v Libyi a napětí kolem Sýrie zvyšují cenu ropy

10.04. 19:14

Londýn/New York – Cena ropy dál roste. Například severomořská ropa Brent se na světových trzích pohybuje v blízkosti měsíčního maxima mírně nad 56 dolary.

Saúdská Arábie utužuje vztahy: Zvýší dodávky ropy do Číny, podpořila i vládu v Jemenu

18.03. 12:03

Peking - Saúdská Arábie, největší světový vývozce ropy snaží stmelit vztahy s Čínou, druhou největší světovou ekonomikou. Obě země zvýší spolupráci v ropném sektoru, mají také zájem na vyřešení občanské války v Jemenu. Peking ale postupuje obezřetně, dobré vztahy chce mít i s Íránem.

Generál Haftar dobyl zpět dva ropné přístavy

14.03. 22:05

Benghází (Libye) - Dva významné východolibyjské ropné přístavy dnes znovudobyly jednotky generála Chalífy Haftara. Nad terminály před 11 dny získaly kontrolu povstalci.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací