Články k tématu: ropa

Dnes byl odplombován první vlak s českou naftou ze SRN

14.10. 10:35

Třemošná (Plzeňsko) - Předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr dnes odplomboval vlak s českou naftou. Ta byla uskladněna v Bavorsku.

Rusko se připojí k omezení těžby ropy, prohlásil Putin na energetickém kongresu v Turecku

10.10. 16:45

Istanbul - V Turecku se dnes konal energetický kongres. Prezident Vladimir Putin na něm prohlásil, že se Rusko připojí k omezení těžby ropy, na němž se minulý měsíc dohodla Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).

Svět se vzpamatovává ze sankcí. Íránský ropný vývoz dosáhl maxima

04.10. 09:12

Teherán - Íránský vývoz kondenzátu a ropy už dosáhl téměř maxima z doby před zavedením sankcí proti zemi v roce 2011, když v září vzrostl o 12 procent na 2,8 milionu barelů denně. Podle odborníků se ale těžba na této úrovni neudrží.

reklama

Na ropném tankeru v Mexickém zálivu vypukl požár

25.09. 12:37

Mexiko - Na ropném tankeru v Mexickém zálivu v sobotu vypukl požár. Jednatřicetičlenná posádka lodi, která patří mexické státní společnosti Pemex, byla včas evakuována.

Boje o ropu v Libyi pokračují: Provládní milice získaly zpět důležitý terminál

18.09. 13:43

Benghází - V Libyi opět propukly boje o významné ropné terminály. Tentokrát mezi sebou válčí milice věrné vládě národní jednoty a jednotky generála Chalífy Haftara. Střety znamenají pro severoafrický stát značné ekonomické ztráty.

Pěti americkým státům hrozí nedostatek paliva, z ropovodu unikl milion litrů ropy

17.09. 21:53

Washington - Pěti americkým státům hrozí nedostatečné zásobování palivem poté, co z ropovodu spojujícího Texas a New Jersey uniklo kolem milionu litrů ropy.

Libye převzala kontrolu nad ropnými terminály

15.09. 13:21

Tripolis - Libyjská státní společnost National Oil Corporation (NOC) převzala od jednotek generála Chalífy Haftara tři ropné terminály a začne z nich vyvážet ropu.

Západ apeluje na libyjského generála: Stáhněte se z ropných terminálů

13.09. 19:01

Tripolis - Jednotky libyjského generála Chalífy Haftara, který neuznává vládu podporovanou OSN, by se měly stáhnout ze tří ropných terminálů, které v Libyi nedávno obsadily. Dnes je k tomu vyzvaly Spojené státy a pět dalších západních zemí.

Libyjský generál Haftar dobyl tři nejvýznamnější ropné terminály

12.09. 11:45

Benghází - Jednotky libyjského generála Chalífy Haftara dobyly tři nejvýznamnější hlavní ropné terminály, bitva o ně začala v neděli.

Světoví těžaři by se měli dohodnout na zmrazení produkce ropy, zní z Ruska

02.09. 10:01

Moskva - Přední světoví těžaři by se podle Ruska měli dohodnout na zmrazení produkce ropy. Bylo by to pro světové trhy dobré, řekl dnes prezident Vladimir Putin tiskové agentuře Bloomberg.

Irák chce v rámci kartelu OPEC jednat při podpoře cen ropy

27.08. 17:59

Bagdád - Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy.

Demonstranti v Nigérii zablokovali terminál ropného giganta USA

15.08. 18:00

Onitsha (Nigérie) - Na jihu Nigérie zesilují týden trvající protesty proti velké americké ropné firmě Chevron. Demonstranti obsadili kancelář společnosti, která řadu let těží ropu v deltě řeky Niger.

Tvrdá kritika OSN: Jedná s vyděrači, tvrdí šéf libyjské společnosti

12.08. 17:02

Tripolis - Na OSN se valí kritika ze strany šéfa libyjské státní ropné společnosti National Oil Corporation. Podle jeho slov mezinárodní společenství vytváří nebezpečný precedens, když vyjednává s milicemi, které kontrolují ropné terminály.

U ropného terminálu Zuvajtína na východě Libye hrozí další eskalace konfliktu

10.08. 14:45

Paříž - V oblasti ropného terminálu Zuvajtína na východě Libye hrozí další eskalace konfliktu, diplomaté šesti zemí dnes proto vyzvali ke smírnému řešení.

Ropná plošina se v bouři u Skotska utrhla, hrozí ekologická havárie

09.08. 12:04

Dalmore - Nečekané představení uchystala lidem u skotského pobřeží v Dalmore ropná plošina, která se v bouři utrhla od vlečného člunu a doplula až na oblíbenou surfařskou pláž. Jenže nejde jen o kuriózní podívanou - hrozí totiž riziko, že se plošina poškodí a do moře uniknou stovky tun nafty.

Ekonomický růst Saúdské Arábie je minimální, může za to levná ropa

03.07. 19:01

Dubaj - Saúdská Arábie těžce doplácí na pokles cen ropy. Hrubý domácí produkt země letos v prvním čtvrtletí meziročně stoupl o 1,5 procenta, což je nejpomalejší růst za poslední tři roky.

Ruská společnost provozující ropovody hlásí vyšší zisk o 19 procent

03.06. 12:52

Moskva - Zisk ruského provozovatele ropovodů Transněfť vzrostl v prvním čtvrtletí o 19 procent. Celkem na 75,6 miliardy rublů, což je v přepočtu 27,4 miliardy korun. Společnost to oznámila dnes.

Bašněfť se bude privatizovat. Putin ji vyřadil ze strategických firem

17.05. 14:01

Moskva - Středně velký producent ropy Bašněfť byl zásahem ruského prezidenta Vladimira Putina vyřazen ze seznamu strategicky důležitých firem. Firma tedy může být zprivatizována.

Ropnou politiku nebudeme měnit, oznámil nový ministr Saudské Arábie

08.05. 15:54

Rijád - Saúdská Arábie sice vyměnila ministra pro ropnou politiku, změny ale nejspíš nenastanou. Ostatně analytici takový vývoj očekávali.

Cena ropy stoupá, její hodnota je nejvyšší v tomto roce

30.04. 19:11

Washington - Silná poptávka investorů, slabší dolar a očekávání snížení produkce vystřelily cenu ropy na nové letošní maximum. Zatímco ropa WTI dosáhla na cenu 45 dolarů za barel, Brent se dotkla 47 dolarů za barel. I přesto si ropa stále udržuje odstup od hranice 50 dolarů, kterou můžeme považovat…

Jsou nálety na IS účinné? Pohled na produkci ropy dává jasnou odpověď

06.04. 17:39

Bagdád - Podle francouzských expertů nyní činí denní produkce Islámského státu 10.000 až 30.000 barelů ropy, zatímco v létě 2014 to byl dvojnásobek. Je to prý důkaz, že jsou nálety proti radikálům účinné.

Turecko obchoduje s Islámským státem, ukázal odtajněný dokument

24.03. 09:30

Ankara - Ačkoliv Turecko tvrdí, že je Islámský stát jejich nepřítelem, realita naznačuje opak. Na webových stránkách televizní stanice RT byly uveřejněny dokumenty IS a výpovědi svědků o obchodu s ropou právě s Tureckem.

Irácký duchovní vyzval stát, aby se zisk z prodeje ropy rozdělil mezi lidi

21.03. 20:06

Bagdád - Vlivný šíitský duchovní v Iráku Muktada Sadr vyzval dnes k tomu, aby každý Iráčan získal přímý podíl z příjmů z prodeje irácké ropy.

reklama
Fotogalerie