Články k tématu: soudy

Soukromoprávní vymáhání škod v Česku nefunguje, varuje ÚOHS

15.11. 12:37

Brno - Soukromoprávní vymáhání škod způsobených například kartely v Česku příliš nefunguje. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zatím zaznamenal jen jeden případ, ve kterém byl žalobce alespoň částečně úspěšný.

Sledování Nečasovy exmanželky Radky? Nejsou důkazy, tvrdí Páleníkův advokát

14.11. 16:08

Praha - O tom, že by bývalý šéf Vojenského zpravodajství vydal rozkaz ke sledování manželky tehdejšího premiéra Petra Nečase Radky, neexistují podle obhájce Tomáše Sokola žádné důkazy. V závěrečné řeči proto dnes u soudu žádal, aby byl Ondřej Páleník osvobozen.

Obhájce Nečasové v kauze Vojenské rozvědky navrhl úplné zproštění obžaloby

14.11. 15:29

Praha - Jana Nečasová (dříve Nagyová) by měla být v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství zproštěna obžaloby. Důkazy svědčí v její prospěch, řekl dnes obhájce Eduard Bruna poté, co u Obvodního soudu pro Prahu 1 přednesl svůj závěrečný návrh.

reklama

Obžaloba žádá pro Nečesaného 13 let, manipulace s důkazy se prý nepotvrdila

13.11. 12:12

Hradec Králové - Státní zástupkyně Lenka Faltusová dnes u soudu navrhla pro Lukáše Nečesaného obžalovaného z pokusu o vraždu kadeřnice 13 let vězení. Obhájce Oldřich Chudoba naopak prohlásil, že mnohé důkazy dokazují Nečesaného nevinu. I Lukáš Nečesaný opakovaně obvinění odmítl.

Kauza Nečesaný: Svědci mají rozporuplné výpovědi

13.11. 11:37

Hradec Králové - U hradeckého krajského soudu dnes pokračuje projednávání případu Lukáše Nečesaného, kterého obžaloba viní z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku v únoru 2013. Svědkyně Kateřina U. navržená státní zástupkyní Lenkou Faltusovou zpochybnila výpověď bývalé milenky hlavního…

Muž, který v létě útočil v Rimini, dostal 16 let

10.11. 21:54

Řím - Italský soud dnes poslal na 16 let do vězení muže z Konga, který s dalšími pachateli v létě napadli partnery z Polska.

Odchod soudkyně protáhne spor o autorství eReceptů

10.11. 14:26

Praha - Rozsudek ve sporu ohledně e-receptů padne nejdříve za rok. Soudkyně Dagmar Stamidisová, která o žalobě firmy Tronevia na Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) rozhoduje, totiž odchází k jinému soudu.

Soud znovu projedná případ pádu dítěte z vlaku, žalobce uspěl se stížností

10.11. 13:17

Olomouc - Případ tragické nehody, při které loni zemřela dvouletá dívenka po pádu z vlaku, se vrací zpět k Okresnímu soudu v Olomouci. Podle žalobce zanedbaly vlakvedoucí a průvodčí své pracovní povinnosti. Vlak prý odjel z Olomouce s nedostatečně zavřenými dveřmi.

Ústavní soud v Německu uznal třetí pohlaví

10.11. 12:06

Berlín - Spolkový ústavní soud v Německu se rozhodl k ráznému kroku. Uznal existenci třetího pohlaví. Informoval o tom německý list Die Welt.

Podvodník vylákal z lidí 68 milionů. Dostal sedm let, stále je však na útěku

10.11. 10:36

Brno - Radek Strniska (27), který je na útěku, dostal za podvod se škodou 68 milionů korun sedm let vězení. Verdikt dnes vynesl Krajský soud v Brně. Muži hrozilo až desetileté vězení. Pokud policie Strmisku najde, odpyká si trest ve věznici s ostrahou.

Bývalá šéfka parlamentu Katalánska Forcadellová skončila ve vazbě

10.11. 08:02

Madrid - Soudce španělského nejvyššího soudu ve čtvrtek poslal bývalou předsedkyni katalánského parlamentu Carme Forcadellovou do vazby. Propuštěna z ní může být na kauci 150 tisíc eur (3,8 milionu korun). Do vazby naopak nemusí další členové sesazeného parlamentního vedení. Informoval o tom list…

Ruský soud zmrazil majetek režiséra a kritika Kremlu Serebrennikova

09.11. 16:35

Moskva - Moskevský soud nařídil zmrazit bankovní účty známého režiséra a kritika Kremlu Kirilla Serebrennikova, který je obviněn z defraudace. Má rovněž omezenu možnost nakládat se svým automobilem či bytem.

Někdejší vedení katalánského parlamentu vypovídá před soudem, přišli i demonstranti

09.11. 15:27

Madrid - Před soudcem Nejvyššího soudu v Madridu se dnes konají výslechy členů bývalého vedení katalánského parlamentu, které prokuratura viní ze vzpoury kvůli snahám o nezávislost této autonomní oblasti. Hrozí jim až 25 let vězení. Před budovou soudu se shromáždily skupinky demonstrantů.

Soud nepřiznal firmě Imex odškodné za Babišovy výroky o Vrběticích

09.11. 13:20

Praha - Soud dnes zamítl žalobu zbrojařské firmy Imex Group, která se domáhala 15 milionů korun v souvislosti s výroky Andreje Babiše (ANO) po explozích ve vrbětických muničních skladech.

Jirát se nemusí omlouvat Rathovi za své výroky v médiích, rozhodl soud

09.11. 12:36

Praha - Podle dnešního verdiktu Obvodního soudu pro Prahu 1 se státní zástupce Petr Jirát nemusí omlouvat Davidu Rathovi za výroky, které o něm řekl do médií. K soudu dnes exhejtman nedorazil, zastupoval ho jeho advokát Adam Černý. Verdikt není pravomocný.

Katalánští exministři by mohli být propuštěni z vazby

08.11. 21:02

Barcelona/Madrid - Španělský nejvyšší soud, před nímž mají ve čtvrtek vypovídat bývalí členové vedení katalánského parlamentu obvinění ze vzpoury, by mohl v příštích dnech rozhodnout i o případném propuštění uvězněných exministrů katalánské vlády. Uvádí to deník El País.

Česká pošta musí rodině zavražděné listonošky zaplatit odškodné, rozhodl soud

08.11. 20:09

Skřipov (Opavsko) - Příbuzným poštovní úřednice zavražděné ve Skřipově na Opavsku musí Česká pošta vyplatit jeden milion korun jako odškodné. Dnes o tom pravomocně rozhodl Městský soud v Praze, píše server iDNES.cz

Kauza Nečesaný: Syn kadeřnice odmítl, že by svou matku mohl napadnout sám

08.11. 13:58

Hradec Králové - U soudu v kauze Lukáše Nečesaného dnes vypovídal i syn napadené kadeřnice. V době zločinu byl ve finančních problémech a při přepadení se ztratily z kadeřnictví peníze. Odmítl však, že by on svou matku napadl.

Zvrat v kauze Nečesaný? Policista mi řekl, že je Lukáš nevinný, tvrdí svědkyně

08.11. 12:38

Hradec Králové - Svědkyně v kauze napadené kadeřnice v Hořicích dnes u soudu zopakovala, že vyšetřovatel případu Milan Jušta se jí svěřil, že obžalovaný Lukáš Nečesaný je nevinný.

Po 22 letech byl v USA dopaden Čech obžalovaný za zmanipulování Binga

08.11. 09:06

Praha - Po 22 letech byl dopaden Pavel Fantyš odsouzený za zmanipulování televizní hry Bingo. Interpol ho vypátral koncem července ve Spojených státech. V srpnu byl převezen do Česka, kde hned požádal o nové projednání svého případu.

Piráti se kvůli volbám obrátili na soud, stěžují si na špatné započítávání preferenčních hlasů

07.11. 16:06

Brno - Piráti se obrátili na Nejvyšší správní soud (NSS) kvůli pochybnostem o správnosti připočítávání preferenčních hlasů některými volebními komisemi. Už dříve se objevilo podezření, že některé komise automaticky udělovaly čtyři preferenční hlasy prvním čtyřem kandidátům, i když voliči na…

Zvrat v kauze trafik: Soudkyně Králová označila odposlechy za nezákonné

07.11. 12:14

Praha - Odposlechy, o něž se opírá obžaloba v případu tzv. trafik pro poslance, označila soudkyně Helena Králová za nezákonné. Státní zástupci je tak nemohli předestřít exministrovi financí Miroslavu Kalouskovi, který má v případu postavení svědka.

Janoušek se vyhýbá vězení, má prý špatný zdravotní stav

07.11. 10:30

Brno - Lobbista Roman Janoušek požádal Krajský soud v Brně o delší přerušení trestu za sražení ženy automobilem. Důvody jsou zdravotní. Přerušení trestu mělo skončit 25. listopadu.

Řidič z Kroměřížska dostal podmínku. Po požití alkoholu chtěl spáchat sebevraždu

06.11. 16:58

Kroměříž - Muž loni v říjnu po požití alkoholu vyjel v sebevražedném úmyslu se svým vozem z vedlejší silnice na hlavní, kde se úmyslně střetl s projíždějícím autem. Okresní soud v Kroměříži mu dnes udělil tříletý podmíněný trest se zkušební dobou pěti let. Rozsudek je pravomocný.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací