Články k tématu: soudy

Opilý strojvedoucí smetl osobní auto, za smrt dvou lidí dostal 5,5 roku vězení

12.09. 16:32

Havlíčkův Brod - Strojvedoucí Pavel Vejpustek (49), který loni v březnu na železničním přejezdu v Golčově Jeníkově v opilosti smetl osobní auto a usmrtil dva lidi, si má odpykat 5,5 roku do vězení. Dvouletý trest s podmíněným odkladem na dva roky dostal traťový vedoucí Miroslav Matlak.

Někdejší dozorce z Osvětimi už není schopen soudu, trpí demencí

12.09. 15:34

Berlín - Proces s bývalým příslušníkem zdravotní služby SS Hubertem Zafkem (96) nebude pokračovat. Soud v severoněmeckém Neubrandenburgu dnes oznámil, že obviněný trpí demencí.

Lékař, který podle policie srazil chlapce a ujel, stane před soud

12.09. 14:50

Ostrava - Lékař ostravské fakultní nemocnice, který podle policie loni v říjnu srazil na přechodu mladíka (19) a ujel z místa nehody, půjde před soud. Státní zástupce totiž nesouhlasil s podmínkou uloženou takzvaným trestním příkazem. Hlavní líčení je nařízeno na 6. listopadu.

reklama

Soud uznal nárok rodu Walderode na zabavené pozemky

12.09. 14:34

Semily - Okresní soud v Semilech dnes uznal nárok Karla des Fours Walderode na pozemky na Turnovsku zkonfiskované rodině na základě Benešových dekretů. O vrácení rodového majetku včetně zámku Hrubý Rohozec usiluje jeho manželka Johanna Kammerlanderová už 25 let.

Krejčíř za únos Konečného trestán nebude, státní zástupce stížnost nepodal

12.09. 13:30

Praha - Státní zástupce si nepodal stížnost proti rozhodnutí pražského městského soudu, který letos v červenci zastavil stíhání Radovana Krejčíře pro neúčelnost. Uprchlý český podnikatel, který je momentálně ve vězení v JAR, tak nebude potrestán za únos podnikatele Jakuba Konečného.

Opice má dostat čtvrtinu příjmů ze svého autoportrétu, rozhodl soud

12.09. 12:20

San Francisco - Americký fotograf David Slater, jehož proslavil autoportrét pořízený indonéským makakem, bude muset čtvrtinu příjmů ze snímků této opice věnovat na ochranu jejího druhu.

Mladík může za brutální vraždu babičky dostat výjimečný trest, stokrát ji bodl nožem

12.09. 11:42

Praha - Mladíkovi (18), který loni podle obžaloby zavraždil v Dubí na Teplicku svoji babičku, hrozí až výjimečný trest. Ženu nejprve asi pětkrát udeřil do hlavy lahví alkoholu. Poté ji dvěma noži začal bodat do hlavy, hrudníku, břicha, zad, ramen. Ústecký krajský soud kauzu projedná příští týden.

Čtyři Češky byly v Británii odsouzeny za zastrašování svědka

12.09. 08:01

Plymouth – Čtyři Češky dnes byly ve Velké Británii odsouzeny za zastrašování svědka, který ženy udal za to, že si z něho udělaly moderního otroka. Odsedět si mají od dvou do osmi let.

Proces se stovkami údajných pučistů v Turecku provázejí bouřlivé emoce

11.09. 19:12

Ankara - Během prvního měsíce obřího procesu se 486 obžalovanými za osnování loňského nezdařeného pokusu o převrat v Turecku předneslo svou obhajobu jen něco přes 20 osob. Zatím nikdo z bezmála pěti stovek obžalovaných podíl na zmařeném pokusu o puč nepřiznal, přestože před soudci již stanuly dvě z…

Nečasová se konečně dostavila k soudu, ale odmítla vypovídat

11.09. 13:21

Praha - Manželka expremiéra Jana Nečasová (dříve Nagyová) tentokrát k soudu v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství dorazila, využila však svého práva nevypovídat. Předsedkyně soudního senátu Pavla Hájková uvedla, že znalecký posudek potvrdil oprávněnost dřívějších zdravotních omluvenek…

Soud na Krymu odsoudil tatarského aktivistu k osmi letům vězení

11.09. 12:41

Moskva/Kyjev - Ruský soud na anektovaném Krymu poslal na osm let do vězení významného krymskotatarského politika za údajnou organizaci nepokojů v únoru 2014. Jeho advokát na místě podal odvolání.

Soud očistil bývalého šéfa Oleo Chemical v kauze padělané směnky

08.09. 16:22

Praha - Krajský soud v Praze dnes zprostil obžaloby Kamila Jirounka, jednoho ze zakladatelů společnosti Oleo Chemical. Byl obviněn v kauze padělané směnky na 127 milionů korun a dle původního verdiktu si měl odpykat šest let.

Policejní provokace, žádný terorismus: Advokáti brání své klienty, kteří měli připravovat útok na vlak

07.09. 16:43

Praha - V kauze přípravy teroristického útoku na vlak čelí obžalobě tři lidé, kterým za to hrozí 12 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Advokáti požadují osvobození svých klientů, případ je podle nich výsledkem policejní provokace.

Závěrečná řeč obžalovaných: Jsme nevinní, řekli k nehodě u Studénky

07.09. 13:44

Novým Jičín - Okresní soud v Novém Jičíně dal dnes v rámci závěrečných návrhů slovo obviněním v kauze tragického železničního neštěstí ve Studénce. Všichni zopakovali, že se cítí nevinní. Pociťují sice lítost, ale nikoli přímou odpovědnost.

Bezdomovci u soudu: Svého známého zbili a nechali ho umrznout

07.09. 10:24

Olomouc - Krajský soud v Olomouci dnes otevřel případ dvou bezdomovců, kteří jsou obžalovaní z vraždy svého známého. Po útoku loni v lednu ho údajně odvlekli na málo frekventované místo. Muž zemřel na otok mozku, který se rozvinul při podchlazení organismu.

Dbalý podle posudku nemůže kvůli duševní nemoci k soudu

06.09. 21:22

Praha - Bývalý ředitel pražské Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý se kvůli duševní nemoci nemůže účastnit soudního projednávání korupční kauzy.

Teroristický útok na vlak? Ignačák a Sova by mohli dostat 12 let, navrhuje to žalobce

06.09. 16:31

Praha - Před pražským městským soudem dnes začaly závěrečné řeči.v kauze přípravy teroristického útoku na vlak. Petr Sova a Martin Ignačák by měli jít podle státního zástupce na 12 let do vězení.

Soud odložil případ vypadnutí dítěte z vlaku. Neuvedl zatím, proč

06.09. 13:28

Olomouc - Olomoucký okresní soud odložil na neurčito jednání v případu tragického pádu dítěte z vlaku. V kauze čelí obžalobě z usmrcení z nedbalosti vlakvedoucí a průvodčí, které podle státního zástupce zanedbaly své pracovní povinnosti.

Exšéf Matice slovenské má šanci, soud zrušil předchozí verdikt

06.09. 12:28

Bratislava - Bratislavský krajský soud dnes zrušil verdikt nad exšéfem Matice slovenské Jozefem Markušem (73). Toho soud nižší instance shledal vinným, že národní a kulturní instituci způsobil vysokou škodu převzetím dluhu za jinou organizaci.

Kauza Nečesaný opět u soudu: Kdo zabil kadeřnici?

06.09. 11:40

Hradec Králové - U Krajského soudu v Hradci Králové dnes začalo nové hlavní líčení v případu Lukáše Nečesaného, který byl za pokus o vraždu kadeřnice pravomocně odsouzen k 13 letům vězení.

Babiš podle soudu nemá označovat agenturu Bison&Rose za lobbisty

05.09. 18:20

Praha - Podle předběžného opatření nemá předseda hnutí ANO Andrej Babiš nadále tvrdit, že PR agentura Bison&Rose ovlivňuje či ovládá Českou televizi, vydavatelství Economia, ministerstvo vnitra nebo premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD).

Kauza Studénka u soudu: Advokáti žádají zproštění viny klientů, prý nejsou důkazy

05.09. 16:47

Nový Jičín - Závěrečné řeči u soudu v kauze tragické vlakové nehody ve Studénce dnes pokračovaly přednesem advokátů. Už dva z nich žádají zproštění viny svých klientů. Podle nich nebyla vina prokázána.

Vykliďte kliniku, nařídil soud aktivistům v Praze

05.09. 13:00

Praha - Městský soud v Praze dnes potvrdil lednový verdikt Obvodního soudu pro Prahu 3, podle nějž musí aktivisté z Autonomního centra Klinika na pražském Žižkově vyklidit objekt a uvolnit budovu i pozemky novému majiteli, tedy Správě železniční a dopravní cesty (SŽDC).

Účastník kauzy ROP Ježek je na svobodě. Složil kauci

05.09. 12:59

Ústí nad Labem - Okresní soud v Ústí nad Labem propustil z vazby podnikatele Daniela Ježka, který je s dalšími 25 lidmi obviněn z údajných machinací s dotacemi v ROP Severozápad. Složil kauci téměř 16 milionů korun.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací