Články k tématu: soudy

V Německu soudí Afghánce, který znásilnil a zabil studentku. Bude souzen jako mladistvý?

05.09. 12:29

Freiburg - V německém městě Freiburg dnes začal proces s migrantem, který loni na podzim znásilnil a následně zavraždil 19letou studentku. Přednostně se rozhodne, zda má být údajný Afghánec Husajn K. souzen jako mladistvý či nikoli.

Žalobce žádá tresty od tří do šesti let v kauze neštěstí ve Studénce

04.09. 15:54

Nový Jičín - V kauze železničního neštěstí ve Studénce na Novojičínsku navrhuje státní zástupce Aleš Kopal tresty od tří do šesti let. Obviněno je deset lidí. Tragická nehoda se stala 8. srpna 2008. Zahynuli dva muži a čtyři ženy, dva zranění zemřeli později. Zraněno bylo 95 cestujících, z toho…

Olomoucký vrchní soud zrušil rozsudek nad mužem, který vědomě šířil HIV

01.09. 16:48

Olomouc - Vrchní soud v Olomouci zrušil rozsudek nad Pavlem Sousedíkem, který si měl za vědomé šíření viru HIV odpykat osm let.

reklama

Vrchní soud zrušil předběžné opatření proti estonské společnosti Taxify

31.08. 17:15

Praha - Spor o Taxify se vrátí k pražskému městskému soudu. Vrchní soud v Praze totiž zrušil předběžné opatření, jež zakazovalo estonské společnosti provozovat v Praze taxislužbu s šoféry bez licence řidiče taxi a v neregistrovaných vozidlech.

Exšéf ÚZSVM Vaněk čelí obžalobě ze zneužití pravomoci, napáchal prý škodu za 6 milionů

31.08. 16:57

Praha - Bývalý generální ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Miloslav Vaněk (66) čelí obžalobě ze zneužití pravomoci a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Podle státního zastupitelství věděl, že sjednané služby mezi úřadem a firmou E-Centrum o mediální…

Vrah z Klánovického leda se odvolal proti 25 letům vězení, chtěl by doživotí

31.08. 14:01

Praha - Vrah z Klánovického lesa výjimečný trest 25 let vězení pokládá za nedostatečný, podal proto odvolání ve svůj neprospěch. Chce doživotí. Z justiční databáze vyplývá, že pražský vrchní soud se bude kauzou zabývat 20. září.

Němec dostal doživotí za znásilnění a vraždu z roku 1987

31.08. 08:14

Berlín - Dvaašedesátiletý Němec byl odsouzen na doživotí za sexuálně motivovanou vraždu z roku 1987. Zemskému soudu ve Zwickau se po 30 letech podařilo prokázat, že v saském Plauenu (česky Plavno) znásilnil a zavraždil tehdy 18letou Heike Wunderlichovou, informovala agentura DPA.

Žena ohlásila, že byla znásilněna gangem cizinců. Teď má obrovské problémy

Aktualizovali jsme 29.8.2017, 22:21, 28.08. 14:14

Londýn – Britský soud se zabýval případem ženy, která vznesla několik falešných obvinění ze znásilnění. „Jste velmi, velmi přesvědčivá lhářka a máte ráda, když vás ostatní vidí jako oběť," udeřil na ni soudce.

Policie odblokovala byty afrického dodavatele zbraní v Praze

29.08. 10:35

Praha - Byznysmen z Nigeru Hima Aboubakar může opět volně nakládat se třemi pražskými byty, které mu počátkem roku zablokovala česká policie kvůli podezření z korupce u dodávek zbraní pro Nigérii. Zajištěný majetek za víc než 50 milionů korun Nigérie odmítla převzít.

Soud zmírnil trest za zastřelení mladíka v Přerově, expolicista místo dvou roků dostal podmínku

28.08. 17:16

Olomouc - Bývalý strážník Robert Fryč, který v lednu 2015 zastřelil při služebním zákroku v Přerově mladíka si měl za usmrcení z nedbalosti odpykat dva roky natvrdo. Krajský soud v Olomouci mu trest zmírnil na podmíněný v délce dvou let a šesti měsíců se čtyřletou zkušební dobou.

Podnikatel Jarošek stále nenastoupil do vězení, poslal novou lékařskou zprávu

28.08. 13:43

Brno - Pravomocně odsouzený vlivný podnikatel Vladislav Jarošek, bývalý člen Strany práv občanů (dříve Strana práv občanů - zemanovci), stále nenastoupil do výkonu trestu. Lékaři jsou schopni se o něj ve vězení postarat, jeho obhájce ale k soudu poslal novou lékařskou zprávu.

V případu brutální vraždy Říhy vyslechl soud dva svědky, oba se bojí o život

25.08. 16:35

Liberec - V kauze údajné vraždy Martina Říhy, která se dle obžaloby stala před 14 lety, dnes u soudu v Liberci vypovídali dva svědci. Oba se bojí o svůj život, jejich totožnost proto byla utajena.

Žena se podívala svému muži do mobilu. Zjistila, co s ní po nocích dělá

Aktualizovali jsme 24.8.2017, 22:12, 05.08. 16:59

Londýn – Velmi neobvyklým případem se musely zabývat britské úřady. Na policii se sám přišel udat muž, který znásilňoval svou ženu, zatímco spala. Učinil tak poté, co jeho manželka v telefonu objevila videa zachycující jeho počínání. Informuje o tom deník The Independent.

Německý soud poslal do vězení drážďanské neonacisty za útoky na uprchlíky

24.08. 22:08

Drážďany - Na tři roky a osm měsíců poslal dnes do vězení soud v Drážďanech dva členy neonacistické skupiny FKD. Podle agentur je shledal vinnými z útoků proti žadatelům o azyl.

Mladík na facebooku urážel Romy a Židy, soud ho potrestal

24.08. 20:50

Kladno - Okresní soud v Kladně nařídil studentovi Davidu Šmídovi (20) 100 hodin veřejně prospěšných prací. Mladík koncem loňského roku nenávistně reagoval na příspěvek zpěváka Radka Bangy na jeho facebookovém profilu.

Druhý ze zadržených kvůli útokům v Katalánsku je na svobodě

24.08. 16:57

Madrid - Španělský soudce dnes propustil z vazby Sáliha Karíba (34), druhého ze čtyř mužů, kteří byli minulý týden zadrženi v souvislosti s teroristickými útoky v Katalánsku. Musí se ale každé pondělí hlásit soudci a udat místo pobytu. Nesmí opustit zemi a přišel o pas.

Česko předá do Německa Vietnamce, který čelí podezření z vyzvědačství

23.08. 13:54

Praha - Česko předá do Německa Vietnamce (46), hrozí mu tam až deset let vězení. Podle německých kriminalistů se muž spolu s dalšími lidmi zapojil od letošního 20. července v Praze a Berlíně "do výzvědné činnosti výzvědné služby cizí mocnosti proti SRN".

Soud zrušil další stíhání lékaře Bartáka odsouzeného na 20 let

23.08. 13:00

Liberec - V pořadí třetí stíhání lékaře Jaroslava Bartáka, které se týkalo pokusu o podplacení dozorce ve vězení a nedovolených telefonátů z věznice, bylo loni 23. listopadu Okresním soudem v České Lípě zrušeno.

Nebezpečné islamisty lze podle soudu z Německa deportovat

22.08. 21:23

Berlín - Cizince, kteří by mohli spáchat teroristický útok, je možné z Německa deportovat, i když zatím nepředstavují konkrétní hrozbu. Rozhodl o tom dnes Spolkový správní soud v Lipsku.

Ostravský soud rozhodl o stížnosti mladíků obviněných ze zapálení kostela v Třinci

22.08. 17:23

Ostrava - Krajský soud v Ostravě dnes rozhodl o stížnosti dvou mladíků obviněných ze zapálení kostela v Třinci-Gutech na vazbu. Nejprve musí být informovány obě strany, až poté se verdikt dozví veřejnost.

Gang cizinců v Praze ukradl hodinky za miliony, soud zlodějům napařil vysoké tresty

22.08. 16:13

Praha - Městský soud v Praze dnes vynesl tresty za loňskou loupež hodinek v hodnotě přes 13 milionů korun. Šestice cizinců dostala od tří do osmi let ve věznici s ostrahou. Verdikt není pravomocný.

Soud v Indii pozastavil praxi snadného muslimského rozvodu, stačila k němu jen tři slova

22.08. 09:54

Dillí - Kontroverzní muslimská praxe, podle níž se může muž s ženou velmi snadno rozvést, byla v Indii na půl roku pozastavena. Rozhodl tak tamní nejvyšší soud.

Žena prý z výrobků Johnson & Johnson dostala rakovinu. vysoudila 417 milionů dolarů

22.08. 09:49

Los Angeles - Společnost Johnson & Johnson (J&J) má vyplatit 417 milionů dolarů (přes devět miliard Kč) ženě, která prý v důsledku používání hygienických produktů firmy obsahujících mastek onemocněla rakovinou vaječníků.

Za korupci kolem areálu Vincentinum soud třem obviněným uložil podmínky

21.08. 13:43

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 dnes vynesl nepravomocný rozsudek za korupci kolem areálu Vincentinum v pražském Břevnově. Tři obžalovaní, kteří podle spisu vylákali od podnikatele úplatek 20 milionů korun, dostali podmíněné tresty.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací