Články k tématu: soudy

Případ "trafik" se zdrží? Soudkyni Králové odebrali vazební kauzy

18.12. 17:31

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán v pátek dočasně zprostil výkonu funkce soudkyni Helenu Královou, protože na ni směřují dvě kárné žaloby. Obvodní soud pro Prahu 1 nepředá její trestní kauzy jiným soudcům. Výjimku tvoří případy s vazebně stíhanými, které si rozeberou její kolegové.

Kandidátům na prezidenta by ke jmenování soudců stačily zákonné požadavky

16.12. 11:50

Praha - Prezidentští kandidáti by při jmenování navržených soudců neměli jiné než zákonem stanovené nároky. Vyplývá to z odpovědí uchazečů o funkci prezidenta na anketu ČTK.

Válečný zločinec a šéf milic v Kongu má obětem vyplatit deset milionů dolarů

15.12. 18:48

Haag - U Mezinárodní trestní soud (ICC) se dnes konal další proces s šéfem konžských milicí z občanské války na přelomu století Thomasem Lubangou. Podle rozsudku má zaplatit deset milionů dolarů (téměř 220 milionů Kč).

reklama

Zdravotní stav lobbisty Janouška posoudí Vězeňská služba

15.12. 15:52

Brno - Krajský soud v Brně požádal Generální ředitelství Vězeňské služby o posouzení zdravotního stavu Romana Janouška. Lobbista se nevrátil do výkonu trestu. Justice musí rozhodnout o jeho dalším osudu.

Pelikán dočasně zprostil funkce soudkyni Královou

15.12. 11:55

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) dočasně zprostil výkonu funkce soudkyni Helenu Královou (66), která čelí dvěma kárným řízením. Opatření trvá do pravomocného skončení kárného řízení u Nejvyššího správního soudu. Po tuto dobu soudce pobírá polovinu platu. Pokud nakonec není…

V USA odsoudili kvůli drogám synovce venezuelské první dámy. Maduro zuří

15.12. 08:25

New York - Americký soud ve čtvrtek vynesl verdikt nad synovci první dámy Venezuely Cilie Floresové. Za pašování drog dostali 18 let vězení. Během procesu se je advokáti snažili hájit, že "naivní" a "nezkušení" synovci upadli do léčky agentů USA.

Jasný antisemitismus. Bartošovy projevy připomínají 30. léta v Německu, uvedl před soudem znalec

14.12. 13:29

Praha - Šéf Národní demokracie Adam B. Bartoš čelí obžalobě mimo jiné z popírání genocidy a hanobení národa, hrozí mu až tři roky vězení. Jeho projevy podle soudního znalce připomínají 30. léta v Německu.

Případ zneužívání dívek na internetu: Muž zaútočil na 162 dětí, některé musely na videu močit

14.12. 12:32

Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud začal projednávat mimořádně rozsáhlý případ sexuálních útoků na internetu. Obviněným je Jaroslav Pulpán (22) z Děčína. Hrozí mu až 12 let vězení. Hlavní líčení potrvá několik měsíců. Spis je mimořádně obsáhlý, má přes 11.000 stran.

Recidivista fintou podváděl seniory, pak je okradl. Soud mu potvrdil trest

14.12. 11:16

Olomouc - Vrchní soud v Olomouci potvrdil deset let vězení pro Marka Krumpocha (40), který okrádal seniory v Moravskoslezském kraji. Dohromady šlo o 11 případů. Muž nabízel důchodcům umístění reklamních poutačů na ploty u jejich nemovitostí. Ve dvou případech použil násilí.

O Hrad se utká devět kandidátů. Soud odmítl podnět Holovské

13.12. 20:35

Brno - O prezidentskou funkci se utká všech devět uchazečů zaregistrovaných ministerstvem vnitra. Nejvyšší správní soud (NSS) odmítl z formálních důvodů podnět Terezie Holovské, která zpochybnila pětici kandidátů s vícenásobnými podpisy.

Zákrok policie kvůli tibetské vlajce při návštěvě čínského prezidenta byl podle soudu nezákonný

12.12. 15:25

Praha - Městský soud v Praze dnes pravomocně rozhodl, že policejní zásah proti dvěma mužům, kteří při návštěvě čínského prezidenta vyvěsili tibetskou a tchajwanskou vlajku, byl nezákonný.

Zvrhlý senior čelí žalobě. Školačkám platil za sex, jednu měl znásilnit

12.12. 12:35

Karviná - Policie ukončila vyšetřování důchodce (69) z Orlové a navrhla podat obžalobu. Senior je podezřelý, že zneužíval školačky ve věku od 11 do 15 let, celkem mělo jít o devět dívek. V případě odsouzení může ve vězení strávit až deset let.

Podvodníka z Bingo hry dopadli až po 22 letech, před soudem se přiznal

11.12. 13:35

Praha - Pavel Fantyš, který čelí obžalobě kvůli zmanipulování televizní hry Bingo v 90. letech, se dnes k činu přiznal. Tvrdí ale, že podvod organizoval Roman Hejda, který byl v případu před více než deseti lety potrestán podmínkou.

Slavná ocelárna Poldi se utopila v dluzích, čeká ji konkurz

11.12. 11:28

Praha - Kladenská huť Poldi, která bývala pýchou českého průmyslu, půjde do konkurzu. Dlužníkovi se nepodařilo zajistit další financování a výroba podniku už měsíce stojí. Zhruba stovka zbývajících zaměstnanců nedostává výplaty.

České děti patří před český soud. Kauzu Michalákové bude znovu řešit soud v Hodoníně

08.12. 11:39

Brno - Kauzou Evy Michalákové a jejích synů bude znovu řešit Okresní soud v Hodoníně. Krajský soud v Brně mu po odvolání vrátil případ zpět. Norská sociální služba odebrala rodičům dnes dvanáctiletého Denise a osmiletého Davida na jaře 2011.

Právník dostal za sexuální útok podmínku, soud jeho stížnost neuznal

08.12. 10:10

Brno - Právník, který dostal podmínku za sexuální útok na pracovnici realitní kanceláře v Hradci Králové, neuspěl s ústavní stížností.

Soudkyně Králová znovu změnila názor na odposlechy, vypukla hádka s žalobcem

07.12. 12:49

Praha - Soudkyně Helená Králová dnes opět označila všechny odposlechy pořízené v kauze takzvaných trafik za nezákonné, a to na přímý žalobcův dotaz. Státní zástupce Martin Brzobohatý následně vznesl námitku podjatosti soudkyně.

Železniční nehoda ve Studénce: Soud dnes osvobodil všech 10 obžalovaných

07.12. 10:36

Studénka - Novojičínský soud dnes zprostil viny všech deset lidí, kteří byli obžalováni z obecného ohrožení kvůli železničnímu neštěstí ve Studénce z roku 2008. V důsledku tragédie zemřelo osm lidí, zraněno jich bylo 95. Soud nyní v enormně sledovaném procesu předčítá rozsudek. Zproštění viny…

Ostravský soudce Volný se dopustil průtahů v obchodních sporech, kárný senát jej nepotrestal

06.12. 17:00

Brno/Ostrava - Soudce Aleš Volný z Krajského soudu v Ostravě se dopustil průtahů ve 14 obchodních sporech. Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) ho dnes sice částečně uznal vinným, ale od kárného opatření upustil.

Soud projednává odvolání notáře ve sporu o odměnu od ČSSD, ve výpovědích jsou prý rozpory

06.12. 15:32

Praha - Vdova po právníku Václavu Hájkovi, která přistoupila k žalobě notáře Václava Halbicha vůči ČSSD, trvá na tom, že každý z mužů má nárok na 17 milionů korun. Její právní zástupce Emanuel Fuchs dnes u odvolacího soudu poukázal na to, že ve výpovědích některých svědků jsou zásadní rozpory.

Na soudkyni Helenu Královou byla podána druhá kárná žaloba, hrozí jí odvolání

06.12. 14:25

Praha - Na soudkyni Helenu Královou (66) směřuje již druhá kárná žaloba, tentokrát ji podal předseda pražského městského soudu Libor Vávra a týká se listopadového jednání v kauze tzv. poslaneckých trafik. První kárnou žalobu v září podal ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).

Soudkyně nebo zločinec? Za alkohol, podvody a neodpracované prospěšné práce ji čeká vězení

05.12. 17:02

Ostrava - Bývalá advokátka a soudkyně ostravského okresního soudu Věra Skařupová neodpracovala obecně prospěšné práce a nezaplatila peněžitý trest 15.000. Teď má tedy jít na tři roky za mříže.

Za úmrtí chlapce přiotráveného plynem z karmy nepadl žádný trest

05.12. 15:47

Plzeň - Za úmrtí 16letého chlapce, kterého přiotrávily zplodiny unikající z plynové karmy a on se pak utopil ve vaně, soud opět nikoho nepotrestal. Ani dnešní verdikt není konečný, státní zástupce se na místě odvolal.

Lobbista Janoušek je invalida. Odpustí mu soud zbytek trestu?

05.12. 14:53

Praha - Odsouzený lobbista Roman Janoušek je invalida. V usnesení Krajského soudu v Brně z 15. listopadu stojí, že kvůli dlouhodobě nepříznivému zdravotnímu stavu poklesla Janouškova pracovní schopnost o 80 procent "a den vzniku invalidity byl stanoven k 30. 3. 2016".

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací