Články k tématu: sport

V Innsbrucku nebudou ZOH 2026, obyvatelé Tyrolska byli v referendu proti

15.10. 21:12

Innsburck - Innsbruck se nebude ucházet o pořadatelství zimních olympijských her v roce 2026. Pro "ne" hlasovalo v tyrolském referendu 53,35 procenta voličů.

Lyžař Neureuther a biatlonistka Gössnerová se dočkali prvního potomka

15.10. 12:25

Garmisch-Partenkirchen - Německý sportovní pár Felix Neureuther a Miriam Gössnerová se dočkal prvního potomka.

Koukalová sesadila Sáblíkovou, je nejlepší sportovkyní Olympu

03.10. 21:10

Praha - Biatlonistka Gabriela Koukalová byla dnes vyhlášena nejlepším sportovcem ministerstva vnitra za uplynulou sezonu.

reklama

České hasičky získaly první místo na mistrovství světa v Turecku

30.09. 16:55

Izmir - Ženský tým z ČR dnes vyhrál mistrovství světa v požárním sportu v západotureckém Izmiru. Mužský tým českých hasičů skončil celkově čtvrtý. Překonali ho první Bělorusové, druzí Rusové a třetí Ukrajinci.

Kolik času věnujeme fyzické aktivitě? I na záchodě prosedíme delší dobu, zjistili vědci

27.09. 16:04

Londýn - Náš způsob života je velmi sedavý - především pokud pracujeme někde v kanceláři. Lidé nemají dostatek pohybu, kvůli čemuž mohou být vystaveni vážným zdravotním problémům. Nový průzkum ukázal, že lidé stráví mnohem více času na záchodě, než při nějaké fyzické aktivitě.

Polský zákon o penzích za službu totalitě postihne i sportovce. Méně dostanou i fotbalisté ze "zlaté jedenáctky

22.09. 14:45

Varšava - Zákon, který má potrestat někdejší příslušníky bezpečnostních složek komunistického režimu snížením penzí na úroveň polského průměru, dopadne i na sportovce z desítek klubů ministerstva vnitra.

16. všesokolský slet se blíží, sokolové už nacvičují skladby

11.09. 10:13

Praha - V jednotách Sokolů začíná nácvik na 16. všesokolský slet. Akce se uskuteční příští rok v rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa.

Sportovci kritizují vládu: Mluvila o změnách, sliby ale většinou nesplnila

30.08. 09:27

Praha - Sportovci nešetří kritikou na adresu vlády. Podle nich sice měla snahu o řadu změn, ale většinu svých záměrů nakonec nesplnila. Nepodařilo se jí vytvořit stabilní financování sportovních klubů ani dokončit nový zákon o podpoře sportu. Za úspěch lze považovat jen zastavení trvalého poklesu…

Rady, jak ve zdraví přežít tropy: Hlavně neběhejte a nepijte alkohol

02.08. 15:36

Podle meteorologů se blíží horké dny a zvládnout je ve zdraví a v pořádku není jednoduché. Co máte dělat, abyste předešli úpalu a úžehu?

Americký fotbal poškozuje hráčům mozek? Studie odhalila brutální následky sportu +VIDEO

26.07. 13:11

Boston - Americký fotbal způsobuje u valné většiny hráčů poškození mozku. Tyto příznaky mělo 99 procent bývalých hráčů profesionální zámořské ligy NFL. Vyplývá to ze studie vědců Bostonské univerzity.

Policie v kauze dotací obvinila Janstu a Českou unii sportu

25.07. 16:16

Praha - Policie dnes v kauze manipulací se sportovními dotacemi obvinila Českou unii sportu (ČUS), jejího předsedu Miroslava Janstu a generálního sekretáře Jana Boháče. Jansta předsedá i České basketbalové federaci, je členem ČSSD.

Pelta rezignoval na místopředsedu Českého olympijského výboru

11.07. 19:09

Praha - Miroslav Pelta (52) rezignoval na funkci místopředsedy Českého olympijského výboru. Bývalý šéf českého fotbalu čelí obvinění z ovlivňování dotací na sport z ministerstva školství. Měsíc strávil ve vazbě, odkud byl propuštěn na začátku června a je vyšetřován na svobodě.

Zbývající neinvestiční dotace pro sport by měly dorazit během prázdnin

11.07. 14:26

Praha - Sportovní organizace dosud letos dostaly na neinvestičních dotacích zhruba 1,4 miliardy korun, zbývající přibližně tři miliardy by měly obdržet během července a srpna. Po dnešní schůzce s ministrem školství Stanislavem Štechem (za ČSSD) a představiteli sportovních svazů to řekl novinářům…

Štech kritizuje ANO: Sportovní svazy není důvod halasně zachraňovat

30.06. 14:53

Podbořany (Lounsko) - Ministr školství Stanislav Štech (ČSSD) dnes reagoval na iniciativu hejtmanů za ANO, kteří hodlají poskytnout sportovním klubům a oddílům bezúročnou půjčku k překonání obtíží kvůli pozastavení dotačních programů. Řekl, že sportovní svazy a kluby není důvod zachraňovat.

Štech byl jmenován ministrem školství. Za priority označuje kariérní řád, rozpočet a sport

21.06. 21:34

Praha – Prioritami nového ministra školství jsou prosazení kariérního řádu učitelů a vyřešení situace kolem sporných dotací pro sport. Stanislav Štech (ČSSD) to uvedl při svém dnešním jmenování do úřadu.

Fotbalista Čermák boural, probral se až v nemocnici. Nadýchal 1.5 promile

28.05. 13:08

Praha - Záložník fotbalové Sparty Aleš Čermák (22) v opilosti naboural a s poraněným hrudníkem skončil v nemocnici. Vážná nehoda se stala krátce před třetí hodinou ranní v Horoměřicích na kraji Prahy.

Vladimír Růžička zaplatil peněžitý trest 400 tisíc korun, do vězení proto nemusí

19.05. 10:46

Praha - Vladimír Růžička zaplatil peněžitý trest 400 tisíc korun. Pokud by částku neuhradil, musel by na 16 měsíců do vězení. Současnému kouči extraligového Chomutova hrozilo až pět let za mřížemi, kvůli kauze opustil funkci reprezentačního trenéra

Policie provedla razii na ministerstvu školství, obvinila tři lidi a firmu

03.05. 13:12

Praha - Policie dnes obvinila tři lidi a jednu právnickou osobu v souvislosti s dotačními programy ministerstva školství v oblasti státní podpory sportu. Stíhání se týká trestných činů zneužití pravomoci, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Na…

Sáblíková se stala mistryní světa z pětikilometrové tratě

11.02. 20:49

Kanghung - Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková se postarala o další zisk cenného kovu na právě probíhajícím mistrovství světa v rychlobruslení, jež se koná v jihokorejském Kanghungu. Poté, co na tříkilometrové trati získala tuzemská rychlobruslařská jednička stříbrnou medaili, nyní získala…

Rodiče vedou své děti ke sportu, sami ale nesportují

28.10. 12:11

Praha - Téměř tři čtvrtiny rodičů dětí od pěti do 12 let vedou své děti ke sportu. Sami jim ale příkladem nejdou.

Hackeři napadli databázi Světové antidopingové agentury

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 09:51, 15.09. 09:04

Montreal - Databázi Světové antidopingové agentury (WADA) napadli hackeři. Světlo světa tak spatřily zdravotní záznamy více než dvou desítek světových sportovců. A nechybí mezi nimi ani údaje o české tenistce Petře Kvitové.

VIDEO: Nový olympijský sport? Synchronizovaný tanec ve větrném tunelu

16.08. 22:17

Rio de Janeiro - V posledních letech se objevlo mnoho sportů, které by se měly objevit na olympiádě. Některé byly hodně podivné, jsou ale i sporty, které by rozhodně vypadaly zajímavě. Jako třeba vzdálený bratranec synchronizovaného tance ve vodě. Tenhle sport je velmi podobný, akorát se odehrává…

Osm hodin sezení vykompenzuje hodina pohybu, tvrdí experti

04.08. 15:18

Praha - Hodina pohybu kompenzuje osm hodin sezení. Články z let 2012 a 2016 potvrzující toto pravidlo zveřejnil odborný časopis Lancet.

Dotace na sport se rozdělí spravedlivěji

08.07. 11:46

Praha - Spravedlivější rozdělování státních dotací sportovním organizacím by měla přinést novela, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O Zemanově podpisu informoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

reklama

Fotogalerie