Ujgurové

Ilustrační foto

Spor o muslimské Ujgury se vyostřuje. USA zvažují tvrdý krok vůči Číně

Svět

Americká Sněmovna reprezentantů v úterý drtivou většinou podpořila návrh zákona, který požaduje, aby vláda prezidenta Donalda Trumpa důrazněji reagovala na tvrdé zásahy Pekingu proti ujgurské muslimské menšině. Čínské ministerstvo zahraničí vzápětí krok odsoudilo a uvedlo, že bude postupovat podle dalšího vývoje situace. Informovala o tom agentura Reuters.

Aktuálně se děje

15. července 2026 5:00

Počasí: Bouřky budou pokračovat, pak dorazí tropy

Vysoká oblačnost a bouřky budou pokračovat až do konce pracovního týdne, kdy dorazí tropické teploty. Ty se ale dlouho neudrží a během víkendu se opět ochladí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ministryně financí Alena Schillerová

EET se přiblížila návratu. Poslanci schválili návrh zákona

Poslanci ve třetím čtení schválili vládní návrh zákona o evidenci tržeb a dalších souvisejících zákonů, takzvanou EET 2.0. Nová právní úprava představuje modernizovanou podobu elektronické evidence tržeb, jejímž cílem je podle ministerstva financí narovnat podnikatelské prostředí, omezit šedou ekonomiku, zajistit spravedlivější výběr daní a současně významně snížit administrativní zátěž podnikatelů. Vládní návrh nyní míří k projednání do Senátu.