Články k tématu: USA

Americký Senát zatím nepodpořil Bidenův balík pomoci pro Ukrajinu a Izrael

07.12. 09:14

Republikáni v Senátu ve středu zablokovali rozsáhlou finanční pomoc Ukrajině a Izraeli, kterou navrhoval americký prezident Joe Biden. Balíček jsou ochotni podpořit za předpokladu, že dojde ke zpřísnění imigrační politiky. Bílý dům v uplynulých dnech upozornil, že prostředky na pomoc Kyjevu mohou…

Zelenskyj dnes nakonec nepromluví před americkým Senátem

05.12. 21:46

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na poslední chvíli zrušil plánovaný úterní projev pro americké senátory, které měl informovat o současné situaci na Ukrajině. Oznámil to lídr demokratů v Senátu Chuck Schumer.

Biden oslavil narozeniny, je mu 81 let. Zdraví prezidenta je tématem

21.11. 09:42

Joe Biden je nejstarší prezident Spojených států. Oslavil 81. narozeniny, které se ale obešly bez větších oslav i jakýchkoliv událostí.

reklama

Rusko se vysmívá sankcím Západu. Jsou znakem našeho úspěchu, tvrdí

04.11. 16:57

Rusko odmítlo nové americké sankce uvalené v souvislosti s válkou na Ukrajině a prohlásilo, že Spojené státy nikdy neporazí Moskvu. Šéf ruské plynárenské společnosti Novatek dokonce uvedl, že sankce jsou "znakem úspěchu."

Někdejší viceprezident Pence ukončil prezidentskou kampaň

29.10. 19:17

Bývalý americký prezident Mike Pence v sobotu odstoupil z republikánského boje o Bílý dům, v němž soupeřil mimo jiné s Donaldem Trumpem, s nímž mezi lety 2017 až 2021 tvořil tandem ve Washingtonu. Pencovi se nedařilo v průzkumech, problém měl i s financováním kampaně.

Biden a Si Ťin-pching se mají v listopadu setkat v USA

28.10. 13:09

Spojené státy americké a Čína souhlasily, že vyvinou společné úsilí s cílem uskutečnit setkání prezidentů obou globálních velmocí. Šéf Bílého domu Joe Biden pozval čínského protějška Si Ťin-pchinga do San Francisca na listopadový summit APEC. Peking zatím účast svého lídra nepotvrdil.

Muž podezřelý ze smrtící střelby v Maine je po smrti

28.10. 11:24

Muž, který byl podezřelý ze zastřelení 18 lidí v americkém státě Maine, je po smrti. Policie našla tělo Roberta Carda v lese u města Lisbon, které leží nedaleko Lewistonu, kde se tragédie ve středu odehrála. Agentury AP a Reuters s odvoláním na místní úřady uvedly, že Card se zastřelil.

Střelba v americkém státě Maine: Desítky mrtvých a zraněných. Útočník je na útěku

26.10. 10:06

Během střelby na několika místech v americkém městě Lewiston ve státě Maine přišlo o život až 20 lidí a dalších až 50 bylo zraněno. Informovala o tom zpravodajská televize NBC News s odvoláním na policii.

Rusko narušuje integritu voleb v řadě zemí, varují USA

21.10. 13:05

Podle zprávy zpravodajských služeb Spojených států, kterou Washington zaslal přibližně sto zemím v Evropě, Asii, Africe a Severní Americe a zveřejnil v pátek, se Rusko aktivně snažilo podkopávat integritu voleb v demokratických zemích na celém světě.

Biden a Zelenskyj se potkají. Bílý dům oznámí další balíček pomoci

21.09. 22:08

Americký prezident Joe Biden odhalí obsah dalšího balíčku vojenské pomoci pro Ukrajinu, až se ve čtvrtek sejde s jejím lídrem Volodymyrem Zelenským v Bílém domě. Biden chce slyšet osobní pohled ukrajinského protějška na vývoj konfliktu, uvedl národní bezpečnostní poradce Jake Sullivan.

Američanům se podařilo najít ztracenou stíhačku F-35

19.09. 14:03

Americké úřady uvedly, že v pondělí našly trosky ztracené stíhačky F-35, která se zřítila v americkém státě Jižní Karolína poté, co se pilot katapultoval.

Na Trumpa se letos nedostane. Soud v Georgii začne s jinými obžalovanými

14.09. 21:32

Exprezident Donald Trump bude ve volební kauze v americkém státě Georgia souzen později než 23. října, kdy začne proces s jeho někdejšími právníky Sidney Powellovou a Kennethem Chesebroem. Bývalá hlava státu zřejmě stane před soudem až v příštím roce, kdy se v USA konají další prezidentské volby.

Rozhoduje se o budoucnosti internetu? Google stanul v USA před soudem

12.09. 19:25

V USA začal v úterý soudní proces s internetovým gigantem Google v otázce zneužívání dominantního postavení na trhu. Projednávání případu má zabrat deset týdnů.

Biden se chystá rozhodnout o poskytnutí dalších zbraní Ukrajině

12.09. 12:05

Americký prezident Joe Biden má definitivně rozhodnout o poskytnutí balistických střel dlouhého doletu Ukrajině, což mu doporučila ministerstva obrany a zahraničí v reakci na požadavky Kyjeva.

Kim Čong-un dorazil do Ruska v obrněném vlaku, mimo KLDR je po čtyřech letech

12.09. 10:10

Severokorejský vůdce Kim Čong-un poprvé po čtyřech letech opustil území svého státu a dorazil do Ruska ve svém obrněném vlaku. Před očekávaným setkáním s prezidentem Vladimirem Putinem Kreml vzkázal Spojeným státům, že neberou v potaz jejich hrozby ohledně ruského nákupu severokorejských zbraní.…

Podle Američanů by měla existovat horní věková hranice pro volené zástupce

11.09. 21:33

Většina Američanů by zavedla horní věkovou hranici pro volené zástupce, ukázal aktuální průzkum agentury YouGov pro CBS News. Šetření se konalo v době, kdy se zdá být velmi pravděpodobné, že se v příštích prezidentských volbách zopakuje souboj Joea Bidena a Donalda Trumpa. Bidenovi tou dobou bude…

Trump jasně vede mezi republikány, kteří chtějí do Bílého domu, ukázal průzkum

03.09. 11:28

Jasným favoritem pro zisk republikánské nominace pro boj o Bílý dům je exprezident Donald Trump. V průzkumu provedeném na konci srpna by získal jasnou většinu 59 procent hlasů. Na floridského guvernéra Rona DeSantise na druhém místě by měl skoro padesátiprocentní náskok.

Nordean z Proud Boys dostal za vpád do Kapitolu osmnáct let

02.09. 17:27

Ethan Nordean, vůdce Proud Boys, byl odsouzen k 18 letům vězení za účast na útoku na Kongres USA v lednu 2021. Prokuratura žádala 27 let. Další člen skupiny obdržel 10 let za svou účast na incidentu, kdy stoupenci Donalda Trumpa vtrhli do Kongresu v pokusu zmařit potvrzení Joea Bidena jako…

Pentagon dal zelenou, Ukrajina dostane tankové náboje s ochuzeným uranem

02.09. 15:51

Ukrajina může v rámci dalšího mnohamilionového balíčku vojenské pomoci dostat speciální protipancéřovou munici ze Spojených států amerických, která je schopná ničit těžké ruské tanky. Oznámení ze strany Washingtonu se čeká v následujících dnech.

Volební proces s Trumpem v Georgii bude vysílat televize

01.09. 10:10

Chystaný proces ve volební kauze s exprezidentem Donaldem Trumpem v americkém státě Georgia se bude živě vysílat, rozhodl soudce Scott McAfee. Jde o jednu ze čtyř kauz, v nichž byl republikánský politik během posledních měsíců obviněn.

Hurikán Idalia udeřil na Floridě. Guvernér DeSantis vyzval místní k evakuaci

Aktualizovali jsme 30.8.2023, 15:17, 30.08. 12:44

Americkou Floridu ve středu odpoledne zasáhl hurikán Idalia, který před dosažením pevniny dále zesílil. Kromě silného větru hrozí i záplavová vlna. Místní úřady nabádají obyvatele k evakuacím, dokonce přestaly vybírat mýtné, aby proces usnadnily. K dispozici jsou nouzové ubytovny v hotelích a na…

Federální proces s exprezidentem Trumpem začne 4. března

28.08. 19:49

Federální proces s exprezidentem Donaldem Trumpem ohledně snahy zvrátit výsledky posledních prezidentských voleb začne 4. března 2024. Rozhodla o tom v pondělí soudkyně Tanya Chutkanová. Žádosti o dřívější či pozdější termín neuspěly.

Americkým Michiganem se prohnala série tornád, zanechala po sobě několik mrtvých

26.08. 09:28

Nejméně sedm tornád se přehnalo americkým státem Michigan. V kombinaci se silnými bouřemi si vyžádaly pět životů. Tornáda trhala střechy z budov, ničila stromy a zanechala statisíce obyvatel bez elektřiny.

Trumpa následovali další obvinění, vydali se úřadům

25.08. 21:40

Ve věznici v Atlantě se v pátek přihlásili poslední z 18 lidí obviněných po boku exprezidenta Donalda Trumpa ve volební kauze v americkém státě Georgia. Samotný Trump se vydal úřadům ve čtvrtek, po zaplacení kauce ve výši 200 tisíc dolarů byl okamžitě propuštěn na svobodu.

Fotogalerie