Články podle štítku: USA

VIDEO: Hit internetu. Clinton zíral na Trumpovou, a Clintonová reagovala

dnes 19:04

Washington - Internetem koluje jeden z momentů včerejší inaugurace prezidenta Donalda Trumpa. Účastnil se jí i exprezident Bill Clinton, kterého zaujala zejména Ivanka Trumpová. Nemohl od ní odtrhnout oči, čehož si všimla jeho manželka Hillary.

USA zastoupí v rozhovorech o Sýrii velvyslanec

dnes 18:22

Washington - Spojené státy nevyšlou delegaci na mírové rozhovory zástupců syrské opozice a vlády v kazašské metropoli Astaně.

Reakce na Trumpův projev přišla i z Německa. Čtěte, co říká Merkelová

dnes 16:47

Berlín - Na páteční inaugurační projev nového amerického prezidenta Donalda Trumpa dnes reagovala také německá kancléřka Angela Merkelová. Uvedla, že bude vždy usilovat o kompromis.

reklama

Polsko se bojí budoucnosti. S Trumpem to bude zlé, varuje

dnes 14:20

Varšava - Bývalý disident Adam Michnik v dnešním vydání listu Gazeta Wyborcza klade otázku polským elitám, zda "se stejně jako v roce 1989 dokážeme dohodnout a zachránit svrchovanost a svobodu". Jde o reakci na áteční inaugurační proslov nového amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Svět čeká řada problémů? Trumpa se obává i Čína, Korea a Mexiko

dnes 13:33

Peking - Čínský státní deník Global Times usoudil, že inaugurační projev nového amerického prezidenta Donalda Trumpa naznačuje nevyhnutelné třenice v americko-čínských obchodních vztazích. Kritická slova znějí také z Jižní Koreje a Mexika.

Trump v inauguračním projevu lhal? Deník přišel se závažným obviněním

dnes 11:30

Washington - K inauguračnímu proslovu nového prezidenta USA Donalda Trumpa jsou kritická nejen evropské média, ale i některá americká. Například list The Washington Post napsal, že fakta, která Trump, se velmi často rozcházela se skutečností.

Ruský tisk o Trumpovi: S Putinem to jen tak nepůjde

dnes 11:25

Moskva - Republikán Donald Trump se včera stal 45. prezidentem USA. Ruský prezident Vladimir Putin je připraven setkat se s novým šéfem Bílého domu, ale uspořádání takové schůzky potrvá měsíce. Také ruský tisk dnes komentuje Trumpovu inaugurační řeč.

Trump si manželkou zatančil na píseň My Way

dnes 10:06

Washington - Nový prezident USA Donald Trump se po páteční inauguraci zúčastnil s manželkou Melanií tří inauguračních plesů. Na jednom z nich zavedl řeč na své časté komentáře na twitteru.

Už žádná klimatická politika, rozhodl Trump

včera 22:26

Washington - Úřad nového amerického prezidenta Donalda Trumpa po převzetí moci končí s politikou boje proti klimatickým změnám jeho předchůdce Baracka Obamy.

Donald Trump složil přísahu, oficálně se ujal funkce prezidenta USA

Aktualizovali jsme 20.1.2017, 22:23, včera 18:51

Washington - Donald Trump dnes před washingtonským Kapitolem zahájil svou s napětím i obavami očekávanou prezidentskou éru složením slavnostního slibu do rukou předsedy Nejvyššího soudu USA Johna Robertse.

Američané si Trumpovu inauguraci užili. Navzdory dešti a demonstracím

včera 21:40

Washington - Ani sychravé počasí s dešťovými přeháňkami a nepříjemným studeným větrem, dlouhé fronty a rozsáhlé uzavírky v centru Washingtonu dnes Američanům nezabránily užít si prezidentskou inauguraci Donalda Trumpa.

Obama po osmi letech v roli prezidenta skončil. Co plánuje v příštích dnech?

včera 21:12

Washington - Odcházející americký prezident Barack Obama zamířil po odchodu z fuknce nejprve vrtulníkem na vojenskou základnu v Marylandu, poté prezidentským speciálem na dovolenou v Kalifornii.

Trump už úřaduje. Hodinu po slibu už podepsal první zákony a výnosy

včera 21:02

Washington - Nový americký prezident Donald Trump hodinu po složení slibu začal úřadovat. Podepsal první zákony a prezidentské výnosy.

Lidé při Trumpově projevu jásali: Může se opřít o nás všechny, stojí za ním miliony lidí

včera 20:14

Washington - Američané sledující přísahu prezidenta Donalda Trumpa z washingtonského parku National Mall během jeho prezidentského projevu propukali v jásot.

Papež posílá vzkaz Trumpovi: Podporujte důstojnost a svobodu

včera 19:45

Vatikán - Papež František dnes vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby kladl důraz na podporu lidské důstojnosti a svobodu v celém světě.

Nový prezident USA: Dnešek vstoupí do dějin jako den, kdy se lidé opět stali vládcem národa

včera 18:52

Washington – Složením slibu se z Donalda Trumpa stal oficiálně 45. prezident USA. Podívejte se s námi na některé zásadní body jeho projevu.

Protesty proti Trumpovi: Demonstranti rozbíjeli výlohy, musela zasahovat policie

včera 18:39

Washington - Skupina odpůrců Donalda Trumpa při jednom z dnešních protestů ve Washingtonu rozbila výlohu restaurace McDonald´s a poničila auta v okolí. Musela proti nim zasáhnout policie.

V USA myslí na všechno: Návštěvníci Trumpovy inaugurace mají k dispozici tisíce toalet

včera 18:38

Washington - V centru Washingtonu je k dispozici několik tisíc mobilních toalet. Návštěvníci inaugurace Donalda Trumpa se tak nemusí obávat, že by si v případě potřeby neměli kam odskočit.

ŽIVĚ: Trump byl inaugurován, stal se novým prezidentem USA

Aktualizovali jsme 20.1.2017, 18:03, včera 17:31

Washington - Republikánský vítěz voleb Donald Trump dnes ve Washingtonu složí slavnostní přísahu a stane se 45. prezidentem Spojených států. Sledujte s námi tuto událost online.

Trump zahájil inauguraci bohoslužbou, v ulicích Washingtonu je hodně rušno

včera 16:57

Washington - Nastupující 45. prezident Spojených států Donald Trump dnes ve Washingtonu zahájil svůj inaugurační program návštěvou bohoslužby v episkopálním kostele sv. Jana nedaleko Bílého domu. Do parku National Mall či na Pensylvánskou třídu v metropoli USA od rána míří tisíce a tisíce lidí.

Narkobaron Guzmán byl vydán z Mexika do Spojených států

včera 09:25

Washington - Mexický narkobaron Joaquín Guzmán byl vydán do Spojených států. Oznámilo to mexické ministerstvo zahraničí a potvrdilo americké ministerstvo spravedlnosti. Guzmánovu deportaci povolily mexické soudy.

Assange zopakoval nabídku, že se nechá vydat do USA. Má ale podmínku

včera 08:40

Londýn - Julian Assange, zakladatel serveru WikiLeaks, zopakoval nabídku, že se nechá vydat do Spojených států. Výměnou za to ale chce, aby mu Washington zaručil jeho práva.

Trump hned v prvních dnech ve funkci vydá sérii exekutivních příkazů

včera 07:53

Washington – Už v prvních dnech ve funkci chce Donald Trump vydat sérii exekutivních příkazů. Ty jsou důležitou součástí pravomocí hlavy státu, která nepodléhá schválení v Kongresu. 

Trump dnes složí přísahu. Ve Washingtonu budou oslavy i demonstrace

včera 07:20

Washington - Republikán Donald Trump dnes v pravé poledne místního času (18:00 SEČ) složí ve Washingtonu před budovou Kongresu prezidentský slib a stane se v pořadí 45. prezidentem Spojených států.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací