Články k tématu: USA

Americké námořnictvo odvolalo pátrání po obětech letecké nehody

dnes 13:51

Washington - Námořnictvo USA odvolalo pátrání po třech svých členech, kteří jsou pohřešováni od středečního pádu amerického letadla do moře jihozápadně od ostrova Okinawa. Na palubě bylo 11 lidí, osm osob se podařilo zachránit.

Kongres USA letos neuzavře vyšetřování role Ruska ve volbách

včera 22:50

Washington - Kongres USA, který vyšetřuje ruskou roli během loňských amerických prezidentských voleb, svou práci pravděpodobně letos skončit nestihne a kauze se bude věnovat i v nadcházejícím roce.

Írán chce do Mexického zálivu poslat válečné lodě

včera 20:15

Teherán - Írán hodlá do Mexického zálivu vyslat několik válečných lodí a posléze i ponorky. Cílem kroku je podle íránského námořnictva ukázat, že země je důležitým hráčem na světové politické scéně. S odkazem na zprávu agentury Tasním o tom dnes informují některá zahraniční média.

reklama

Barma a Bangladéš podepsaly memorandum, Rohingy čeká repatriace

včera 12:33

Dháka - Barma a Bangladéš dnes podepsaly memorandum o repatriaci Rohingů do Barmy. V Bangladéši se od konce srpna nachází přes 600 tisíc příslušníků této muslimské populace.

V USA slaví Den díkůvzdání, milionový průvod v New Yorku je výborným cílem teroristů

včera 11:27

New York - Slavnostním balónovým defilé v centru New Yorku a především tradiční hostinou v rodinném kruhu dnes obyvatelé USA slaví Den díkůvzdání. Jeden z hlavních amerických svátků zahájí zároveň předvánoční nákupní sezónu.

Úřady vyšetřují smrt muže osvobozeného z KLDR, zemřel za nejasných okolností

včera 08:04

Washington - Úřady v USA vyšetřují smrt učitele Aijalona Mahliho Gomese (38), který byl v roce 2010 propuštěn ze severokorejského vězení díky zásahu bývalého amerického prezidenta Jimmyho Cartera, ale minulý týden zahynul za nejasných okolností.

Tažení barmské armády proti Rohingům je etnická čistka, zní z USA, Tillerson zvažuje uvalení sankcí

22.11. 16:31

Washington - Spojené státy dnes odsoudily tažení barmské armády jako etnickou čistku, jejímž terčem je muslimská menšina Rohingů na severu Barmy.

Auta zdržují jednání NAFTA. Mexiko, USA i Kanada se nedokážou shodnout na clech

22.11. 11:12

Mexiko - Spojeným státům, Mexiku a Kanadě se ani během pátého kola jednání o změnách Severoamerické dohody o volném obchodu (NAFTA) nepodařilo vyřešit žádný z významných rozdílů v názorech. Největší neshody stále přetrvávají v oblasti automobilového průmyslu.

Pentagon vyšetřuje nevhodné chování vojáků během Trumpovy cesty do Asie

22.11. 09:31

Washington - Pentagon prošetřuje trojici vojenských příslušníků kvůli jejich údajně nevhodnému chování během nedávné cesty prezidenta USA Donalda Trumpa po Asii. Poddůstojníci již byli přeřazeni a hrozí jim kázeňský postih.

Uzbecký atentátník Saipov z New Yorku byl obžalován z terorismu

22.11. 08:09

Washington - Velká porota ve Spojených státech z terorismu obžalovala uzbeckého přistěhovalce Sayfulla Saipova, který na konci října na newyorské stezce pro pěší a cyklisty zabil pronajatou dodávkou osm lidí a dalších 12 osob zranil.

USA zadržely šéfa čínské nadace CEFC kvůli korupci

22.11. 08:04

Washington - USA kvůli podezření z rozsáhlého uplácení představitelů Čadu a Ugandy zadržely někdejšího vysokého hongkongského činitele Patricka Ho Čch'-pchinga, který nyní působí jako generální tajemník nevládního výboru China Energy Fund Committee (CEFC).

Američané uvalili nové sankce na KLDR, dotknou se i čínských firem

22.11. 08:00

Washington – USA dnes vyhlásily nové obchodní sankce proti Severní Koreji. Omezení se dotknou také čtyř čínských firem a jednoho Číňana a také na severokorejské obchodní firmy či lodě.

Slavný moderátor obviněn z obtěžování, stěžuje si na něj hned osm žen

Aktualizovali jsme 21.11.2017, 21:52, 21.11. 14:37

Washington - Známého moderátora Charlieho Rose obvinilo osm žen ze sexuálního obtěžování. Televize CBS a další americké televizní stanice s ním následně přerušily spolupráci.

IKEA po úmrtí osmi dětí stahuje z amerického trhu komody

21.11. 17:34

New York - IKEA stahuje ve Spojených státech a Kanadě z trhu 29 milionů prádelníků a komod, které jsou spojovány s úmrtím osmi dětí. Oznámil to dnes ředitel švédského nábytkářského řetězce Lars Petersson.

Bílý dům žádá nejvyšší soud, aby úplně odblokoval migrační dekret

21.11. 09:56

Washington - Bílý dům podal žádost k nejvyššímu soudu, aby zcela odblokoval dekret prezidenta Donalda Trumpa, který znemožňuje vstup do USA občanům několika převážně muslimských států. Podle názoru federálních soudců je Trumpovo rozhodnutí protiústavní, protože prezident prý neprokázal, že by…

Pití piva pomáhá? Jedna nebo dvě skleničky nám podle expertů prospívají

21.11. 09:30

Chicago - Výzkum americké Univerzity v Illinois dokázal, že vypití jedné až dvou skleniček piva pomáhá mozku při řešení problémů.

USA ukončí program dočasného pobytu pro Haiťany, opatření se dotkne asi 60 tisíc lidí

21.11. 08:46

Washington - Spojené státy ukončí v polovině roku 2019 program, který dosud umožňoval dočasný pobyt v zemi téměř 60.000 občanů Haiti. Životní podmínky na karibském ostrově se podle amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti výrazně zlepšily.

USA znovu zařadí Pchjongjang na seznam podporovatelů terorismu

20.11. 21:33

Washington – Severní Korea bude opět zařazena na americký seznam zemí podporujících terorismus. Podle agentury Reuters to dnes na setkání s novináři oznámil americký prezident Donald Trump. 

Senátor USA byl obviněn ze sexuálního obtěžování dvou žen

20.11. 21:21

Washington – Sexuální skandál v USA dál bobtná. Demokratický senátor za stát Minnesota Al Franken čelí obviněním dvou žen, které tvrdí, že je sexuálně obtěžoval.

U americké hranice s Mexikem zemřel pohraničník, politici mluví o útoku

20.11. 18:56

Washington - V americkém státě Texas nedaleko hranic s Mexikem ve službě zemřel člen pohraniční a celní stráže a jeho kolega utrpěl vážné zranění.

Německé spiknutí? Erdogan je proti tomu, aby v Německu soudili tureckého překupníka

20.11. 17:09

Ankara/New York - Turecká vláda dnes označila plánovaný soud s obchodníkem se zlatem Rezou Zarrabem v USA za protiturecké spiknutí. Americká justice ho viní z nelegálních finančních transakcí ve prospěch Teheránu.

Co spustí třetí světovou válku? Finanční analytik překládá možný scénář

Aktualizovali jsme 19.11.2017, 22:04, 19.11. 09:52

Ačkoliv občas médii proběhnou zprávu o možné třetí světové válce, většina lidí si spíše myslí – a nepochybně doufá – že k žádné takové události nedojde. Jak však se nepředvídatelný Donald Trump hádá s podobně nepředvídatelnou Severní Koreou, nikdo si není jistý tím, co se stane v příštích měsících…

Poprask v USA: Armáda vytvořila na obloze obří penis, úřadům se to nelíbí

Aktualizovali jsme 18.11.2017, 21:55, 18.11. 11:26

Washington - Příslušníci amerického námořního letectva si v rámci vzdušného cvičení zašprýmovali. Pomocí zkondenzovaného plynu vytvořili na nebi penis.

Palestina hrozí USA přerušením veškerého kontaktu

18.11. 21:52

Jeruzalém/Washington - Palestina přeruší veškerou komunikaci se Spojenými státy, pokud bude uzavřena pobočka Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) ve Washingtonu. Tvrdí to palestinský představitel Saíb Irikát.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací