Články k tématu: USA

Soudkyně kritizovala Trumpa, ten ji vyzval k rezignaci. Jak následně zareagovala?

14.07. 18:59

Washington - Soudci by neměli hodnotit kandidáty na veřejné funkce, přiznala členka amerického nejvyššího soudu Ruth Baderová Ginsburgová. Ta při několika příležitostech kritizovala předpokládaného republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. Teď se za to omluvila.

Marie Colvinová si za svou smrt může sama, drsně prohlásil Bašár Asad

14.07. 14:00

Damašek - Syrský prezident Bašár Asad v rozhovoru pro americkou stanici NBC prohlásil, že si novinářka Marie Colvinová může za svou smrt.

Mladíka pobodali, ošetření ale odmítl. A důvod? Pokémoni!

13.07. 21:39

Salem - Celý svět loví Pokémony. Posedlost novou mobilní hrou Pokémon Go už ovšem začíná nabývat obludných, až nebezpečných rozměrů. Důkazem je příběh dvaadvacetiletého mladíka.

reklama

FBI čelí tvrdé kritice: Shromažďuje snímky očních duhovek

13.07. 19:30

Washington - Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) bez jakékoli kontroly a veřejné debaty shromažďuje snímky očních duhovek zadržených.

Kritika Trumpa se trestá: Členka nejvyššího soudu byla vyzvána k rezignaci

13.07. 17:43

Washington - Členka amerického nejvyššího soudu Ruth Baderová Ginsburgová při několika příležitostech kritizovala předpokládaného republikánského kandidáta Donalda Trumpa. A ten se jí teď mstí a volá po jejím odchodu.

Ovlivní brexit TTIP? Analytik má dobré zprávy

13.07. 15:42

Brusel - Odchod Británie z Evropské unie neovlivní zájem Spojených států vyjednat s unií dohodu o volném obchodu známou jako Transatlantické investiční a obchodní partnerství (TTIP). Novinářům to řekl analytik Jacques Pelkmans ze Střediska pro výzkum evropské politiky (CEPS).

Lidé se bouří proti Americe. Vyšli do ulic, bojí se o své životy

13.07. 12:27

Soul – Spojené státy se s Jižní Koreou dohodly na rozmístění protiraketového systému THAAD. Jak ale nyní informuje americký server Voice of America, to si vyžádalo silnou negativní reakci nejen ze strany KLDR, která již pohrozila ostrou reakcí, ale i samotných Jihokorejců.

Výstřel na slepo: Obama jmenoval na vysoké pozice člověka, kterého nezná

13.07. 11:38

Washington – Generálporučík Michael T. Flynn je velmi významnou osobností amerických bezpečnostních služeb. Americký server The Daily CAller ale upozorňuje, že jeho vztahy s americkým prezidentem byly překvapivě vzdálené.

Moc Číny roste, blíží se válka? Profesor předkládá na znepokojivá fakta

13.07. 10:58

Čína se stále více prosazuje jako velmoc a nikde není pravděpodobnější, že by její vzestup vedl k válce, jako v Jihočínském moři. Myslí si to historik Tonio Andrade, profesor z Emory University. Uvedený názor prezentoval v komentáři pro server Washington Post.

Co nás čeká ve třetím čtvrtletí? Následky brexitu, ale prezidentské volby v USA

13.07. 09:14

Washington – Rok 2016 se přehoupl do své druhé poloviny, čímž zároveň začalo třetí čtvrtletí letošního roku. Analýza společnosti Stratfor nabízí přehled situace ve světě a událostí, které budou určovat světové trendy v tomto čtvrtletí.

Brusel posvětil dohodu o ochraně dat z EU v USA. Co bude dál?

12.07. 19:09

Brusel - Evropská komise dnes potvrdila, že nová dohoda mezi EU a Spojenými státy označovaná jako "Štít EU-USA na ochranu soukromí" (EU-US Privacy Shield) dostatečně ochrání data evropských občanů zpracovávaná ve Spojených státech. Podle eurokomisařky pro spravedlnost Věry Jourové nyní jde o to…

Protiislámské prvky v učebnicích? Američtí muslimové se bouří

12.07. 18:37

Washington – Skupina patnácti předních amerických muslimských organizací obvinila kalifornský výbor, který je zodpovědný za vytváření školních učebnic, že do nich úmyslně zahrnuje protiislámské prvky. Informoval o tom server First Post.

Osudová chyba policie: Muž byl omylem označen za střelce z Dallasu, teď má peklo ze života

Aktualizovali jsme 12.7.2016, 17:39, 12.07. 12:18

Washington – Spojenými státy sále zmítá vlna násilí, kterou zahájila střelba v americkém Dallasu. Při něm bylo zastřeleno pět policistů. Server Voice of America nyní upozorňuje na případ jednoho muže, který se na chvíli omylem stal hledaným jako podezřelý z této střelby.

Majitel obchodu natočil zastřelení Sterlinga, nyní žaluje policii

Aktualizovali jsme 12.7.2016, 17:19, 12.07. 11:31

Baton Rouge - Majitel obchodu v metropoli státu Louisiana, kde policisté minulý týden v úterý při kontroverzním zásahu zastřelili černocha Altona Sterlinga, žaluje policii.

Trump má problém? Nominován možná nebude

12.07. 14:36

Washington – Donald Trump zůstal jediným aktivním republikánským kandidátem na prezidenta USA a o jeho nominaci by tak nemělo být pochyb. Trump je ale natolik kontroverzní osobností, že ho mnoho republikánských delegátů odmítá podpořit. Americký server The Daily Caller nyní informuje, že by jim…

Protesty v USA neberou konce: V ulicích jsou davy lidí, policie v Dallasu krotila mezirasové napětí

Aktualizovali jsme 12.7.2016, 12:13, 12.07. 08:17

New York - Protesty v USA proti policejnímu násilí pokračovaly i v pondělí večer. V Dallasu se naopak konala pietní akce za pětici policistů zastřelených černošským vojenským vysloužilcem.

Spojené státy nefungují? Současná situace v USA není ideální, říká politolog

12.07. 11:40

V roce 1944 publikoval švédský sociální vědec, pozdější nositel Nobelovy ceny za ekonomii Gunnar Myrdal, zásadní studii o Spojených státech nazvanou "Americké dilema", která pojednávala o situaci černochů v USA. Konstatoval, že v průběhu americké historie předsudky bělochů udržovaly nízkou životní…

John Kerry míří opět do Moskvy. O čem bude šéf americké diplomacie jednat?

12.07. 10:18

Washington - Šéf americké diplomacie John Kerry navštíví ve čtvrtek Moskvu, kde bude jednat o situaci v Sýrii, na Ukrajině či v Náhorním Karabachu.

Další střelba v USA: Muž v Michiganu zabil dva soudní zřízence

12.07. 08:27

St. Joseph (USA) - Spojené státy se ještě nestačily vzpamatovat z vraždy pěti policistů v Dallasu a už mají na krku další střelbu. Tentokrát se odehrála v Michiganu.

Američanka hrála hru Pokémon Go. Našla něco nečekaného

12.07. 08:09

Washington - Mladá Američanka ze státu Wyoming narazila při hraní oblíbené hry pro smartphony na překvapivý nález. Na místě, kde na ní měla čekat virtuální postava ze hry Pokémon Go, objevila skutečné lidské tělo. Podle policie zřejmě nešlo o oběť násilí. Stále populárnější hra však podle televizní…

Trump brzy oznámí svého kandidáta na viceprezidenta

11.07. 19:55

Washington – Do pátku by mělo být známo jméno osoby, které by mohla zastávat post viceprezidenta, pokud volby vyhraje republikánský kandidát Donald Trump. Ve hře je hned několik jmen.

Konec migrační krize? Naopak, Evropa dalších 80 milionů lidí

11.07. 15:39

Londýn – Otázka migrace a uprchlíků hýbe nejen Evropou, zásadní vliv může mít třeba i na volby nového amerického prezidenta. Spory o to, jak s migranty naložit, se tak řeší na obou stranách Atlantiku. Jak naznačují nová čísla, krize není zdaleka u konce – ba právě naopak.

Clintonová stojí před velkým rozhodnutím: Postaví se za bělochy, nebo za černochy?

11.07. 15:17

Washington - Podle průzkumu Reuters/Ipsos se příznivci demokratky Hillary Clintonové a jejího republikánského soupeře Donalda Trumpa významně liší v názoru na policejní přístup k černochům. Pro bývalou první dámu USA je tak nyní důležité, jak se ve své prezidentské kampani postaví k pouličním…

Guantánamo je opět chudší. USA propustily vězněného Jemence

11.07. 13:51

Washington - Američané dnes propustili dalšího vězně z Guantánama. Snížili tak počet osob zadržovaných na této americké vojenské základně na Kubě na 78.

reklama
Fotogalerie