Články k tématu: Vánoce

Kolik bude stát vánoční kapr? Češi si zřejmě budou muset sáhnout hlouběji do kapsy

12.10. 12:55

Rybářství Třeboň navrhuje velkoobchodním odběratelům koncovou cenu při vánočním prodeji u stánků kolem 100 korun za kilogram kapra a 110 korun za výběrového. Meziroční nárůst je sedm až deset procent, kvůli vyšším výrobním nákladům. ČTK to dnes při výlovu rybníka Rožmberk řekl předseda…

Za hračky pod stromeček letos utratíme miliardy. Co letí?

20.09. 16:20

Praha - České domácnosti letos utratí za hračky před Vánocemi přes 3,1 miliardy korun, což je o 100 milionů více než loni. Vyplývá to z odhadu společnosti Wormelen Group, která zastřešuje hračkářství Bambule, Sparkys a HM Studio. Společnost to uvedla na tiskové zprávě.

Velké slevy letos nečekejme. Na Vánoce bude akcí méně

22.08. 15:35

Praha - Do konce léta zbývá ještě měsíc, e-shopy už ovšem vyhlížejí Vánoce. Podle analýzy bude v letošní předvánoční sezoně méně slev než v předešlých letech. I v povánočních výprodejích by se průměrná výše slevy měla snížit.

reklama

Bazary jsou po Vánocích plné nevhodných dárků

14.01. 11:28

Praha - Internetové bazary překypují nabídkou nevhodných vánočních dárků ke kterým lidé nemají účtenky či nevědí kde byly zakoupeny.

Řím rozhodl o osudu vánočního stromu. Bude z něj chatka pro kojící matky

10.01. 08:51

Řím - Vánoční strom v Římě, který od místních obyvatel dostal posměšnou přezdívku Prašivec či Plešoun, má být rozřezán a bude z něj chatka pro kojící matky. Rozhodli o tom radní italské metropole.

Kolik volných dnů budeme v roce 2018 mít? Poradíme, jak si naplánovat dovolenou

Aktualizovali jsme 8.1.2018, 14:17, 08.01. 09:08

Rok 2018 přinese zaměstnancům stejný počet dnů volna, jako tomu bylo loňský rok. Pracovních dní bude v tomto kalendářním roce pouze 250, protože většina státních svátků připadá na všední dny.

E-shopům výrazně vzrostl obrat. Ke zpoždění zásilek před Vánoci docházelo jen občas

07.01. 16:50

Praha - Ke zpoždění zásilek z e-shopů docházelo před loňskými Vánocemi méně často ve srovnání s rokem 2016. Obrat obchodníků přitom loni výrazně vzrostl. Stále více zákazníků využívá možnosti vyzvednut si zboží v prodejně.

Děda Mráz a Sněhurka mají v Rusku problémy. Nesmějí do škol

30.12. 10:10

Moskva - Život v Rusku není jednoduchý. Své o tom ví Děda Mráz a půvabná Sněhurka, kteří neodmyslitelně patří k místní obdobě Vánoc, tedy nadělování novoročních dárečků. Mají totiž velké problémy.

Africký uprchlík zkazil lidem v Itálii Vánoce. Jak se mu to povedlo?

Aktualizovali jsme 28.12.2017, 22:25, 28.12. 13:26

Milán - Vánoční stromky zdobí náměstí velkých i menších měst po celém světě. Nikde však nejspíš nepočítají s tím, co se stalo včera v Miláně. Ve městě vyhlášeném především módou vylezl běženec z Afriky na vánoční strom. O co mu šlo? To vysvětlil italský server Il Giornale.

Rybí kost v krku? Pražští záchranáři museli o svátcích hned ke třem případům

27.12. 16:43

Praha - Od neděle do úterý odpovídaly počty výjezdů pražských záchranářů dlouhodobému dennímu průměru, který činí zhruba 330 výjezdů za 24 hodin. Naopak ve dnech před Štědrým dnem sanitky vyjížděly vícekrát. Uvízlou kost v krku letos během Vánoc záchranáři řešili třikrát.

Zdraví Santa Clause? Zřejmě má lymskou boreliózu, dnu a je alkoholik

27.12. 13:36

Santa Claus, otec Vánoc, „téměř jistě trpí mnoha chorobami, které, pokud nebudou léčeny, mohou být stále více znepokojující a mohou oslabovat tělo." Lékařka pro The Independent rozebrala zvyky a pravděpodobný zdravotní stav známé postavy a rozhodně nemá dobré zprávy.

Co s nevhodným dárkem po Vánocích? Žádejte o provedení chargebacku

27.12. 11:10

Praha - Vánoční dárky, které nepotešily, lze v řadě obchodů vrátit či vyměnit. Zboží většinou musí zůstat nenošené, nepoškozené a v původním obalu. Možnost vrátit jednoduše a bez dodatečných nákladů nechtěné zboží hraje stále důležitější roli už při samotném výběru e-shopu.

Byl Ježíš uprchlík? Mezi odborníky se vede ostrá polemika

27.12. 10:23

Blízký východ - Nezastavitelný proud uprchlíků do Evropy mohl u řady lidí vyvolat pocit, že pro další běžence tu už není místo. Prostor se zaplnil. Migranti by měli měli zůstat za hranicemi EU. V opačném případě totiž ohrozí pracovní trh, sociální služby a zdravotnictví. V době opatrného nakládání…

Co s nevhodným vánočním dárkem? Poradíme, jak ho vyměnit za jiný

27.12. 08:43

Dávání dárků v sobě skrývá nejedno úskalí. Tím největším ale je otázka, jestli se bude dotyčné osobě dárek líbit. Možná se to ale už stalo i vám. Pokud vás během letošních Vánoc potkal dárek, který není tak úplně pro vás, nemusíte zoufat. Poradíme, jak vyměnit ten nevhodný za jiný.

Velké obchody hned ve středu spustí povánoční výprodeje, ceny sníží o desítky procent

26.12. 15:29

Praha - Obchodníci ve středu 27. prosince spustí povánoční výprodeje i v kamenných prodejnách, v e-shopech již slevy běží od pondělí. Datart slibuje průměrnou slevu více než 35 procent, příslušenství zlevní až o 80 procent.

Rodina se na Ostravsku asi otrávila jídlem. S halucinacemi skončilo v nemocnici šest osob

26.12. 12:28

Ostrava - Sedm členů jedné rodiny se v pondělí odpoledne ve Vratimově na Ostravsku zřejmě otrávilo jídlem. Šest lidí skončilo v nemocnicích. U sedmého postiženého hospitalizace nebyla nutná.

Druhý svátek vánoční připomíná mučedníka Štěpána: Děti koledovaly, chasa propíjela závdavek v hospodě

26.12. 09:34

Praha - Druhý svátek vánoční 26. prosince připomíná památku prvního křesťanského mučedníka svatého Štěpána. Obvyklé bylo kdysi koledování dětí nebo služebných, podobně jako o Štědrém dni či na Tři krále.

Počasí jako na apríla: Po Vánocích se ochladí, na Silvestra bude "jaro"

Aktualizovali jsme 25.12.2017, 23:41, 25.12. 18:11

Praha - Česko letos zažilo velmi teplý Štědrý den. Průměrná teplota dosáhla 6,4 stupně Celsia, což je o více než sedm stupňů nad dlouhodobým průměrem. Padly i dva rekordy. Dnes byla teplota sice stále vysoká, rekordy ale odolaly.

Vánoční poselství královny: Alžběta II. vzdala hold Londýnu a Manchesteru za statečnost

25.12. 16:49

Londýn - Královna Alžběta II. ve svém vánočním poselství dnes vzdala hold Londýnu a Manchesteru za způsob, jakým se tato města vypořádala s letošními teroristickými útoky. Panovnice se zmínila také o své rodině.

Kardinál Dominik Duka poobědval s bezdomovci

25.12. 14:14

Praha - Na tradiční oběd s lidmi bez domova přišel dnes kardinál Dominik Duka. Kromě jídla se rozdávaly také vánoční balíčky s oblečením a hygienickými potřebami, zájemci mohli využít také služby ošetřovny.

Češi na Štědrý den méně volali, provoz na internetu byl rekordní

25.12. 13:55

Praha - Češi letos o Štědrém dnu méně volali a posílali esemesky. Naopak mnohem více využívali sociální sítě a e-mail. Datový provoz ve všech typech sítí vzrostl o 267 procent. Rekordní nárůst o 327 procent zaznamenala LTE síť.

Na Štědrý den měli hasiči plno práce. Zasahovali u 53 požárů, jeden člověk zemřel

25.12. 12:48

Praha - Na Štědrý den bylo letos v Česku 53 požárů, o pět více než loni. 18 lidí se zranilo. Ostatky lidského těla hasiči nalezli v noci na neděli při likvidaci požáru rodinného domu v Horní Bečvě na Vsetínsku. Totožnost oběti zatím není známa.

Kam s vánočními stromky? Do popelnic ani kontejnerů nepatří

25.12. 11:25

Praha - Vánoční stromky, ani ty umělé, nepatří do popelnic či kontejnerů. Odstrojené jedličky a smrčky mohou dále posloužit například zahrádkářům.

E-shopy spouští povánoční výprodeje, slibují slevy v řádu desítek procent

25.12. 09:54

Praha - Internetové obchody už spouští povánoční výprodeje. Cílí tak na ty, kteří dostali pod stromeček hotovost. Kamenné prodejny se otevřou až ve středu 27. prosince. Letos by měla česká e-commerce přesáhnout v celoročních obratech 115 miliard korun. Přibližně třetinu z toho budou tvořit vánoční…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie