Články k tématu: Vánoce

Muž jedl celý měsíc jen cukroví. Zhubl 6 kilogramů

10.03. 15:50

Brit Padraig Howard se rozhodl pro změnu jídelníčku. Celých 25 dní – od 1. do 25. prosince jen jen vánoční sladkosti. Chtěl tak vybrat peníze na dobrou věc. Navíc ale přišel na to, že s jeho tělem tato dieta plná cukrů udělala doslova divy.

Co se stane s vaším tělem, když budete jíst jen koláče? Muž to zkusil a byl hodně překvapený

Aktualizovali jsme 28.12.2018, 23:56, 28.12. 15:48

Brit Padraig Howard se rozhodl pro změnu jídelníčku. Celých 25 dní – od 1. do 25. prosince jen jen vánoční sladkosti. Chtěl tak vybrat peníze na dobrou věc. Navíc ale přišel na to, že s jeho tělem tato dieta plná cukrů udělala doslova divy.

Úrazy o Vánocích? Pohotovost jich hlásí desítky, některé jsou kuriózní

26.12. 21:23

Předpokládáte, že největším ohrožením vašeho zdraví o vánočních svátcích jsou kosti z kapra? Ublížit vám mohou i vánoční stromky a to opravdu všelijakým způsobem. Dost o tom vypovídají následující příběhy.

reklama

Alžběta II. se označila za vytíženou babičku, v poselství vyzvala k respektu k druhým

25.12. 21:51

Britská královna Alžběta II. ve svém letošním vánočním poselství mimo jiné vyzvala k respektu a úctě k druhým i v situacích, kdy mají odlišné názory. Podle televize Sky News lze právě tento vzkaz interpretovat jako odkaz na současné spory ohledně odchodu Británie z EU. Královna se ve svých…

Trump pokazil Vánoce: Sedmiletému dítěti sebral iluze o Santa Clausovi

25.12. 21:29

Jsou věci, které se dětem neříkají. K americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi se tyto informace pravděpodobně nedostaly. Během tradičních hovorů s dětmi se totiž sedmiletého Colemana zeptal, zdali věří na Santa Clause.

Štědrý večer vyhrála ČT. Kouzelník Žito porazil ve sledovanosti tradiční Popelku

25.12. 19:56

Nejsledovanějším pořadem Štědrého dne byla nová pohádka Kouzelník Žito na ČT1, na kterou se dívalo 2,49 milionu diváků starších 15 let. Na druhém místě skončila tradiční vánoční pohádka Tři oříšky pro Popelku a třetí byly Pelíšky, sdělila dnes Česká televize v tiskové zprávě.

Nelegální migranti jsou jako Ježíš Kristus? Katolický kněz se dopálil

Aktualizovali jsme 25.12.2018, 19:19, 25.12. 11:40

Italský kněz Otec Alfredo Morselli kritizuje ty, kteří srovnávají Ježíše Krista s nelegálními migranty. Podle něj je Ježíš více podobný pronásledované pákistánské křesťanské Asii Bibiová.

Ivánek skončil ve vězení, Marfuša málem na psychiatrii. Kde je konec hvězdám z Mrazíka?

25.12. 17:31

Mrazík patří k vánočním svátkům stejně neodmyslitelně jako Tři oříšky pro Popelku. A i kdžy asi nenajdete Čecha, který by tuto ruskou pohádku neznal, málokdo ví, že samotné natáčení a také osudy hereckých hvězd provázelo množství překvapivých momentů a zvratů.

Nebezpečné koledy? Vánoční hudba může nahlodat psychiku, tvrdí expertka

25.12. 10:51

Vánoční písně a koledy nás provázejí celým adventem, Mnozí si je možná pustí i ke zdobení stromečku a balení dárků. Ale pozor, objevilo se nové varování, že vánoční hudba by mohla být špatná pro vaše duševní zdraví.

Tradice, na kterou Češi nedají dopustit. Proč nosí dárky právě Ježíšek?

Aktualizovali jsme 24.12.2018, 20:42, 24.12. 18:54

Jedním z tradičních symbolů českých Vánoc je Ježíšek, který o Štědrém dnu nosí dárky všem hodným dětem. Kdy je však začal obdarovávat?

Lidé na půlnoční mši uctí památku horníků z Dolu ČSM

24.12. 13:00

Památku třinácti horníků, kteří ve čtvrtek zemřeli při výbuchu metanu a následném požáru v Dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku, dnes večer uctí lidé na půlnočních mších ve Stonavě na Karvinsku i v Ostravě. Ve Stonavě bude dokonce oltář svaté Barbory, patronky horníků, střežit hlídka v hornických…

Štědrý den je tu: Vánoční zvyky připomínají nejen narození Ježíše, ale i pohanské kořeny svátků

24.12. 08:40

Křesťané si dnes na Štědrý den připomínají blížící se příchod Ježíše Krista, ale vánoční zvyky upomínají i na pohanské kořeny svátků.

Globe24.cz přeje svým čtenářům veselé Vánoce

24.12. 00:00

Redaktoři serveru Globe24.cz vám přejí příjemné a klidné prožití svátků vánočních.

Americký NORAD bude letos opět monitorovat pohyb Santa Clause

23.12. 19:49

Americká vláda je sice dočasně kvůli sporu prezidenta s Kongresem bez peněz, velení protivzdušné a kosmické obrany Severní Ameriky (NORAD) se ale svých tradičních vánočních povinností zříct nehodlá. Instituce, sledující normálně náznaky jaderného útoku proti USA, stejně jako v minulých 62 letech…

Přehled vánočních zvyků: Které jsou tradicí a které jen komerční?

23.12. 19:46

Je to téměř k nevíře, ale rok opět utekl a pomalu se blíží svátky vánoční. Štědrý večer, stejně jako celý advent, nám přináší mnoho zvyků, pověr, rčení a někdy i povinností, jako je především shánění dárků pod vánoční stromeček, kapra na štědrovečerní tabuli, zdobení bytu atd. V takovém shonu si už…

Sváteční trable: Jsou vánoční stromy jedovaté?

23.12. 17:55

Řada lidí si uvědomuje, že některé sváteční rostliny, jako je jmelí a cesmína, jsou pro domácí mazlíčky jedovaté. Ale co ta nejobyčejnější sváteční „rostlina" - vánoční stromek? Lidi po celém řeší problémy, když jim domácí zvířata shodí nebo roztrhají dárky. Ale co se stane těm domácím mazlíčkům,…

Konec kaprů v Česku? Děti si za ně našly náhradu

22.12. 10:59

České děti si v současnosti na Štědrý večer pochutnávají spíš na kuřecím řízku než na tradičním kaprovi. Kuřecí řízek jich má zhruba 44 procent, kapra asi třetina. Výrazně méně obvyklé jsou jiné ryby než kapr, vepřový řízek či vinné klobásy. Oblíbenost různých vánočních jídel se liší podle regionů.…

Ostravsko truchlí za mrtvé horníky. Oslavy Vánoc budou tiché

21.12. 16:50

Starosta Stonavy na Karvinsku Ondřej Feber (ANO) po čtvrteční tragédii v dole ČSM vyzval obyvatele obce, aby nadcházející sváteční dny trávili spíše tichým rozjímáním. V Ostravě dnes kvůli pietě zhasnou světelné dominanty a kraj hledá způsob, jak by mohl pomoci rodinám zesnulých horníků. Při…

České dráhy omezí během Vánoc provoz vlaků

21.12. 16:12

České dráhy (ČD) během Vánoc omezí provoz. Nejvíc utlumí provoz tradičně v noci z 24. na 25. prosince a v noci ze Silvestra na Nový rok, kdy nepojede většina regionálních spojů. Omezeny budou i některé dálkové vlaky. Dráhy o tom dnes informovaly v tiskové zprávě. Provoz v těchto dnech omezí i…

Češi před Vánocemi „proflákali“ rekordních 7223 Kč. Nákupy strávili v práci 108 minut denně

20.12. 09:25

Na produktivitě zaměstnanců firmy nejvíce tratí v prosinci. Stejně jako v předchozích letech i letos dochází k masivnímu zneužívání pracovního času a poklesu pracovního výkonu ve všech kancelářských profesích: tedy tam, kde mají zaměstnanci přístup k počítači a internetu. Letos v rozmezí od 1. do…

Muslimové se bouří proti Vánocům? VIDEO vyvolává velké vášně

Aktualizovali jsme 18.12.2018, 22:41, 14.12. 19:15

Před Vánocemi se nejen mezi Čechy opět šíří video, na kterém se "muslimové v Evropě vrhají na vánoční stromek a ničí ho". Nenechte se ale nachytat, jde o starý známý hoax, před kterým pravidelně varují nejen média. Přesto toto video s rasistickými komentáři už tři roky sdílejí tisíce lidí.

Co s nevhodným vánočním dárkem? Poradíme, jak nepřijít o peníze

17.12. 16:19

Někdy je těžké trefit se do vkusu osoby, kterou obdarováváte. Stejně tak se ale může stát, že dotyčný nebo dotyčná obdrží dva úplně dárky. Zkrátka a dobře existuje několik způsobů, jak může dárek kupovaný z dobroty srdce přijít vniveč. Co pak ale s ním?

Tipy na nedělní výlet: I v prosinci vyjíždí historické vlaky

16.12. 08:56

Dnes máte jedinečnou možnost svézt se historickými vlaky. Do Dobříše vyrazí legendární bardotka, souprava tažená parní lokomotivou Šlechtična zas vyrazí na adventní slavnost na hradě Křivoklát.

Dlouhodobá předpověď: Vydrží sníh i na Vánoce a Nový rok?

15.12. 15:13

Období od 17. prosince 2018 do 13. ledna 2019 bude teplotně průměrné. I jednotlivé týdny budou teplotně průměrné. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

reklama

Fotogalerie