Články k tématu: Vánoce

Dostali jste nevhodný vánoční dárek? Čtěte, kam s ním

27.12. 14:23

Praha - Štědrý den proběhl a předání dárků jakbysmet. Co když ale onen dar není to pravé ořechové? Jak se ho ležérně zbavit a neurazit?

Jak jíst a nepřibrat? Odhalujeme, po čem touží každá žena

27.12. 14:13

Praha - Vánoce přímo vybízí k tomu, aby se ručička na váze pohnula směrem nahoru. Tácy se prohýbají, cukroví ovoní celý dům, bramborový salát se vyrábí na kila, chlebíčky a koláče se nevejdou na stůl. Kdo by odolal...

Ztloustli jste o Vánocích? Víme, jak shodit kila navíc

27.12. 09:05

Praha - Kdy jindy si odpustit pár drobných stravovacích hříšků, než právě na Vánoce. Pokud máte pár kilo nahoře, nezoufejte. Zaprvé je rychle shodíte, jakmile začne normální režim a v neposlední řadě to lze velmi dobře maskovat.

reklama

Krušné svátky jihomoravských záchranářů: Ošetřovali popálené i chronicky nemocné

26.12. 19:17

Brno - Jihomoravští záchranáři od Štědrého dnes po dnešek vyjeli ke zhruba 700 případům, což je více než loni.

Na Boží hod odvysílala nejsledovanější pohádku Česká televize

26.12. 17:00

Praha - Na Boží hod, tedy 25. prosince, přilákala nejvíce diváků k televizním obrazovkám premiéra pohádky Slíbená princezna, kterou vysílala Česká televize. Úspěšná byla také česká komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku.

VIDEO: Krev a střelba za zvuků koled? Netradiční vánoce na korejských hranicích

26.12. 16:16

Soul – Vánoční čas je pro křesťany dobou klidu a míru, není tomu tak ale všude. Na krvavé korejské hranici jsou vánoční svátky stejné, jako jakýkoliv jiný den – až na jednu výjimku. Objevují se tu i ozdoby a koledy.

Poprask na velvyslanectví: Kvůli muslimům zmizely z jídelníčku vánoční pokrmy

Aktualizovali jsme 25.12.2016, 21:31, 24.12. 14:54

Berlín – Rakouské velvyslanectví v Německu se postaralo o pořádný poprask. Vánoční jídla byly při oficiální akci nahrazeny „zimními“ pochoutkami. Prý proto, aby menu neuráželo muslimy.

Policie uzavřela Pražský hrad, desítky lidí se nedostaly na půlnoční mši

25.12. 18:57

Praha - Police na Štědrý den o půlnoci uzavřela kvůli zvýšeným bezpečnostním opatřením Pražský hrad, desítky lidí se tak nedostaly na tradiční půlnoční mši v katedrále svatého Víta. Povolené byly pouze odchody, napsal dnes server iDNES.cz. Mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček k tomu uvedl, že je…

Vánoční poselství Alžběty II.: Ocenila obyčejné lidi, kteří jsou podle ní neopěvovanými hrdiny

25.12. 18:51

Londýn - Britská královna Alžběta II. v dnešním vánočním poselství vyzdvihla "obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci". Složila hold dobrovolníkům, pečovatelům či komunitním pracovníkům, ocenila také sportovce.

Církev o svátcích nezahálí: Brněnský biskup poobědval s Romy, Duka pohostil bezdomovce

25.12. 15:33

Praha/Brno - V restauraci Živá voda pod Petrovem dnes brněnský biskup Vojtěch Cikrle dnes poobědval s 50 romskými rodinami, o které se stará církevní komunita Sant Egidio. Podával se hovězí vývar, druhým chodem byl přírodní kuřecí řízek a hranolky. V sále kardinála Berana v Arcibiskupském paláci na…

Na Štědrý den si nejvíc diváků pustilo novou pohádku ČT Pravý rytíř

25.12. 12:39

Praha - Na Štědrý den letos stejně jako loni bodovala Česká televize. Premiérovou pohádku Pravý rytíř si vybralo v průměru 2,7 milionu lidí ve věku od 15 let, měl tak víc než 64procentní podíl na sledovanosti.

Hasiči měli na Štědrý den plno práce, vyjížděli k padesátce požárů

25.12. 11:14

Praha - Ani letošní Štedrý den se neobešel bez zásahů hasičů. Vyjeli k 51 požárům, což bylo mírně víc než loni. Následky na životech a majetku však byly ve srovnání s loňskem menší. K ohni vyjížděli nejčastěji v Moravskoslezském kraji, dále v Plzeňském, Ústeckém a Jihomoravském, nejméně hořelo na…

Nedostali jste dárky, které jste chtěli? Nezoufejte, v e-shopech začínají povánoční výprodeje

25.12. 09:52

Praha - Zatímco velké kamenné obchody musejí mít dle nového zákona o Vánocích zavřeno a tradiční povánoční výprodeje v nich začnou až v úterý 27. prosince, e-shopy začaly slevy nabízet již dnes. Sázejí hlavně na zákazníky, kteří pod stromeček dostali peníze.

Muslimové neslaví Vánoce? Turecký komentátor odhaluje, jak je to ve skutečnosti

Aktualizovali jsme 24.12.2016, 22:52, 24.12. 16:39

Istanbul - Miliardy křesťanů po celém světě oslavují tento víkend Vánoce. Lidé z druhé největší světové náboženské komunity, muslimové, tak docela nesdílejí jejich vzrušení. V několika zemích s muslimskou většinou, jako je Saúdská Arábie, Brunej a Somálsko, jsou jakékoliv vánoční slavnosti jsou…

Požár v Brně: V domově důchodců vzplanul vánoční strom

24.12. 22:28

Brno - Vánoční svátky v domově pro seniory v Brně-Kohoutovicích měly dramatický průběh. Plameny zachvátily stromek a dva lidé utrpěli zranění. Škoda se vyšplhala na 250 tisíc korun.

Konec života pod nadvládou IS: Iráčtí křesťané opět oslavili Vánoce

24.12. 19:37

Bagdád - V osvobozeném městě Bartalla, které leží asi 15 kilometrů východně od Mosulu, dnes mohly stovky iráckých křesťanů oslavit Vánoce. Islámský stát je za jejich víru pronásledoval. Mohli si "vybrat": buď zaplatí daň, přestoupí na islám nebo zemřou.

Rybí polévka s koňakem a karamelem? V Praze o ni byl zájem

24.12. 12:38

Praha - Na dvou místech v centru Prahy se dnes rozlévala tradiční rybí polévka a jako každým rokem o ni byl zájem. Kuchaři nachystali celkem 3000 porcí. Pokud se i o Štedrém dni chystáte na procházku po metropoli, můžete vyrazit například do zoo.

Vánoční otevírací doby velkých obchodů? Podívejte se na PŘEHLED

24.12. 10:20

Praha - Obchodní řetězce i část nákupních center se dnes uzavřou v poledne, Tesco či Kaufland již v 11:30. Někteří velcí prodejci s nepotravinářským zbožím ale vůbec neotevřou, chtějí dát volno zaměstnancům nebo se jim na několik hodin nevyplatí obchod otevírat. Vyplývá z ankety ČTK mezi obchodníky.

Štědrý den je tu: Křesťané slaví Krista. Zzačíná také židovská Chanuka

24.12. 10:18

Praha - Dnes je Štědrý den, křesťané očekávají příchod Ježíše Krista a především děti se těší na nadělování dárků. Ke Štědrému dni patří i večerní návštěvy kostelů a účast na půlnoční bohoslužbě. Vánoce patří ke chvílím, kdy do kostelů přicházejí i ti, kdo je pravidelně nenavštěvují. V letošním…

Z Božího Daru bylo letos odesláno téměř 400 kilo dopisů

23.12. 18:21

Boží Dar - Speciální vánoční razítko letos na Božím Daru dostalo 84.200 dopisů, což je přibližně 382 kilogramů pošty. V loňském roce to bylo o téměř 2000 dopisů a devět kilogramů méně.

VIDEO: Zaměstnanci americké ambasády originálně popřáli Čechům k Vánocům

23.12. 18:11

Praha – Velmi originálně se rozhodla k letošním vánočním svátkům popřát americká ambasáda v Praze. Na sociálních sítích zveřejnila video, ve kterém si zaměstnanci v čele s velvyslancem Andrewem Schapirem zazpívali tradiční českou koledu.

Co se o Vánocích hraje? 10 nejznámějších amerických písní

23.12. 14:28

Praha – Koledy jako Nesem vám noviny, Štědrej večer nastal nebo Půjdem spolu do Betléma neodmyslitelně patří k Vánocům, avšak v posledních letech dává vícero lidí přednost spíše vánočním písním. A to jak českým, tak především zahraničním. Podívejte se na seznam deseti písní, které se dostaly do…

Čeká vás mezi svátky práce? Zde jsou rady jak přežít a ještě si to užít

Aktualizovali jsme 22.12.2016, 19:47, 22.12. 15:08

Praha - Nevěště hlavu, jít mezi svátky do práce nemusí být zase až taková tragédie jak se možná na první dojem zdá.

Nachlazená královna Alžběta odjela na východ Londýna za rodinou slavit Vánoce

22.12. 16:45

Londýn - Britská královna Alžběta II. (90) a její manžel princ Philip (95) dnes přece jen odjeli z Londýna do své rezidence na východě Anglie, kde rodina tradičně stráví Vánoce.

reklama
Fotogalerie