Články k tématu: Vánoce

Boží hod vánoční? Žádná práce ani stlaní postele, oslavuje se narození Ježíše Krista

25.12. 09:27

Praha - Dnes je první a pro křesťany nejdůležitější vánoční den neboli Boží hod vánoční. Název Boží hod vánoční vznikl patrně z toho, že v tyto dny věřící více navštěvovali kostely a přistupovali četněji ke svatému přijímání - slavili tedy "duchovní hody".

Pohyb Santa Clause sledoval i Trump s manželkou Melanií, oznámil Bilý dům

25.12. 09:24

Washington - Americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania se přidali ke sledování trasy Santy Clause. Po mnoho let zprávy o bělovousém staříkovi v červené kombinéze vydává Velení protivzdušné a kosmické obrany Severní Ameriky (NORAD).

Štvou vás Vánoce? Rozmlaťte je. Obliba "vztekáren" roste

Aktualizovali jsme 24.12.2017, 19:47, 24.12. 11:06

Londýn - Lidé, kterým vánoční symboly nepřirostly k srdci, mohou dát stromečku a třpytivým ozdobám rázně najevo, co si o nich myslí. Podle listu Huffington Post obliba "vztekáren" všeobecně roste.

reklama

Veselé Vánoce přeje redakce zpravodajského serveru Globe24.cz

Aktualizovali jsme 24.12.2017, 18:50, 24.12. 00:00

Redakce serveru Globe24.cz přeje svým čtenářům příjemné a klidné prožití vánočních svátků.

Posloucháte koledy? Dejte si pozor, vánoční hudba může narušit vaše duševní zdraví

Aktualizovali jsme 24.12.2017, 17:12, 24.12. 12:27

Vánoční písně a koledy nás provázejí celým adventem, Mnozí si je možná pustí i ke zdobení stromečku a balení dárků. Ale pozor, objevilo se nové varování, že vánoční hudba by mohla být špatná pro vaše duševní zdraví.

Vánoční morous Chaplin zemřel na Boží Hod, Vánoce považoval za moc komerční

24.12. 13:23

Corsier (Švýcarsko) - Skupina vánočních morousů má prominentního člena. Je jím Charlie Chaplin. Tento geniální komik zemřel ve Švýcarsku ve věku 88 let na Boží hod vánoční.

Na Hradecku od svíčky vzplál rodinný dům, škoda 400 tisíc

24.12. 13:03

Stěžery - V noci na dnešek ve Stěžírkách na Hradecku hořel rodinný dům, vzplál od zapalené svíčky. Oheň způsobil škodu přibližně 400.000 korun. Jeden člověk se nadýchal zplodin. Záchranáři ho ošetřili na místě.

Na Vánoce budu jíst svou matku. Truchlící dcera chce posypat slavnostní večeři popelem své matky

24.12. 12:28

Londýn - Britka Debra Parsonsová (41), která letos ztratila svou maminku Doreen, plánuje rozptýlit její popel na tradičního vánořního krocana a dokonce i na vánoční puding. Píše o tom britský The Mirror. Žena tvrdí, že chce být ke „své matce co nejblíž“. A když se přiblížily Vánoce, tato její…

Ve Francii vyrazilo o Vánocích do ulic 100 tisíc vojáků a policistů, hrozí teroristické útoky

24.12. 11:43

Paříž - Francouzská vláda vyslala na vánoční svátky do ulic téměř 100.000 policistů a vojáků. Zaměřují se hlavně na vánoční trhy, obchodní centra, církevní budovy, veřejnou dopravu a turistické památky.

Záchranáři si neodpočinou ani o Vánocích. Jak časté jsou zapíchnuté kosti v krku?

24.12. 11:31

Praha - Pro pražskou zdravotnickou záchrannou službu jsou vánoční svátky nejvytíženějším obdobím. S Vánoci jsou specificky spojovány zapíchnuté kosti v krku, realita ale není až tak dramatická, pokud jde o tento typ "úrazu".

Kde je domov Santa Clause? Grónsko vzdává boj s Finskem

24.12. 10:42

Kodaň - Tisíce dánských dětí posílají každý rok dopis vánočnímu skřítkovi Julemandovi s přáním dárků do Grónska. Tato tradice by ale mohla podle vedoucí grónské turistické agentury brzy zaniknout.

Čekání na Ježíška si mohou děti zkrátit v zoo i botanických zahradách

24.12. 10:19

Praha - Štědrým dnem dnes začínají vánoční svátky. Den spojený se zdobením stromečku a rozdáváním dárků ale podle křesťanské tradice není ještě součástí Vánoc. Je vyvrcholením adventu, doby ztišení, soustředění a těšení se.

Nákupy na Štědrý den? Většina velkých obchodů zavře už v poledne

24.12. 10:16

Praha - Pokud patříte k těm, kteří shánějí vánoční dárky na poslední chvíli, máte na nákup už jen pár hodin. Velké obchody a většina nákupních center dnes budou mít otevřeno do poledne. Například pražské centrum Palladium se uzavře ale až v 17 hodin.

Policie v USA zatkla seniory, jako vánoční dar vezli kila marihuany

23.12. 22:15

Lincoln - V americké Nebrasce byl zadržen starší kalifornský pár, který vezl ve své dodávce 27 kilogramů marihuany. Důchodci doplatili na to, že ve státech USA není jednotná legislativa.

I o Vánocích se musí pracovat: V Dukovanech bude přes sto zaměstnanců

23.12. 19:02

Třebíč - Na Štědrý den elektrárna Dukovany vyrobí přibližně 48 milionů kilowatthodin elektřiny, což odpovídá téměř třetině české spotřeby, která se každoročně o vánočních svátcích pohybuje kolem 160 milionů kilowatthodin denně. Provoz bude hlídat přes sto zaměstnanců.

Obchodníci si mnou ruce, tržby pár dní před Vánoci rostou o desítky procent

23.12. 18:06

Praha – Opozdilci mají dnes jednu z posledních možností nakoupit vánoční dárky. Právě ti, kteří do obchodů na poslední chvíli, zvedají tržby prodejců proti běžným dnům až o desítky procent. 

Česká mše vánoční přilákala na hlavní nádraží stovky lidí, charita rozlévala polévku

23.12. 16:40

Praha - Na hlavním nádraží v Praze dnes posedmnácté zněla Česká mše vánoční. Hudebníky a sboristy jako každý rok doplnili také zpěváci, kteří se připojili spontánně na místě. Na pražském náměstí Míru před kostelem svaté Ludmily dnes Arcidiecézní charita rozlévala polévku.

Jaké počasí nás čeká v příštích týdnech? Zima si dá pauzu, změna přijde v polovině ledna

23.12. 15:32

Praha - Teplejší ráz počasí z posledních dvou týdnů bude pokračovat do konce tohoto roku a na začátku příštího roku. Uvedli to dnes meteorologové v dlouhodobém výhledu počasí.

Rudolf je holka? Sobí spřežení Santy Clause táhnou prý jen samičky

23.12. 13:54

Chicago - V USA se vede vzrušená debata o pohlaví sobů, kteří táhnou spřežení Santa Clause. Newyorská radnice i chicagská zoologická společnost opět upozornily na fakt, že sobí laně na rozdíl od sobích samečků neztrácejí v zimě paroží.

Uchazeči o Hrad stráví Vánoce s rodinami. Hilšer bude zpívat sólo v České mši vánoční

23.12. 13:10

Praha - Vánoční svátky budou trávit prezidentští kandidáti společně s rodinou. Doufají, že si alespoň během Vánoc užijí chvíli klidu. Jiří Drahoš, jeden z favoritů hlasování, poznamenal, že s manželkou velmi dbají na tradice a na Vánoce zůstanou doma.

Chystáte se nakupovat na Štedrý den? Roste počet obchodů, které budou mít zavřeno

23.12. 13:05

Praha - V Česku přibývá obchodů, které mají na Štědrý den zavřeno. Letos poprvé zavře 24. prosince Penny market, nenakoupíte ani v prodejnách IKEA, Kika, Sconto nábytek, hračkářství Hamleys či XXX Lutz. Ještě před deseti lety měla většina řetězců otevřeno do 16 či 17 hodin. Na první a druhý svátek…

Anglický král Jindřich VIII. to uměl v mládí roztočit. Za oslavy Vánoc utratil roční daně

23.12. 10:09

Londýn - Anglický král Jindřich VIII. v prvním roce svého panování o Vánocích rozhodně nešetřil. Ohromné útraty se týkaly nákupu jídla, nejrůznějších zábav a dárků, včetně velkorysých individuálních dárků určených lidem pracujícím pro královský dvůr. Mezi příjemci byli členové chlapeckého pěveckého…

Estonská policie posílá vánoční pohledy nejhorším řidičům, potěšeni určitě nebudou

23.12. 09:45

Tallinn - Nejhorší řidiči v Estonsku dostali od policie k Vánocům dárek, který je má přimět ke změně chování za volantem. Žebříček nejhorších řidičů vede 21letý mladík s jednadvaceti prohřešky na kontě, ale do "TOP 20" se dostali i dva taxikáři s cyklistickými rikšami.

Předpověď počasí na noc a neděli 24. prosince

23.12. 09:38

Praha - V čerstvém západním proudění k nám bude pronikat teplejší oceánský vzduch, informuje chmi.cz.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie