Články k tématu: Vánoce

Vánoční morous Chaplin zemřel na Boží Hod, Vánoce považoval za moc komerční

24.12. 13:23

Corsier (Švýcarsko) - Skupina vánočních morousů má prominentního člena. Je jím Charlie Chaplin. Tento geniální komik zemřel ve Švýcarsku ve věku 88 let na Boží hod vánoční.

Na Hradecku od svíčky vzplál rodinný dům, škoda 400 tisíc

24.12. 13:03

Stěžery - V noci na dnešek ve Stěžírkách na Hradecku hořel rodinný dům, vzplál od zapalené svíčky. Oheň způsobil škodu přibližně 400.000 korun. Jeden člověk se nadýchal zplodin. Záchranáři ho ošetřili na místě.

Na Vánoce budu jíst svou matku. Truchlící dcera chce posypat slavnostní večeři popelem své matky

24.12. 12:28

Londýn - Britka Debra Parsonsová (41), která letos ztratila svou maminku Doreen, plánuje rozptýlit její popel na tradičního vánořního krocana a dokonce i na vánoční puding. Píše o tom britský The Mirror. Žena tvrdí, že chce být ke „své matce co nejblíž“. A když se přiblížily Vánoce, tato její…

reklama

Ve Francii vyrazilo o Vánocích do ulic 100 tisíc vojáků a policistů, hrozí teroristické útoky

24.12. 11:43

Paříž - Francouzská vláda vyslala na vánoční svátky do ulic téměř 100.000 policistů a vojáků. Zaměřují se hlavně na vánoční trhy, obchodní centra, církevní budovy, veřejnou dopravu a turistické památky.

Záchranáři si neodpočinou ani o Vánocích. Jak časté jsou zapíchnuté kosti v krku?

24.12. 11:31

Praha - Pro pražskou zdravotnickou záchrannou službu jsou vánoční svátky nejvytíženějším obdobím. S Vánoci jsou specificky spojovány zapíchnuté kosti v krku, realita ale není až tak dramatická, pokud jde o tento typ "úrazu".

Kde je domov Santa Clause? Grónsko vzdává boj s Finskem

24.12. 10:42

Kodaň - Tisíce dánských dětí posílají každý rok dopis vánočnímu skřítkovi Julemandovi s přáním dárků do Grónska. Tato tradice by ale mohla podle vedoucí grónské turistické agentury brzy zaniknout.

Čekání na Ježíška si mohou děti zkrátit v zoo i botanických zahradách

24.12. 10:19

Praha - Štědrým dnem dnes začínají vánoční svátky. Den spojený se zdobením stromečku a rozdáváním dárků ale podle křesťanské tradice není ještě součástí Vánoc. Je vyvrcholením adventu, doby ztišení, soustředění a těšení se.

Nákupy na Štědrý den? Většina velkých obchodů zavře už v poledne

24.12. 10:16

Praha - Pokud patříte k těm, kteří shánějí vánoční dárky na poslední chvíli, máte na nákup už jen pár hodin. Velké obchody a většina nákupních center dnes budou mít otevřeno do poledne. Například pražské centrum Palladium se uzavře ale až v 17 hodin.

Policie v USA zatkla seniory, jako vánoční dar vezli kila marihuany

23.12. 22:15

Lincoln - V americké Nebrasce byl zadržen starší kalifornský pár, který vezl ve své dodávce 27 kilogramů marihuany. Důchodci doplatili na to, že ve státech USA není jednotná legislativa.

I o Vánocích se musí pracovat: V Dukovanech bude přes sto zaměstnanců

23.12. 19:02

Třebíč - Na Štědrý den elektrárna Dukovany vyrobí přibližně 48 milionů kilowatthodin elektřiny, což odpovídá téměř třetině české spotřeby, která se každoročně o vánočních svátcích pohybuje kolem 160 milionů kilowatthodin denně. Provoz bude hlídat přes sto zaměstnanců.

Obchodníci si mnou ruce, tržby pár dní před Vánoci rostou o desítky procent

23.12. 18:06

Praha – Opozdilci mají dnes jednu z posledních možností nakoupit vánoční dárky. Právě ti, kteří do obchodů na poslední chvíli, zvedají tržby prodejců proti běžným dnům až o desítky procent. 

Česká mše vánoční přilákala na hlavní nádraží stovky lidí, charita rozlévala polévku

23.12. 16:40

Praha - Na hlavním nádraží v Praze dnes posedmnácté zněla Česká mše vánoční. Hudebníky a sboristy jako každý rok doplnili také zpěváci, kteří se připojili spontánně na místě. Na pražském náměstí Míru před kostelem svaté Ludmily dnes Arcidiecézní charita rozlévala polévku.

Jaké počasí nás čeká v příštích týdnech? Zima si dá pauzu, změna přijde v polovině ledna

23.12. 15:32

Praha - Teplejší ráz počasí z posledních dvou týdnů bude pokračovat do konce tohoto roku a na začátku příštího roku. Uvedli to dnes meteorologové v dlouhodobém výhledu počasí.

Rudolf je holka? Sobí spřežení Santy Clause táhnou prý jen samičky

23.12. 13:54

Chicago - V USA se vede vzrušená debata o pohlaví sobů, kteří táhnou spřežení Santa Clause. Newyorská radnice i chicagská zoologická společnost opět upozornily na fakt, že sobí laně na rozdíl od sobích samečků neztrácejí v zimě paroží.

Uchazeči o Hrad stráví Vánoce s rodinami. Hilšer bude zpívat sólo v České mši vánoční

23.12. 13:10

Praha - Vánoční svátky budou trávit prezidentští kandidáti společně s rodinou. Doufají, že si alespoň během Vánoc užijí chvíli klidu. Jiří Drahoš, jeden z favoritů hlasování, poznamenal, že s manželkou velmi dbají na tradice a na Vánoce zůstanou doma.

Chystáte se nakupovat na Štedrý den? Roste počet obchodů, které budou mít zavřeno

23.12. 13:05

Praha - V Česku přibývá obchodů, které mají na Štědrý den zavřeno. Letos poprvé zavře 24. prosince Penny market, nenakoupíte ani v prodejnách IKEA, Kika, Sconto nábytek, hračkářství Hamleys či XXX Lutz. Ještě před deseti lety měla většina řetězců otevřeno do 16 či 17 hodin. Na první a druhý svátek…

Anglický král Jindřich VIII. to uměl v mládí roztočit. Za oslavy Vánoc utratil roční daně

23.12. 10:09

Londýn - Anglický král Jindřich VIII. v prvním roce svého panování o Vánocích rozhodně nešetřil. Ohromné útraty se týkaly nákupu jídla, nejrůznějších zábav a dárků, včetně velkorysých individuálních dárků určených lidem pracujícím pro královský dvůr. Mezi příjemci byli členové chlapeckého pěveckého…

Estonská policie posílá vánoční pohledy nejhorším řidičům, potěšeni určitě nebudou

23.12. 09:45

Tallinn - Nejhorší řidiči v Estonsku dostali od policie k Vánocům dárek, který je má přimět ke změně chování za volantem. Žebříček nejhorších řidičů vede 21letý mladík s jednadvaceti prohřešky na kontě, ale do "TOP 20" se dostali i dva taxikáři s cyklistickými rikšami.

Předpověď počasí na noc a neděli 24. prosince

23.12. 09:38

Praha - V čerstvém západním proudění k nám bude pronikat teplejší oceánský vzduch, informuje chmi.cz.

Komentář: Válka v Česku? Babišův kabinet začal úřadovat

Aktualizovali jsme 22.12.2017, 23:06, 22.12. 14:40

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO - Ačkoliv podle slov hlavy státy jisté země jsou lidé, kteří vstávají a pracují v brzkých ranních hodinách nenormální, Babišův kabinet se podle této premisy neřídí. Ten má navíc svou vlastní, stát se má řídit jako firma. A tak i proto vláda, která nemá zdaleka dojednanou…

Loňské potíže se nebudou opakovat? Pražský hrad bude otevřen až do konce půlnoční mše

22.12. 13:41

Praha - Loni o Vánocích kvůli zvýšeným bezpečnostním opatřením policie uzavřela Pražský hrad o půlnoci. Lidé, kteří přišli se zpožděním na půlnoční mši, se do katedrály svatého Víta nedostali. Letos by se taková situace opakovat neměla.

O Vánocích do kostela? Tento zvyk dodržuje stále méně Čechů

22.12. 13:09

Praha - Do kostela chodí jen velmi málo občanů ČR (8 %), pokud za pravidelnou účast považujeme alespoň jednou měsíčně. Ukázal to průzkum agenty STEM. V době Vánoc však do kostela přichází více lidí, a to i mnozí z těch, kteří o sobě říkají, že nejsou věřící: návštěva kostela totiž patří mezi…

Vánoční stromky jsou starší, než si myslíme. Proč se zdobí?

22.12. 08:14

Dokážete si dnes představit Vánoce bez ozdobeného stromečku? Vánoční stromek najdeme snad v každé rodině, září na všech náměstích po celé republice, zdobí se v obchodních domech. Kdy vznikla tradice zdobení vánočních stromečků?

Vánoce byly v Evropě zakázány. Jaké mýty o nich panují?

21.12. 10:28

Štědrý den už je za dveřmi. Den, kdy po staletí slavíme narození Ježíše Krista, sedíme u jídla, zpíváme a dáváme si dárky. Co však Vánoce nejvíc symbolizuje? Server Listverse přinesl seznam 8 zajímavých poznatků, bez nichž by Vánoce na světě nebyly takové, jaké jsou.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie