Články k tématu: Věznice

Hromadné znásilňování, vraždy kvůli penězům za drogy. Jak se žije v jedné z nejdrsnějších věznic světa?

dnes 09:49

Oproti drsným podmínkám v brazilských věznicích si mohou čeští vězňové připadat jako v bavlnce. Na denním pořádku je tu hromadné znásilňování, vraždy kvůli penězům za drogy a totální nadvláda vrchních vězňů nad celým komplexem věznice.

Hacker Nikulin vězněný v Praze trpí bolestmi bez náležité pomoci, píše se v Rusku

včera 11:49

Moskva/Praha - List Izvestija upozornil na údajně vážné zhoršení zdravotního stavu Rusa Jevgenije Nikulina (30), který v pankrácké věznici v Praze čeká na rozhodnutí o svém dalším osudu. Titulek k článku v ruském deníku zní "Pomalá smrt v českém vězení". Moskva už dříve uvedla, že udělá vše pro to,…

Bývalý člen jednotek SS Gröning (96) neuspěl s žádostí o milost, musí nastoupit do vězení

17.01. 17:08

Berlín - Bývalý člen jednotek SS Oskar Gröning (96), který působil v Osvětimi, neuspěl s žádostí o udělení milosti. Do vězení tak bude muset nastoupit. Má si odpykat čtyřletý trest za napomáhání k vraždám nejméně 300.000 Židů.

reklama

Vězně v Indii mají napravit nadpřirozené schopnosti posvátných krav

17.01. 08:55

Dillí - Severindický stát Harijána, kde vládnou nacionalističtí hinduisté, přišel s kuriózním plánem, jak napravit vězně. Za mříže poputují stovky posvátných krav s "nadpřirozenými schopnostmi".

Zradikalizovaný vězeň ve francouzském nápravném zařízení zranil sedm dozorců

16.01. 13:14

Paříž - Zradikalizovaný vězeň v nápravném zařízení na jihozápadě Francie zranil sedm dozorců. Útok se odehrál už v pondělí, jen několik dní poté, co na severu Francie extremista pobodal tři vězeňské strážce.

Dahlgren se ve vězení oběsil. Případ vyšetřuje GIBS

15.01. 09:15

Brno - Valdická věznice potvrdila, že se Američan Kevin Dahlgren odsouzený za čtyřnásobnou vraždu oběsil. Stalo se tak 11. ledna v 18:20. Žádné další informace ale již zveřejněny nebyly.

Napětí v Turecku. Ústavní soud je pod palbou kritiky

12.01. 16:07

Ankara - Dva turečtí novináři, kteří jsou už přes rok ve vazbě, zůstávají za mřížemi, ačkoli turecký ústavní soud ve čtvrtek rozhodl, že mají být propuštěni. Soudy nižší instance je prozatím odmítly propustit.

Sebevraždu Dahlgrena ve valdické věznici vyšetřuje i GIBS, byla nařízena pitva

12.01. 12:46

Valdice - Sebevraždu Kevina Dahlgrena ve věznici Valdice vyšetřují kromě policie také Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) a vnitřní orgány vězeňské služby. Američan zavraždil v květnu 2013 v Brně čtyři lidi. Odsouzen byl na doživotí. Dahlgrenův případ patří k nejhorším zločinům…

Cizinec ve vazbě nesměl vídat dcerku. Ústavní soud vyhověl jeho stížnosti

04.01. 14:57

Brno - Krajský soud v Hradci Králové neumožnil vazebně stíhanému muži osobní ani telefonický kontakt s dcerou a svůj postup řádně neodůvodnil. Otce se dnes zastal Ústavní soud, když vyhověl jeho stížnosti.

Berlínská věznice je kvůli útěkům terčem posměchu

03.01. 13:40

Berlín - Z berlínské věznice Plötzensee za poslední týden uprchlo nebo se zpět z práce mimo areál zařízení nevrátilo celkem devět trestanců. Dva z nich se sami přihlásili úřadům, jednoho policie v úterý zadržela v berlínské čtvrti Neukölln.

Z berlínské věznice uprchli další vězni

01.01. 22:14

Berlín - Z berlínské věznice Plötzensee dnes dopoledne uprchli další dva vězni. S odvoláním na policii o tom informovala agentura DPA.

Lukjaněnko, obviněný z útoku v Petrohradu, je ve vazbě

01.01. 00:21

Petrohrad - Petrohradský soud dnes uvalil vazbu na Dmitrije Lukjaněnka, obviněného ze středečního teroristického útoku v petrohradském supermarketu, při kterém zranění utrpělo 18 lidí.

Z berlínské věznice uprchli čtyři trestanci

28.12. 22:18

Berlín - Z berlínské věznice Plötzensee dnes uprchli čtyři odsouzenci. Prorazili část betonové zdi a podlezli plot s ostnatým drátem.

Kvůli drogám byla v Egyptě odsouzena Britka

27.12. 22:24

Londýn - Britka Laura Plummerová, kterou v egyptské Hurgadě na podzim zadrželi kvůli drogám, byla odsouzena k tříletému vězení.

Student škrtil soka v lásce kabelem, odsedí si pět let

19.12. 12:25

Olomouc - Student práv Martin Smékal půjde na pět let do vězení za vydírání. Ze žárlivosti podle soudu škrtil 17letého mladíka kabelem od počítače. Dnešní verdikt Krajského soudu v Olomouci není pravomocný. Obě strany si ponechaly lhůtu pro případné odvolání.

Mučení vězňů na Guantánamu podle OSN pokračuje

13.12. 20:24

Ženeva - Jeden z vězňů zadržovaných na americké vojenské základně Guantánamo je nadále vystaven mučení. Uvedl to dnes zvláštní zpravodaj OSN Nils Melzer.

Maltou vládne pocit beztrestnosti, vražda novinářky stále nebyla dostatečně vyšetřena

02.12. 15:46

Valletta - Na Maltě stále přetrvává pocit beztrestnosti a vláda této středomořské země, která má pověst daňového ráje, nedělá dost pro zavedení zákonů proti praní špinavých peněz.

Zpackaný útěk z vězení: Uprchlík měl velkou smůlu, přihodila se mu kuriózní nehoda

30.11. 09:13

Filadelfie - Kuriózní případy pokusů o útěk z vězení se čas od času přihodí. Tento nepovedený útěk má však špinavou pachuť, a to doslova. Kriminální živel se totiž dostal z vězení pryč, ale zasekl se v popelářském voze. Informoval o tom portál CBS News.

Přerušení Janouškova trestu už skončilo, lobbista ale stále nenastoupil do věznice

26.11. 17:59

Brno - Roman Janoušek zatím nenastoupil k výkonu trestu v brněnské věznici v Bohunicích. Lobbistovi v sobotu skončilo roční přerušení trestu a do věznice by měl dorazit dnes. Janoušek podal minulý týden žádost o upuštění od zbytku trestu. Ze 4,5 roku si odseděl zhruba rok a čtvrt.

Lobbistovi Janouškovi se nechce do vězení, žádá odpuštění trestu

24.11. 13:51

Praha/Brno - Roman Janoušek podal k Městskému soudu v Praze žádost o upuštění od zbytku trestu. Lobbistovi v sobotu končí lhůta, do kdy mu byl trest přerušen kvůli zdravotnímu stavu, v neděli by měl nastoupit do vězení.

Pelikán tajně navštívil Fajáda ve vězení. Podle Pospíšila jde o velký průšvih

21.11. 12:45

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) osobně navštívil ve vězení Alího Fajáda a nechal ho volat ze svého mobilního telefonu. Informuje o tom Radiožurnál. Česko propustilo libanonského obchodníka se zbraněmi Fajáda z vazby loni v únoru, i když Spojené státy Prahu žádaly o jeho vydání…

Lobbista Janoušek může požádat o upuštění trestu, rozhodoval by pražský městský soud

20.11. 13:21

Brno - Lobbista Roman Janoušek by měl teoreticky nastoupit do vězení 26. listopadu, může ale požádat o upuštění zbytku trestu. O tom by rozhodoval Městský soud v Praze. Novinářům to dnes řekla mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Sigmundová.

Ve vězení zemřel masový vrah Charles Manson, bylo mu 83 let

20.11. 08:48

Los Angeles - Ve věku 83 let zemřel v neděli večer strůjce několika vražd Charles Manson. Jednou z obětí hudebníka byla i manželka režiséra Romana Polanského, která byla v době vraždy těhotná.

Peklo na zemi? Mučili mě a znásilňovali. Žena promluvila o věznici pro imigranty

Aktualizovali jsme 14.11.2017, 22:09, 14.11. 12:03

Washington - Žena ze Salvadoru se pokusila o útěk se své země do Spojených států. To se jí však nevyplatilo. Na mexicko-amerických hranicích byla chycena a vzata do vazební cely, kde ji opakovaně znásilňovali. Informoval o tom na svých stránkách britský deník The Independent.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací