Články k tématu: zajímavosti

Zombie nejsou jen fenomén dneška. Lidé se nemrtvých bojí po staletí

15.01. 08:01

Ačkoliv by se mohlo zdát, že zombie jsou fenoménem moderní doby díky různým knihám, počítačovým hrám, filmům a seriálům, opak je pravdou. Vědci zjistili, že strach z „nemrtvých“ měli už lidé ve středověku.

Temná kapitola českých dějin: Požár vymazal z mapy známé město

12.01. 09:15

Ničivý požár jistě patří k těm nejhorším pohromám, jaké nás pomohou postihnout, ať už co se týká škod na majetku, tak ztráty životů. Ve středověku to platilo dvojnásobně, jelikož požár patřil k nejčastějším katastrofám, které postihovaly především města. V plamenu ohně mohlo zaniknout i celé město.…

Opravdu alkohol zabíjí mozkové buňky? Lidé stále věří spoustě mýtů o jídle a pití

Aktualizovali jsme 7.1.2019, 16:38, 07.01. 14:35

Opravdu alkohol zabíjí mozkové buňky a spolknutá žvýkačka zůstane v našem těle sedm let? Tyto a mnohé další věci jsme už během života nejednou zaslechli. Víte ale, zda jsou pravdivé, nebo jestli jde o mýtus? My vám to teď prozradíme.

reklama

Proč je ženám pořád zima? Vědci přišli s odpovědí, která vás asi překvapí

Aktualizovali jsme 4.1.2019, 22:15, 03.01. 18:13

Většině žen bývá neustále zima. To mohou potvrdit jejich partneři, kteří jim často musejí půjčovat kabáty či bundy. Vědci přišli s důvody, proč ženy tak často tento trápí problém.

Nedaří se vám zhubnout? Menší ženy to mají oproti těm vysokým mnohem složitější

04.01. 15:54

Mezi nejčastější předsevzetí do nového roku patří zhubnout. Ať už jde o kila nabraná během svátků, či celého uplynulého roku, ve fitness centrech a nutričních poradců se dveře netrhnou. Vězte ale, že hubnutí je věda, která záleží nejen na tom, kolik čeho sníte a kolik kilometrů uběhnete, ale i na…

Jak si sbalit kufr? Voják prozradil armádní triky, které vám ušetří prostor

Aktualizovali jsme 3.1.2019, 18:08, 03.01. 07:57

Chystáte se na dlouhou cestu a potřebujete nacpat hodně věcí do malého kufru? Nebo prostě jen chcete ušetřit prostor ve skříni? Klíčem je umět správně poskládat oblečení.

Stěhování do nového bytu? Většina Čechů si bere svůj starý nábytek, ukázal průzkum

03.01. 11:18

Stěhování do nového je zásadní životní okamžik. Přestože by taková významná událost mohla lákat ke kompletní proměně stylu bydlení, většina lidí zůstává věrná svému stávajícímu vybavení a bere si je s sebou i na svou novou adresu.

Co dělat, když se pod vámi prolomí led? Roli hrají vteřiny

01.01. 12:12

Pro mnohé je to nejhorší noční můra – když se pod námi propadne tenký led, jde doslova o krk. Existuje ale několik rad, který vám v tomto případě mohou zachránit nejen zdraví, ale i holý život.

Pijete kávu bez mléka a cukru? Pravděpodobně jste psychopati

Aktualizovali jsme 30.12.2018, 22:22, 30.12. 16:12

Jakou kávu máte rádi? Slaďoučkou a s mlékem? Nebo raději černou? Podle vědců i tato maličkost hodně vypovídá o vaší osobnosti.

Diplomaté musí zodpovídat i kuriózní dotazy: Žijí v Polsku upíři? Seženete mi vstupenku na papeže?

30.12. 18:15

Mnoha kuriózním dotazům čelili letos pracovníci britských konzulátů, se kterými se lidé mimo jiné chtěli poradit o upírech, vegetariánských klobásách, či ženách, jež by se rády vdaly. O bizarních telefonátech informovalo britské ministerstvo zahraničí ve snaze připomenout, že na jeho konzuláty by…

Neobvyklá návštěva veřejných záchodů? V Hamburku na lidi čeká pořádné překvapení + VIDEO

27.12. 08:30

Záchodky určené zákazníkům jednoho německého obchodního domu mají do diskrétního tichého místa daleko. Zdejší toaletářka klientům v pauzách mezi mytím záchodových mís a vybíráním poplatků zpívá a hraje na kytaru. Využívá dobré akustiky bíle vykachličkované místnosti a zpříjemňuje zákazníkům i sobě…

Fascinující věda: Tato fakta jsme na začátku roku 2018 ještě neznali

26.12. 16:16

Každý rok vědci přicházejí s celou řadou objevů a zjištění. některé jen potvrzují to, co si experti už mysleli, některé nálezy ale naprosto překonávají až dosud zažité představy. Podívejte se spolu s námi, co na poli vědy přinesl rok 2018.

"Musím zaklepat". Kde vznikla pověra o klepání na dřevo?

24.12. 16:46

Vědci z jedné univerzit v Chicagu tvrdí, že „musím to zaklepat na dřevo“ sice nezabrání špatným věcem, aby se staly, nicméně tato pověra rozhodně dokáže ulevit strachu a stresu, který je ve vás nahromaděn. To není až tak revoluční objev, ovšem pozor. Nově se zjistilo, že velmi záleží na tom, jak na…

Úspěšné novoroční předsevzetí? Nic takového neexistuje

19.12. 15:40

Jediné, co existuje, je úspěšná změna myšlení. Všichni máme zkušenost nadšeného rozhodnutí pro velkou změnu. Od zítřka pravidelně běhám, nejím cukr a nestěžuju si. Tak rychle, jak předsevzetí vzniklo, tak se i vracíme do stejných kolejí. Jestli chceme v životě cokoli jinak, musíme o tom jinak…

Známá filmová scéna odhalena: Mohl autobus v Nebezpečné rychlosti přeskočit dálnici?

12.12. 08:01

Kriminální film Nebezpečná rychlost, v níž ztvárnili hlavní role Keanu Reeves a Sandra Bullock, patří ke klenotům devadesátých let. Snímek o autobusu, který nemůže zpomalit pod 50 mil v hodině, si kromě několika Oscarů vysloužil i notnou dávku kritiky, a to kvůli scéně, která je údajně nereálná.

Mayová při příjezdu k Merkelové uvázla v autě, lidé se jí vysmáli

11.12. 20:11

Britská premiérka Theresa Mayová, která dnes přicestovala do Berlína za německou kancléřkou Angelou Merkelovou, aby od ní získala pomoc s brexitem, při příjezdu ke své hostitelce uvázla v autě. Pomoci ven jí musel člen ochranky.

Totální blackout: Co by znamenal globální výpadek internetu?

08.12. 12:05

Přístup k internetu již mnozí z nás považují za něco samozřejmého. Za poslední čtvrtstoletí se internet stal každodenní součástí našeho života a kdekdo si dnes už bez něj jen stěží umí představit svůj život. Jaké dopady by ale pro nás měla skutečná ztráta internetu v podobě blackoutu?

Máte doma kočku? Dejte si na ni dobrý pozor, může to být hodně zlé, varují vědci

Aktualizovali jsme 4.12.2018, 23:02, 03.12. 11:27

Kočky jsou malá chlupatá a roztomilá stvoření, která se promění v šelmu jen pokud spatří možnou potravu, která je menší než ony. Patrně je to ale právě velikost, která brání domácí kočce, aby vás zabila.

Knihy, které povstaly z popela? Nacisté je chtěli vymazat ze světa, tyhle kousky ale přežily

01.12. 08:25

Po svém nástupu k moci v roce 1933 se nacisté rozhodli zúčtovat nejen s opozicí politickou, ale i se vším nevyhovujícím po kulturní či morální stránce. Dne 10. května 1933 tak došlo na masové pálení „závadných“ knih. O mnoho let později se jeden muž rozhodl knihy z toho seznamu posbírat dohromady.

Nesmysly, které nás učili ve škole: Je diamant opravdu nejtvrdší látka? A kdo postavil pyramidy?

Aktualizovali jsme 28.11.2018, 22:07, 28.11. 10:53

Věci, které jsme dlouhé roky považovali za neochvějnou pravdu, se mohou v průběhu času měnit. Znalosti se neustále vyvíjejí a fakta se mění. Server  Business Insider připravil souhrn několika faktů, které jsou v tuto chvíli jiné, než jste se učili ve škole. 

Co se stane, když v letadle otevřete dveře? Filmaři divákům předkládají nesmysly

Aktualizovali jsme 23.11.2018, 22:18, 23.11. 08:38

Otevřené dveře v letadle jsou jedním z oblíbených filmových motivů hollywoodských režisérů. Každý ví, že náhlá změna tlaku, která by v takovém případě vznikla, by z letadla vysála všechny pasažéry a stroj by se začal nekontrolovatelně řítit k zemi. Je to ale skutečně pravda?

Bizarní rady a pověry: Jak se naši předci snažili léčit neplodnost?

23.11. 13:00

Pokud žena ve středověku nemohla otěhotnět, čekaly ji poměrně perné časy. S důrazem na nutnost rozmnožování a zachování rodu byla potřeba otěhotnět veliká. A protože medicína nebyla zrovna vyvinutá, léčebné postupy nebyly zrovna příjemné.

Lidé ve 200 zemích hovoří 7000 jazyky. Proč jich je tolik?

Aktualizovali jsme 16.11.2018, 16:52, 16.11. 15:00

V současné době je na světě zhruba 200 zemí. Každá organizace uvádí jiné číslo a budeme-li se řídit například statistikami OSN, hovoříme o 206 zemích. Dohromady se ve všech těchto zemích mluví necelými 7000 jazyky. To dělá zhruba 35 jazyků na jeden stát. Proč jich existuje tolik?

Jak vznikly povídačky o upírech a vlkodlacích? na počátku stála nepříjemnáchoroba

Aktualizovali jsme 15.11.2018, 14:49, 15.11. 10:56

Citlivost na světlo, velké špičaté zuby, hrůza z česneku. Právě to jsou věci, které si spojujeme s upíry. Lékaři by vám ale spíše řekli, že jde o příznaky nemoci zvané porfyrie. Tou údajně trpěli některé známé osobnosti dějin. A právě ona by mohla vysvětlit celou řadu legend – včetně té o Drákulovi…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie