Články k tématu: zajímavosti

Opilý Němec si spletl červa se zmijí, uštkla ho do jazyka

07.07. 08:59

Kuriózní zásah si o víkendu připsala horská služba v rakouských Alpách, kde pomáhala Němci, kterého uštkla zmije do jazyka.

Policie otevřela kontejner s ananasem. To, co našla, jí vyrazilo dech

26.06. 12:48

Nizozemská policie našla v kontejneru s ananasem zhruba 780 kilogramů kokainu. S odvoláním na finanční policii o tom dnes informovala agentura DPA.

Kuriózní vyhláška: Město zakáže používat mobil při chůzi

26.06. 08:37

Japonské město Jamato z prefektury Kanagawa je prvním městem v Japonsku, které se chce pokusit zabránit lidem, aby používali svůj chytrý telefon při chůzi na veřejných místech. Příslušnou vyhlášku již přijalo městské zastupitelstvo, v platnost vstoupí příští týden ve středu.

reklama

Chudý horník se přes noc stal milionářem. A nejde o výhru v loterii

25.06. 14:51

Horník z Tanzanie se stal doslova přes noc milionářem, když objevil zatím dva největší známé tanzanity, drahokamy, které se vyskytují jen na území této země na východoafrickém pobřeží a používají se k výrobě šperků. Z prodeje surových drahokamů, které váží dohromady 15 kilogramů, šťastný nálezce…

Uhynul slavný kohout Maurice. Kvůli jeho kokrhání se rozhořel soudní spor

19.06. 08:36

Kohout Maurice, kterého ranní kokrhání dovedlo až před francouzský soud, už nezakokrhá. Uhynul, oznámila agentura AFP s odvoláním na kohoutovu majitelku.

Pozdvižení v ruské církvi. Kněz popírá koronavirus, teď okupuje ženský klášter

18.06. 17:09

Ultrakonzervativní pravoslavný kněz, který popírá existenci koronaviru, se tento týden opevnil v ženském klášteře ve středním Rusku, kde je duchovním vůdcem. Výzvy k odchodu ze strany církevních představitelů, kteří mu zakázali kázat kvůli nedodržování koronavirových opatření, odmítá.

Z archeologa se vyklubal falzifikátor, málem se kvůli němu přepisovaly učebnice historie

12.06. 08:42

Španělský soud potrestal archeologa, který falšoval nálezy kvůli tomu, aby podpořil dojem o delší tradici baskické kultury. Eliseo Gil se svými podvrhy mimo jiné snažil přesvědčit kolegy, že psaná baskičtina vznikla o několik století dříve, než se původně předpokládalo.

Čtenář vrátil román do knihovny po 39 letech, pokuta se vyšplhala na závratnou částku

10.06. 08:28

O třicet devět let později, než měl, vrátil čtenář knihovně v nizozemském městečku Groesbeek knihu spisovatele Jana Wolkerse. Pokuta se vyšplhala na 1530,75 eur (přes 40.000 Kč), informoval web NU.nl. Celou ji ale hříšník zaplatit nemusel.

Horor na dovolené: Turista spadl do studně, pomoc dorazila za šest dní

09.06. 08:13

Indonéští záchranáři vysvobodili zahraničního turistu, který byl téměř týden uvězněný ve studni na indonéském ostrově Bali. Muž do čtyři metry hluboké studny spadl, když se snažil uniknout divokému psovi; při pádu si zlomil nohu, informovala s odvoláním na indonéskou policii agentura AP.

Neobvyklý fenomén. Pláže u Nového Zélandu se zbarvily doruda

30.05. 11:07

Písečné pláže oblasti Otago na jihu Nového Zélandu získaly krvavě rudou barvu kvůli hromadnému úhynu milionů polokrabů druhu Munida gregaria. Informoval o tom zpravodajský server The Guardian.

Chcete ostříhat "na koronavirus"? Kadeřníci nabízejí nový styl účesu

16.05. 07:58

Stěny keňského kadeřnictví jsou polepené plakáty s mnoha různými účesy a dvě dívky s rouškami sedící v salónu se neustále culí. Na jejich účesu pracuje hned několik kadeřnic najednou. Špičaté hroty z vlasů, které jim trčí z hlavy, ale zatím na žádném plakátu vidět nejsou. Jde totiž o nový styl,…

Odstup jednoho klokana či medvěda. Úřady radí, jak dodržovat opatření proti covid-19

29.04. 07:59

S postupným uvolňováním karanténních opatření kvůli koronaviru se na veřejnosti pohybuje čím dál více lidí, a jednotlivé země se tak spoléhají zejména na to, že občané budou mezi sebou nadále udržovat bezpečnou vzdálenost, aby předešli nákaze. Ne každý si ale dokáže vzdálenost dvou metrů dobře…

Seniorka (107) má tuhý kořínek. V dětství překonala španělskou chřipku, teď covid-19

24.04. 14:14

Stosedmiletá žena z jihozápadního Španělska překonala dvě pandemie - na začátku 20. století jako dítě prodělala španělskou chřipku a nedávno se zotavila z nemoci covid-19. Informovala o tom list La Vanguardia s odvoláním na ženinu snachu Paqui Sánchezovou. Její příbuzná se koronavirem nakazila v…

Covid-19: Tanec s rakví má udržet lidi doma, video se stalo hitem internetu

Aktualizovali jsme 17.4.2020, 22:00, 17.04. 11:07

Policie ve městě Quibdó na západě Kolumbie zvolila neobvyklý způsob osvěty v boji proti šíření koronaviru. Skupina strážců pořádku vyšla do ulic s prázdnou rakví, s níž tančila na veselou rytmickou píseň, informoval ve čtvrtek kolumbijský deník El Tiempo.

Záhada na jižní Sibiři: Nový koronavirus se bojí starodávné mumie?

17.04. 14:25

Zatímco se koronavirus šíří Ruskem rekordním tempem, Altajská republika v jižní části Sibiře, kde žije zhruba 220.000 obyvatel, zůstává jedinou oblastí, kde nebyl zatím potvrzen jediný případ nákazy. Pokud byste se zeptali regionálních činitelů, jak se této oblasti podařilo zabránit proniknutí viru…

Jak obejít karanténu? Muž na to šel kuriózně, policie se nestačila divit

17.04. 09:04

Italská policie pokutovala obyvatele Sicílie, který se snažil pravidla celostátní karantény obejít tak, že si vyšel ven na procházku s ovcí na vodítku. Tvrdil přitom, že zvíře nutně potřebovalo pohyb na čerstvém vzduchu.

Nezvyklý úkaz: Turisté prchli před covid-19, pobřeží se záhy zbarvilo dorůžova

04.04. 19:19

Pláže filipínského ostrova Palawan bývaly oblíbeným cílem turistů, ale když jsou nyní kvůli koronaviru prázdné, zabrala je opět příroda - a zbarvila na růžovo. Biologové zjistili, že se k pobřeží vrátily tisíce růžových medúz, které odtud vyhnala lidská aktivita.

Italský gondoliér baví internet. Během karantény vesluje na balkóně

04.04. 10:15

Ve ztichlých Benátkách se kvůli koronavirové karanténě potýkají s nucenou nečinností i stovky tamních gondoliérů, jeden z nich však svými pravidelnými tréninky na podomácku vyrobeném balkonovém trenažéru baví nejen sousedy, ale i lidi na internetu.

Papoušek varuje svět: Je tu koronavirus! Nechoďte ven!

25.03. 11:18

K varování před nebezpečím šíření koronaviru se v Izraeli připojil i papoušek šedý jménem Luca, který do svého okolí vykřikuje vzkaz: "Nechoďte ven!", napsala agentura Reuters. Čistou hebrejštinou Luca skřehotá: "Je tu koronavirus!" a dodává: "Nechoďte ven!"

Království noční oblohy. Titul oficiálně dostal ostrov Niue

10.03. 08:58

Ostrůvek Niue v Tichém oceánu je možná nejlepším místem na planetě pro pozorování hvězdné oblohy a rozhodně stojí za návštěvu, napsala v pondělí televize CNN.

Kvůli koronaviru nebude toaletní papír? Obavy přiživil kuriózní incident

05.03. 08:58

Na předměstí australského města Brisbane ve středu zachvátil požár kamion převážející náklad toaletního papíru, což mezi tamními obyvateli ještě více podnítilo strach z možného nedostatku tohoto hygienického produktu. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

"Šílený" Mike Hughes zahynul v raketě. Chtěl dokázat, že Země je placatá

23.02. 13:58

Při pokusu o start podomácku vyrobené rakety na parní pohon zemřel v sobotu v Kalifornii muž, který se chtěl dostat do vesmíru proto, aby dokázal, že Země je plochá. Informoval o tom dnes server BBC. Čtyřiašedesátiletý dobrodruh Mike Hughes přezdívaný Šílený Mike nepřežil krátký let svého stroje, s…

Ozbrojený lupič se přepočítal. Žena ho z obchodu vyhnala mopem

21.02. 09:22

Hrdinkou televizních zpráv v Polsku se stala žena, které stačil kbelík vody a obyčejný mop, aby ze svého obchodu vyhnala ozbrojeného lupiče. Nevydařené přepadení zachytila průmyslová kamera.

Strašidelný nález na pobřeží. Bouře Dennis vyplavila loď duchů

Aktualizovali jsme 18.2.2020, 22:15, 18.02. 08:45

Bouře Dennis, se kterou se v minulých dnech potýkal severozápad Evropy, vyplavila na jižní pobřeží Irska loď bez posádky. Takzvanou loď duchů, která se původně plavila pod vlajkou Tanzanie, opustili námořníci již v roce 2018. Od té doby plula bezvládně Atlantikem.

reklama
Fotogalerie