Články k tématu: zajímavosti

Nezáleží na tom, jak inteligentní jste, ale jak inteligentně působíte. Jak si zajisti úspěch?

12.09. 10:59

Pracovní pohovor, přijímací zkoušky, první rande, jednání na úřadech. Při některých příležitostech prostě chceme vypadat inteligentnější, než ve skutečnosti jsme. Přiznejme si – přes noc se chytřejšími prostě nastaneme. Přesto existuje několik triků, které vám v tomto směru mohou pomoci.

Správné mytí nádobí je opravdová věda. Znáte přesný postup?

10.09. 08:28

Mezi nejvíce nenáviděné domácí práce zcela jistě patří umývání nádobí. Komu by se také chtělo trávit čas mezi mastnými pánvemi, zapatlaným sklem a noži od syrového masa. I proto mnozí dávají přednost myčce na nádobí. Ale co když se rozbije? Víte, jak nejlépe nádobí umýt?

Jak je možné, že cítíme vůni deště?

Aktualizovali jsme 9.9.2018, 18:18, 09.09. 14:49

Když se zeptáte lidí na jejich oblíbenou vůni, řada lidí odpoví – káva. Najdou se i tací, kteří popíší vůni, která se objeví, když první kapky letního deště začnou padat do horké a suché země. Jak je vlastně možné, že cítíme vůni deště?

reklama

Netradiční využití pánské ochrany? Na Kubě latexové výrobky využívají k řadě věcí

08.09. 12:05

Havana - Kubánci je používají při rybaření, kvašení vína, pro opravu děr nebo svázání vlasů - latexové kondomy se staly základním víceúčelovým nástrojem na komunistickém ostrově, kde nedostatek základního zboží donutil místní obyvatele stát se mistry ve vynalézání, píše agentura Reuters.

Uklízečka se nestačila divit, v koši našla drogy za astronomickou cenu

08.09. 08:01

Berlín - Neobvyklý nález učinila uklízečka v jednom z nákupních středisek v západoněmeckém městě Neu-Isenburg. V koši, jehož obsah chtěla vysypat, objevila několik balíčků drog. Podle policie by se prodaly za 33.000 eur (téměř 850.000 korun).

Do důchodu až ve sto letech? Brzy se změní vše, na co jsme teď zvyklí

Aktualizovali jsme 5.9.2018, 22:00, 04.09. 08:11

Populace stárne a věk odchodu do důchodu se neustále zvyšuje. Hrozí nám proto, že budeme pracovat například až do sta let? Podle odborníků je to jednou velmi reálné.

Proč zíváme a proč je to tak nakažlivé?

Aktualizovali jsme 5.9.2018, 15:06, 05.09. 12:50

Americký profesor neurologie a psychologie, doktor Robert Provine, se začal zabývat pradávnou otázkou – proč lidé zívají? Podle jeho vlastních slov z osmdesátých let minulého století jde o jedno ze zautomatizovaných lidských chování, kterému zatím vůbec nerozumíme. O jeho výzkumu a závěrech…

Vyděšená dívka nemohla nahmatat tampon. Slova lékařů na pohotovosti jí vyrazila dech

Aktualizovali jsme 31.8.2018, 22:19, 31.08. 10:25

Mladá žena utíkala vyděšená na pohotovost s tím, že se v ní ztratil tampón. Po třech a půl hodinách přišel šok a velký trapas!

Pomalá televize boduje: Po hořícím ohni připravuje výstup na nejvyšší norskou horu

30.08. 09:55

Oslo - Norská veřejnoprávní televize NRK, které se přezdívá "pomalá", v přímém přenosu zachytí výstup na nejvyšší norskou horu Galdhöpiggen, a to krok za krokem. Expedici podnikne tým reportérů se skupinou dobrovolníků. Výlet potrvá sedm hodin.

Jak poznáte, že vám někdo lže? Tyto triky používají psychologové a vyšetřovatelé

30.08. 08:04

Muži lžou v průměru třikrát denně, zatímco ženy "pouze" dvakrát, tvrdí jeden britský výzkum zaměřený na upřímnost, resp. neupřímnost lidí. Víte ale, jak poznáte, když se vás někdo snaží oklamat?

Neobvyklý název bruselské ulice? "Tohle není ulice"

26.08. 11:34

Brusel - Obyvatelé Bruselu dostali možnost navrhnout názvy pro 28 nových ulic, náměstí a průchodů budoucí rezidenční čtvrti. Pozornost britského deníku The Guardian upoutal zejména název odkazující na obraz belgického surrealistického malíře Reného Margittea.

Zařízení pro sociálně slabé v domě středověkého mecenáše? Nájem je jen pár korun, má to ale háček

25.08. 14:55

Augsburg - Za bydlení se dá platit různě, i modlitbou. Lidé žijící v domě pro sociálně slabé v bavorském Augsburgu mají povinnost denně odříkat trojici modliteb za zakladatele zařízení a středověkého magnáta Jakoba Fuggera. Za byt pak díky tomu dají necelé euro ročně.

Jak vypadal středověký záchod? Vědci rozsekli jednu z největších záhad minulosti

Aktualizovali jsme 19.8.2018, 00:11, 18.08. 08:00

Záchod je v dnešní době jedna z neodmyslitelných součástí domácnosti. Najdete ho v každé restauraci, obchodním domě i na veřejném místě. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, kam chodili lidé na záchod ve starověku, například v legendárních Popmpejích? Podle dřívějšího tvrzení historiků a archeologů…

Byt v Brně obsadilo 16 netopýrů, seniorka na ně zavolala policii

Aktualizovali jsme 16.8.2018, 22:11, 16.08. 16:59

Brno - Do bytu seniorky (87) v nejvyšším patře paneláku v Brně-Králově Poli se dostalo přes 160 netopýrů. Žena na ně zavolala ve středu městkou policii. Z bytu je nakonec museli vypudit ošetřovatelé záchranné stanice Zoo Brno.

Nejchudší prezident na světě? Většinu platu daroval na charitu, penzi odmítl

16.08. 10:56

Montevideo - Bývalý gerilový bojovník José Mujica (83), který stál v čele Uruguaye v letech 2010 až 2015, je proslavený svým skromným životním stylem. "Nejchudší prezident na světě" teď dokonce odmítl pobírat penzi.

Největší semetrika v historii? Její krutost podle legendy zaskočila i samotného ďábla

Aktualizovali jsme 12.8.2018, 20:52, 12.08. 08:15

Že jsou boty pro spoustu žen velkou vášní a slabostí asi nikoho nepřekvapí. Evidentně to ale není zcela moderní fenomén, protože jinak by nevznikl ve středověkém Švédsku příběh o Sko-Elle, dívce, která kvůli novým botám zaprodalo svou duši ďáblu. Rozhodně není náhodou, že si tento moralizující…

Řidič prchal od nehody. Omylem skončil v sídle francouzské rozvědky

12.08. 12:06

Paříž - Na pařížském okruhu v severovýchodní části metropole havaroval muž, který neměl řidičský průkaz. Na útěku zazmatkoval a skončil v sídle francouzské rozvědky DGSE, kde byl okamžitě zatčen.

Počátek partnerského soužití? S vaším tělem se stane něco nechutného

Aktualizovali jsme 11.8.2018, 22:04, 11.08. 16:23

Páry, kteří žijí společně, se dohodli, že budou sdílet celou řadu věcí, jako jsou postel, koupelna a kuchyně. Samozřejmě, že když se nastěhujete ke svému partnerovi (nebo on k vám), vše se změní – a to včetně kožních bakterií. Vědci z University of Waterloo v Ontariu v Kanadě zjistili, že když…

Krev není voda: Co se stane, když ji budeme pít?

Aktualizovali jsme 11.8.2018, 19:25, 11.08. 06:30

V posledních letech proběhl upírský boom, kdy jsme mohli vidět filmy, seriály, knihy, hlavně mladiství měli o toto téma velký zájem. Mnoho lidí se také ptá, jestli můžou přežít na krvi, podobně jako upíři.

Víte, jak zní váš vlastní hlas? Celý život nás náš sluch klame

10.08. 20:29

Když posloucháme záznam vlastního hlasu, působí nám to většinou opravdová fyzická muka. Opravdu je náš hlas tak vysoký a nosový? Vždyť v reálu slyšíme svůj hlas úplně jinak – a rozhodně nám zní příjemněji. Napadlo vás někdy, proč tomu tak je?

Šampionka z Nizozemí si zapomněla vzít na závod plavky, mistrovství přesto vyhrála

10.08. 18:27

Glasgow - Plavecká šampionka Sharon van Rouwendaalová (24) z Nizozemska ve čtvrtek vyhrála na mistrovství Evropy v Glasgow závod na 10 km trochu netradičně. Pod neoprénem musela být nahá, neboť si zapomněla vzít na start plavky.

Proč dělají muži hloupá rozhodnutí? Vědecké vysvětlení vás asi překvapí

09.08. 15:32

New York – Muži kolem třicítky by podle klasických standardů měli být ve fázi, kdy už mají rodinu nebo alespoň uvažují o jejím založení, pracují, platí hypotéky. Jenže čas od času udělají nějaké opravu, ale opravdu hloupé rozhodnutí. Co je k tomu vede? Na to si posvítili vědci pro magazín Men´s…

Zrestaurovaná socha vicekrále pobouřila Egypt, ministryně kultury chce věc vyšetřit

08.08. 16:37

Káhira - Restaurování sochy někdejšího vicekrále Ismáíla Paši v egyptském městě Ismáílíja dopadlo tak katastrofálně, že ministryně kultury Ínás Abdaddáimová pověřila speciální výbor vyšetřením záležitosti.

Sousedský spor. Žena 16 let otravovala lidi operní árií, prý kvůli štěkání psa od vedle

07.08. 13:22

Štúrovo - Po dobu 16 let byly obyvatelé jedné ulice ve městě Štúrovo na jihu Slovenska nuceni od rána do večera poslouchat stále dokola nahrávku jedné operní árie v podání Plácida Dominga. Pomstu sousedky nakonec zarazila policie.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie