Články k tématu: zajímavosti

Imunita vůči bolesti a zrychlené léčení? Tyto nemoci vám přivodí superschopnosti

19.09. 09:23

Věděli jste, že vám některé nemoci mohou dát „superschopnosti“, díky kterým se můžete podobat nejen komiksovým hrdinům? Ale neradujte se předčasně, ve většině případů není vůbec o co stát. Server whatculture.com přináší přehled zajímavých onemocnění a syndromů, díky kterým člověk dokáže…

Švýcarská policie řeší případ ucpaných toalet, někdo do nich naházel peníze

19.09. 08:59

Ženeva - Záchody v budově jedné ženevské banky a posléze i tří nedalekých restaurací někdo ucpal pětiseteurovými bankovkami. Policie už má v hledáčku dva podezřelé, bližší informace o nich ale nesdělila.

Řidič uslyšel nářek, na nápravě auta našel koalu

17.09. 12:45

Sydney - Samice koaly urazila na nápravě auta v Austrálii 16 kilometrů, než řidič zastavil a uslyšel nářek vyděšeného zvířete.

reklama

Velké uši staříků a kočky jako tekutina. Harvardova univerzita rozdávala humorné Nobelovy ceny

16.09. 10:54

Boston - Americká Harvardova univerzita i letos udělovala humorné Nobelovy ceny (Ig Nobel Prize). Uspěl výzkum koček, krokodýlů či uší seniorů. Skutečné Nobelovy ceny budou rozdány počátkem října.

Recesistická Strana v programu mluví o podprsenkách, pivu i Erdoganovi

15.09. 12:26

Berlín - Do Spolkového sněmu kandiduje také uskupení s prostým názvem Strana (Die Partei). Chce navázat platy manažerů a manažerek na velikost jejich podprsenek nebo omezit růst cen piva. Strana myslí i na zvířata.

Zavolali ochránce zvířat, z ještěra pod postelí se vyklubala špinavá ponožka

15.09. 09:42

Londýn - Rodina z anglického města Coventry zalarmovala ochránce zvířat kvůli ještěrovi, který se prý ukryl pod postelí v dětském pokoji. Nakonec se ukázalo, že jde o planý poplach. Z vetřelce se vyklubala stará špinavá ponožka.

Na letišti v Mnichově byl zadržen 39letý Brit, zachránilo mu to život

13.09. 15:57

Mnichov - Britovi (39) zřejmě zachránilo život to, že by zatčen na letišti v Mnichově. Lékař mu při povinné prohlídce před vzetím do vazby zjistil vážné onemocnění.

Rus se vyhýbal věřitelům. Měnil si jména, jednou z něj byl i Trump

13.09. 15:56

Moskva - Jistý Rus z města Perm dlužil na půjčkách a pokutách 1,5 milionu rublů (565.000 korun), splácet se mu ale nechtělo. Osmkrát si proto změnil jméno, v jednom případě se dokonce překřtil na Trumpa.

Nepředstavitelné utrpení: Jak se mučilo ve jménu spravedlnosti a Boha?

Aktualizovali jsme 11.9.2017, 22:20, 11.09. 08:05

S trestáním zločinců či nepoctivců se dá vypořádat různými způsoby. Můžete zkusit dokázat jejich nevinu a můžete je nechat uprostřed náměstí, kde se na nich vyřádili jejich sousedé. Středověk byl temnou dobou a mnoho trestů a testů, které dříve byly běžné, nám dnes přijde jako zcela nehumánní.

Jak funguje detektor lži? A lze jej oklamat?

Aktualizovali jsme 11.9.2017, 19:43, 11.09. 10:08

Snad každý ví, co je detektor lži zač. Setkáváme se s ním v televizi v policejních seriálech, v detektivkách a někteří s ním mají i osobní zkušenost. Některá povolání dokonce vyžadují, abyste prošli testem na stroji (třeba když se ucházíte o práci u CIA nebo FBI). Jenže co si vlastně myslet o…

Dvojice vojáků stihla svatbu uprostřed záchranných prací při hurikánu Irma

11.09. 15:03

Orlando - Členové americké armády Lauren Durhamová (24) a její snoubenec Michael Davis (26) se v neděli rozhodli, že jim ani nasazení při záchranných pracech v oblasti zasažené hurikánem Irma nepřekazí termín svatby.

Chcete změnit svět? Těmito nápady můžete

09.09. 14:53

Lidstvo musí čelit velkému množství problémů – od epidemií po změnu klimatu. Některé jsou náhoda, jiné jsme na sebe přivolali sami. Velké výzvy volají po úžasných nápadech. Je třeba nová technologie, vědecká řešení a chytrá řešení.

Manželé Harvey a Irma se bouří proti jménům hurikánů

09.09. 10:11

Washington - Schluterovi z městečka Spokane na severozápadě USA letos oslavili 75. výročí svatby. Za svůj společný život už byli svědky mnoha historických událostí, ještě nikdy se jim ale nestalo, aby celé Spojené státy skloňovaly jejich jména.

Kuriózní rekord: Němec překonal sám sebe v nošení piva

03.09. 20:08

Mnichov - Oliver Strümpfel na slavnosti v dolnobavorském Abensbergu překonal vlastní rekord. Na vzdálenost 40 metrů se mu podařilo bezpečně donést 29 zdejších takzvaných mázů, tedy téměř 70 kilogramů.

Mecenáška z USA dá 22 milionů dolarů zoo v Kolíně nad Rýnem

02.09. 11:45

Kolín nad Rýnem - Bezdětná vdova Elizabeth Reichertová (93) ze Spojených států hodlá zoologické zahradě v Kolíně nad Rýnem odkázat 22 milionů dolarů. Z německého města pochází, v roce 1944 tam poznala svého pozdějšího muže Arnulfa, který se jako Žid musel schovávat před nacisty.

Upíři, panny, Jack Rozparovač. Co jste o britské královské rodině nevěděli?

01.09. 16:00

Existuje mnoho věcí, které lidé běžně neví o královské rodině. Kolem britské královské rodiny kolují desítky drbů a tajemných pověr. Některé by mohly i přepsat historii. Jedná se z velké části jen o pomluvy, které nebyly prokázané.

Jak správně vykonávat osobní hygienu? 7 pravidel, která porušujeme každý den

30.08. 16:42

Různé formy hygieny či očisty našeho těla provádíme každý den. Stále ale máme tendenci některé věci dělat špatně. A tyto chyby mohou ovlivnit nejen náš vzhled, ale i zdraví, připomíná server Bright Side.

Suroviny, které můžete skladovat dlouhé roky? Jednu potravinu můžete sníst i za tisíc let

30.08. 09:02

Většina z nás má ve spíži zcela jistě uschovány zavařeniny, konzervy či trvanlivé potraviny. Tato zásoba jídla slouží pro chvíle nouze nebo v situaci, kdy se nám prostě nechce do obchodu a tak vaříme stylem „co dům dá“. Věděli jste, že některé potraviny, které skladujeme doma, vás mohou přežít?…

Kanibalismus, orgie a výkaly. Co jste o zvířatech určitě vědět nechtěli?

28.08. 12:09

Zvířata mohou být nebezpečná, roztomilá, divoká i líná. A lidé se na ně rádi dívají, chodí do zoo, chovají je doma. Ne každé zvíře je však roztomilé a některé informace o nich vás možná vyděsí.

Klejete? Nestyďte se za to, dobře děláte. Vypovídá to o vás zásadní věc

26.08. 08:40

Klít není právě vhodné, alespoň pokud jste ve společnosti. Vědci však teď poukazují, že lidé, kteří nechodí pro ostré slůvko daleko, jsou s větší pravděpodobností upřímnější než ti, kteří to nedělají. Informuje o tom server The Telegraph.

Vyjmenovaná slova straší děti i dospělé. Jak vlastně vznikla?

25.08. 10:06

Až na výjimky jsou vyjmenovaná slova něčím, co žáky – a často i dospělé – děsí. Věty vyučujících jako „Musíš si to pamatovat, i kdybych tě vzbudil o půlnoci“ si pravděpodobně zažila většina. Jak jsme ale k vyjmenovaným slovům přišli?

VIDEO: Děsivé starty a přistání letadel uplynulých měsíců

25.08. 02:57

Podívejte se, co lidé zachytili svými kamerami. Při některých záběrech vám bude běhat mráz po zádech.

Proč nejsou všechna sedadla v letadle u oken a proč v sobě mají okýnka díry?

Aktualizovali jsme 23.8.2017, 22:14, 23.08. 14:05

Denně na letištích po celém světě vzlétá a přistává více než 100 tisíc letů. Letadla ročně přepraví asi 4 miliardy cestujících, což odpovídá ekvivalentu poloviny obyvatel zeměkoule. Lidé v letadle často tráví dlouhé hodiny, není proto divu, že je napadají různé otázky. Jednou z nich zcela jistě je,…

Vzkaz v láhvi z Rhodosu urazil více než 800 kilometrů, dostal se až do Gazy

23.08. 08:54

Gaza - Mladý britský pár během dovolené na řeckém ostrově Rhodos poslal vzkaz v láhvi. Zásilka urazila přes 800 kilometrů a doputovala až k pobřeží Pásma Gazy, kde ji po dvou měsících vylovil rybařící Palestinec.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací