Články k tématu: zajímavosti

Titanic se nepotopil kvůli ledovci? Vše se podle vědců stalo úplně jinak

Aktualizovali jsme 9.11.2018, 22:20, 09.11. 15:12

Loď Titanic patří k nejznámějším plavidlům světa – a to i přesto (nebo právě proto), že na své první cestě z anglického Southampton přes francouzský Cherbourg a irský Queenstown (Cobh) do amerického New Yorku měla nehodu a šla ke dnu. Dlouhá desetiletí se tvrdí, že za potopení lodi mohla…

Cestující se vzbouřili a nenechali vzlétnout letadlo. Důvodem bylo ovoce na palubě

08.11. 15:00

Kuriózní incident se stal na letišti v Indonésii. Cestující se tu doslova vzbouřili kvůli nepříjemnému zápachu v kabině. Odmítli letět, dokud s tím posádka něco neudělá, píše server stanice BBC.

Jak si nejčastěji rozbíjíme displej mobilu? Riziko nečíhá jen na záchodě

03.11. 19:50

Mobilní telefony jsou už prakticky nedílnou součástí našeho života. Čím víc je ale používáme, tím častější je riziko, že se nám s nimi něco stane. Nová studie zjistila, že téměř polovině dospělých Britů už někdy prasklo sklo displeje jejich mobilního telefonu, napsal list Daily Mirror.

reklama

Policie dopadla fantoma hračkářství. Důchodkyně je podezřelá ze 700 krádeží

03.11. 12:05

Postarší ženu podezřelou ze sedmi stovek krádeží zboží v obchodech tento týden zadržela policie v Paříži. Žena se zaměřovala hlavně na hračkářství, napsala agentura AFP. Ukradené předměty se snažila prodávat na internetu.

Vstup zakázán! Tahle místa v Česku jsou tabu

29.10. 16:21

Praha - Na svobodu jsme si zvykli poměrně rychle. Nikdo nám neříká, co můžeme a nesmíme prohlásit, jak máme nakládat se svým životem ani kam můžeme jít. To poslední ale úplně neplatí, v Česku je řada míst, na které mají lidé přístup zakázán. A na některá se nikdy žádný člověk nepodíval.

Nejsilnější bouřka v historii? Za 15 minut zdevastovala kus Británie

Aktualizovali jsme 28.10.2018, 22:04, 28.10. 11:05

Bouře, která trvala jen pár minut, ale její následky byly skličující. Právě taková katastrofa postihla město Utrecht v roce 1674. Měla velké dopady na architekturu města, ale také jeden velmi kuriózní sociální dopad.

Největší tajemství indiánů: Opravdu je vymýtily evropské nemoci?

28.10. 15:47

Indiáni. Všichni je dobře známé ze slavných westernových filmů z 50. až 70. let minulého století. Zlatá éra westernu, coby filmového žánru, zářila především v 60. letech 20. století. Dnes je již minulostí. Stejně tak doba blahobytu, svobody a prosperity indiánských kmenů, svazů, států a říší Nového…

Pět filmů, ve kterých vedlejší postavy zastínily hlavní hrdiny

23.10. 15:58

Občas se stane, že můžou vedlejší postavy ve filmech svým výkonem předčít postavu hlavní. Možná znáte ten moment, kdy se díváte na nějaký film, a když skončí, tak se přistihnete, že vychvalujete výkon herce ve vedlejší roli více, než výkon hlavního hrdiny. Právě to se Vám může stát po zhlédnutí…

Co je klíčem k úspěchu ve škole? Vědci odhalili zásadní věc

21.10. 15:55

Co je klíčem k úspěchu ve škole? Výzkumníci se domnívají, že to není inteligence, ochota, síla vůle ani tvrdá práce. Bohužel se zdá, že o úspěchu ve škole pravděpodobně více rozhoduje velikost Vašeho účtu.

Lebka dinosaura odhalila prastaré tajemství: Proč nemohla mláďata žít společně s dospělými jedinci?

17.10. 07:57

Světové paleontology zaujal objev lebky mláděte Diplodoca, kterému dali jméno Andrew. Bohužel z Andrewova těla se toho mnoho nedochovalo. Jeho lebka byla nalezena v Montaně, kde byly nalezeny fosílie i jiných dinosaurů. Lebka samotná však umožnila vědcům získat nové poznatky.

Údajný cestovatel v čase prošel testem na detektoru lži: Byl jsem v roce 8 973 a bylo to neuvěřitelné

Aktualizovali jsme 13.10.2018, 22:57, 12.10. 16:06

William Taylor říká, že byl poslán britskou vládou do budoucnosti, kde lidé a kyborgové žijí společně. Podstoupil test na detektoru lži, ve kterém prošel.

Jak rychle roztřídit vyprané ponožky? Vědci přišli na opravdu efektivní metodu

Aktualizovali jsme 13.10.2018, 22:57, 11.10. 08:15

Roztřídit a správně spárovat všechny ponožky ve velké hromadě vypraného prádla není nic lehkého. Přepadne vás neodbytný pocit, že část ponožek zmizela, část záhadně přibyla a rozhodně není možné je spárovat dohromady. Nyní ovšem existuje algoritmus, který slibuje, že vás promění ve výkonný stroj na…

Proč padá chléb na zem namazanou stranou? Vědecké výsledky jsou překvapující

03.10. 08:13

Vtipkuje se o tom už desítky let, problém je, že většinou jde o pravdivou událost. Ať chceme nebo ne, pokud spadne chléb na zem, tak je to namazanou stranou. A otázka proč trápí vědce už několik desetiletí. Nyní se však výzkumný tým z manchesterské univerzity konečně rozhodl tuto záhadu…

Jak vzniklo slovní spojení "dávej si bacha"? Se slavným skladatelem nemá nic společného

02.10. 16:39

Dávej si bacha. Tuto větu jsme nejednou slyšeli nejen od rodičů, ale také ve škole nebo od kamarádů. Napadlo vás, co je to ten bach nebo bacha? Prozradíme vám, že se slavným skladatelem Johannem Sebastianem Bachem nemá nic společného.

Chilli papričky ve skutečnosti nechutnají pálivě. Proč na nás tedy tak silně působí?

02.10. 08:42

Říká se, že pálivé papričky pálí dvakrát - jednou když je jíme, a podruhé, když jdou ven. Proč tomu tak je? A opravdu mají chilli papričky pálivou chuť, jak se nám snaží namluvit náš mozek?

Nejvzácnější věci světa? Některé ještě nikdo neviděl

29.09. 15:25

Zlato, diamanty nebo platina jsou odjakživa považovány za symbol luxusu. I v dnešní době jsou ideální investicí a řada lidí je považuje za jedny z nejvzácnějších věcí na světě. Popravdě řečeno to ale není ani zdaleka pravda. Existují kovy, prvky a věci, které jsou mnohem vzácnější. A některé jsou…

Nejpodivnější místo světa? Uplavete pár metrů a den se posune o 24 hodin

29.09. 08:47

O datové hranici jsme se ve škole učili všichni. Jde o mezinárodně dohodou stanovenou hranici, při jejímž překročení je třeba změnit datum. Byla určena tak, aby procházela co nejdále od lidské civilizace. Vyhýbá se kontinentům a ostrovům, nejblíže pevné zemi mimo Antarktidu prochází mezi…

Máte tyto vlastnosti? Pak jste zřejmě chytřejší než ostatní lidé

27.09. 12:12

Možná si myslíte, že jste chytřejší než vaši vrstevníci. Možné to samozřejmě je. Podle vědců existuje několik ukazatelů, které mohou naznačit, zda se odlišujete od průměru.

Život na českých hradech a zámcích nebyl právě pohádkový. Jak lidé řešili osobní hygienu?

24.09. 08:19

Vymoženosti moderní doby způsobily, že si již téměř nedokážeme představit život bez elektroniky, automobilů, tepla či vody. Především pak snadný a rychlý přístup teplé a studené vodě v pohodlí domova nám dnes značně ztěžuje pohled do dávných časů hradů a zámků, kdy hygiena byla značně omezená,…

Luxusní firma si vysmívá chudým? Tenisky vyvolaly rozhořčené reakce

23.09. 10:09

Washington - Italská značka Golden Goose se po uvedení luxusních tenisek přelepených širokou páskou, které se mají jevit jako obnošené a neuměle vyspravené, dočkala kritiky, napsal list The Guardian. Módní trend obnošení a opotřebení už nikoho nezaráží a je populární, ale boty za 530 dolarů (11.500…

Nezáleží na tom, jak inteligentní jste, ale jak inteligentně působíte. Jak si zajisti úspěch?

12.09. 10:59

Pracovní pohovor, přijímací zkoušky, první rande, jednání na úřadech. Při některých příležitostech prostě chceme vypadat inteligentnější, než ve skutečnosti jsme. Přiznejme si – přes noc se chytřejšími prostě nastaneme. Přesto existuje několik triků, které vám v tomto směru mohou pomoci.

Správné mytí nádobí je opravdová věda. Znáte přesný postup?

10.09. 08:28

Mezi nejvíce nenáviděné domácí práce zcela jistě patří umývání nádobí. Komu by se také chtělo trávit čas mezi mastnými pánvemi, zapatlaným sklem a noži od syrového masa. I proto mnozí dávají přednost myčce na nádobí. Ale co když se rozbije? Víte, jak nejlépe nádobí umýt?

Jak je možné, že cítíme vůni deště?

Aktualizovali jsme 9.9.2018, 18:18, 09.09. 14:49

Když se zeptáte lidí na jejich oblíbenou vůni, řada lidí odpoví – káva. Najdou se i tací, kteří popíší vůni, která se objeví, když první kapky letního deště začnou padat do horké a suché země. Jak je vlastně možné, že cítíme vůni deště?

Netradiční využití pánské ochrany? Na Kubě latexové výrobky využívají k řadě věcí

08.09. 12:05

Havana - Kubánci je používají při rybaření, kvašení vína, pro opravu děr nebo svázání vlasů - latexové kondomy se staly základním víceúčelovým nástrojem na komunistickém ostrově, kde nedostatek základního zboží donutil místní obyvatele stát se mistry ve vynalézání, píše agentura Reuters.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie