Články k tématu: Zemětřesení

Kanadu zasáhlo silné zemětřesení o síle 6,7 stupně

včera 09:33

U západního pobřeží Kanady zaznamenali zemětřesení o síle 6,7 stupně.

Jávu, Bali a Papuu zasáhlo zemětřesení. Tři lidé zemřeli, když na ně ve spánku spadly domy

11.10. 12:39

Zemětřesení o síle šesti stupňů zabilo na indonéském ostrově Jáva tři lidi a zničilo několik domů. Otřesy byly cítit i na nedalekém Bali. S odkazem na americkou geologickou službu USGS a místní úřady o tom dnes informovala agentura Reuters.

Haiti zasáhlo silné zemětřesení, zemřelo nejméně 11 lidí

07.10. 12:21

Nejméně jedenáct obětí si vyžádalo silné zemětřesení, které v sobotu večer (v noci na dnešek SELČ) zasáhlo Haiti. Agentuře AFP to dnes řekl mluvčí haitské vlády. Podle americké geologické služby USGS měly otřesy sílu 5,9 stupně. Na severu země se zřítilo několik domů i část kostela ve městě…

reklama

Tsunami v Indonésii má už 1650 obětí, stovky mrtvých jsou stále v bahně

06.10. 18:07

Více než týden po ničivém zemětřesení na indonéském ostrově Sulawesi se záchranáři soustředí především na zdlouhavé a náročné pátrání po obětech. V současnosti jich je asi 1650, mnoho dalších lidí však zůstává pohřbených pod masou bahna a suti, napsala dnes agentura Reuters.

Východ Sicílie zasáhlo zemětřesení o síle 4,8 stupně

06.10. 08:58

Na východě Sicílie dnes brzy ráno udeřilo zemětřesení o síle 4,8 stupně Richterovy škály. Informoval o tom italský Národní geofyzikální a vulkanologický institut (INGV). Otřesy nicméně nezpůsobily žádné velké škody, píše agentura DPA.

Počet obětí zemětřesení v Indonésii stoupá. Zemřelo nejméně 1558 lidí

04.10. 22:38

Oficiální počet mrtvých po zemětřesení a následné přívalové vlně cunami, které minulý týden zasáhly indonéský ostrov Sulawesi, se zvýšil na 1558. S odvoláním na indonéský úřad pro řešení katastrof o tom dnes informovala agentura Reuters. Předchozí dnešní údaj uváděl 1424 mrtvých. Mluvčí úřadu…

Ohnivý kruh dál děsí: Indonésii zasáhlo další silné zemětřesení

02.10. 08:39

Zemětřesení o síle 6,3 stupně otřáslo dnes ráno jihovýchodní Indonésií. Jeho epicentrum se nacházelo zhruba 70 kilometrů jihozápadně od ostrova Sumba a ohnisko v hloubce zhruba deseti kilometrů, informovala indonéská meteorologická, klimatologická a geofyzikální agentura (BMKG). Indonésii minulý…

Indonéská vláda vyzvala k mezinárodní pomoci, tsunami si vyžádala už nejméně 832 mrtvých

01.10. 09:11

Indonéská vláda dnes vyzvala k mezinárodní pomoci poté, co série zemětřesení a ničivá vlna tsunami si na indonéském ostrově Sulawesi vyžádala nejméně 832 mrtvých. Oznámila to agentura AFP.

Zemětřesení v Indonésii si vyžádalo na 400 obětí

30.09. 09:33

Páteční zemětřesení a následná vlna cunami, které postihly indonéský ostrov Sulawesi, mají již více než 400 potvrzených obětí. Úřady očekávají, že dnes počet obětí prudce vzroste, protože přicházejí informace z opuštěných oblastí, uvedla agentura Reuters.

Zemětřesení v Indonésii zabilo na čtyři stovky lidí

29.09. 11:37

Páteční silná zemětřesení, jež postihla indonéský ostrov Sulawesi, a následná vlna cunami, si vyžádala životy 384 lidí. Oznámila to dnes indonéská agentura pro řešení katastrof. Původní bilance hovořila o několika desítkách mrtvých a stovkách zraněných. Dnes ráno je patrné, že otřesy, jež měly sílu…

Indonésii zasáhlo silné zemětřesení, hrozí vlna cunami

28.09. 14:48

Série zemětřesení dnes zasáhla indonéský ostrov Sulawesi. Kvůli otřesům o síle 7,7 stupně Richterovy škály bylo vydáno varování před vlnou cunami a úřady vyzvaly obyvatele v ohrožených lokalitách, aby se přesunuli na výše položená místa.

Počet obětí čtvrtečního zemětřesení na ostrově Hokkaidó stoupl na 44, sutiny odklízí i armáda

10.09. 08:48

Tokio - Japonské úřady evidují už 44 potvrzených obětí zemětřesení, které v noci na čtvrtek zasáhlo severní ostrov Hokkaidó. Raněno bylo 660 lidí. Záchranáři už nepátrají po žádných pohřešovaných. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Zemětřesení v Japonsku má už 37 obětí, záchranáři dál hledají nezvěstné

09.09. 12:58

Tokio - Japonské úřady evidují už 37 potvrzených obětí zemětřesení, které v noci na čtvrtek zasáhlo severní ostrov Hokkaidó. Informovala o tom agentura AP. Záchranáři stále pátrají po dvou nezvěstných v městečku Acuma, kde zemřely všechny kromě čtyř dosavadních obětí.

Počet mrtvých po zemětřesení na japonském ostrově Hokkaidó dál roste, Toyota přeruší výrobu

08.09. 11:02

Tokio - Počet obětí čtvrtečního silného zemětřesení na japonském ostrově Hokkaidó vystoupil na 30, devět lidí se dál pohřešuje. Oznámila to dnes místní vláda. Dodávky elektřiny, o něž kvůli otřesům přišlo všech 5,3 milionu obyvatel severního japonského ostrova, už ode dneška až na výjimky opět…

Následky zemětřesení v Japonsku jsou děsivé, Toyota přeruší výrobu

08.09. 08:31

Tokio - Počet obětí čtvrtečního silného zemětřesení na japonském ostrově Hokkaidó vystoupil na 30, devět lidí se dál pohřešuje. Oznámila to dnes místní vláda. Dodávky elektřiny, o něž kvůli otřesům přišlo všech 5,3 milionu obyvatel severního japonského ostrova, už ode dneška až na výjimky opět…

Zemětřesení v Japonsku si vyžádalo nejméně 16 obětí, další lidé jsou pohřešovaní

07.09. 09:57

Tokio - Už na 16 se vyšplhal počet obětí silného zemětřesení, které ve čtvrtek brzy ráno místního času zasáhlo severní japonský ostrov Hokkaidó. Japonský premiér Šinzó Abe bilanci potvrdil s tím, že mnoho dalších lidí bylo zraněno a po 26 osobách se stále pátrá. Podle zpravodajského serveru BBC je…

Japonský ostrov Hokkaidó zasáhlo silné zemětřesení, vyžádalo si přes 120 zraněných

06.09. 08:05

Tokio - Přes 120 lidí utrpělo zranění při silném zemětřesení, které dnes brzy ráno místního času zasáhlo nejsevernější japonský ostrov Hokkaidó.

Írán zasáhlo zemětřesení. Dva lidé zemřeli a 241 bylo zraněno

26.08. 09:20

Teherán - Severozápad Íránu dnes postihlo zemětřesení. Zahynuli nejméně dva lidé, zranění utrpělo 241 osob. Otřesy pocítili až v irácké metropoli.

Západ Čech v noci opět zasáhlo zemětřesení

24.08. 12:27

Cheb - Západní Čechy opět zasáhlo zemětřesení. Nejsilnější otřesy přišly kolem 1:30, lidé na Chebsku a Sokolovsku cítili nepříjemné dunění či zapraskání domu.

Venezuelu zasáhlo silné zemětřesení, lidé byli v šoku

22.08. 08:54

Caracas - Venezuelu zasáhlo v úterý silné zemětřesení. Materiální škody jsou podle dosavadních informací jen malé, protože se ohnisko nacházelo poměrně hluboko. Úřady prozatím nemají zprávy ani o obětech.

Indonésii zasáhly další silné otřesy, 13 mrtvých, 1800 domů zničeno

20.08. 09:49

Jakarta - Silná zemětřesení, která v neděli postihla ostrovy Lombok a Sumbawa v Indonésii, si podle nové bilance vyžádala nejméně 13 mrtvých. Poškozeno bylo nejméně 1800 domů.

Indonésii zasáhlo další silné zemětřesení

19.08. 10:05

Jakarta - Zemětřesení o síle 6,3 stupně dnes zasáhlo indonéský ostrov Lombok, který je hojně navštěvován turisty. Informovala o tom americká geologická služba USGS.

Kostariku zasáhlo silné zemětřesení o síle šesti stupňů

18.08. 13:04

San José (Kostarika) - Na jihu Kostariky udeřilo zemětřesení o síle šesti stupňů Richterovy škály. Informovala o tom americká geologická služba USGS.

Na západě Slovenska se třásla země, zemětřesení mělo sílu síle 2,9 stupně

17.08. 16:25

Trenčín - Západní část Slovenska dnes časně ráno zasáhlo zemětřesní o síle 2,9 stupně. Epicentrum bylo u lázeňského městečka Trenčianské Teplice, otřesy pocítili i lidé v okolních městech včetně Trenčína.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie