Články k tématu: Zemětřesení

Japonsko stíhá rána za ranou: Po povodních přišlo silné zemětřesení

07.07. 16:54

Tokio - Japonsko momentálně zažívá krušné dny. Zatímco západ země trápí ničivé povodně a sesuvy půdy, východ dnes zasáhlo zemětřesení o síle šesti stupňů. Nejvíce otřesy pocítili obyvatelé prefektury Čiba, ale znatelné byly i v Tokiu.

Pobřeží Mexika zasáhlo silné zemětřesení

30.06. 09:36

Mexiko - Mohutné zemětřesení o síle 6,1 stupně dnes zasáhlo tichomořské pobřeží Mexika. Informovala o tom agentura Reuters.

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení. Nejméně tři lidé zemřeli, přes 200 bylo zraněno

18.06. 08:37

Tokio - Západojaponskou prefekturu Ósaka zasáhlo dnes ráno silné zemětřesení, které si vyžádalo nejméně tři mrtvé a přes 200 zraněných. V oblasti byl přerušen provoz vysokorychlostních vlaků, jaderné elektrárny poničeny nebyly.

reklama

Nové otřesy na Chebsku: Nejsilnější přišel o půlnoci, svědci popisují dunění

23.05. 08:22

Cheb - Další otřesy pocítili v úterý večer lidé na Chebsku i v okolí. Proti otřesům z noci z pondělí na úterý byly ale slabší. Nejsilnější záchvěvy vyhodnotily automatické měřicí systémy na sílu 3,4, vyplývá z údajů měřicích stanic.

Na Chebsku se opět třásla země, roj trvá už dva týdny

22.05. 10:07

Cheb - Lidé na Chebsku a okolí v noci na dnešek opět zažili zemětřesení. Nejsilnější otřesy přišly před půlnocí a přesáhly magnitudo čtyři, vyplývá z údajů automatických měřicích stanic. Zemětřesný roj trvá na Chebsku dva týdny, zemětřesení z noci na dnešek bylo ale pravděpodobně letošní…

Lidi na Chebsku vyděsilo zemětřesení, trvá již od čtvrtka

12.05. 12:20

Cheb - Další otřesy zaznamenávají lidé i měřicí přístroje na Chebsku. V pátek i dnes se objevují zemětřesení s magnitudo kolem tří. Podle Jany Doubravové z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR jde o zemětřesný roj, který bude zřejmě ještě pokračovat, řekla dnes ČTK.

Otřesy země na Chebsku dosáhly až 2,9 Richterovy stupnice

Aktualizovali jsme 10.5.2018, 20:02, 10.05. 18:35

Cheb - V seismické oblasti na severu okresu Cheb se dnes opět otřásla země. Několik slabších otřesů bylo zaznamenáno okolo 16:00. Záchvěvy a charakteristický zvuk lidé mohli pocítit na kilometry daleko. Automatické měřicí stanice naměřili magnitudo až 2,9 stupně. Seismická aktivita v oblasti…

Při zemětřesení v JAR zemřelo sedm horníků

05.05. 20:04

Johannesburg - Sedm horníků zemřelo v jihoafrickém dole na zlato, když se tam po slabém zemětřesení sesulo kamení.

Havaj zasáhlo zemětřesení o síle 6,9 stupně

05.05. 08:27

Honolulu - Havajské ostrovy zasáhla v pátek dvě zemětřesení, z nichž to druhé, silnější dosáhlo intenzity 6,9 stupně. Informovala o tom v noci na dnešek americká geologická služba USGS.

Může zemětřesení ohrozit letící letadlo? Pilot popsal své otřesné zkušenosti

04.05. 14:56

Odpověď zní ano i ne. Letadlo samozřejmě otřesy zemského povrchu nepocítí. Na let a především jeho bezpečnost to může mít vliv obrovský.

Írán zasáhlo zemětřesení o síle 5,3 stupně, 76 lidí bylo zraněno

02.05. 16:29

Teherán - Jihozápad Íránu dnes postihlo zemětřesení o síle 5,3 stupně. Zranění při něm utrpělo nejméně 76 lidí a byly způsobeny značné materiální škody. Informovaly o tom íránské státní sdělovací prostředky.

Vědci našli nový způsob jak sledovat zemětřesení, sledovaná je i ČR

02.05. 11:48

Bern - Na vrcholcích hor, na dně Středozemního moře, ale i na pastvinách či ve stodolách umístili vědci 600 senzorů, pomocí kterých sledují sebemenší otřesy v alpském regionu. Cílem je dozvědět se více o tektonickém pohybu a také o vzniku tohoto rozsáhlého evropského pohoří, uvádějí výzkumníci v…

Zemětřesení i tornáda pustoší vše, co jim přijde do cesty. Kdo to ale uklízí?

01.05. 10:30

Přírodní katastrofy mohou zdevastovat celé města. Z ulic udělat sutiny plné těl a toxického materiálu. Moderní války, vedle rozsáhlého ničení, skrývají i nebezpečí nevybuchlé munice, min a pasti. Kdo odstraní trosky a co se stane s odpadem?

Jihovýchodní Turecko zasáhlo zemětřesení, zraněny byly desítky lidí

24.04. 11:25

Ankara - Nejméně 39 zraněných si dnes vyžádalo zemětřesení, které zasáhlo jihovýchodní oblasti Turecka. Podle turecké agentury Anadolu otřesy způsobily v provincii Adiyaman škody na budovách.

Na jihu Íránu se třásla země, otřesy byly cítit až v Bahrajnu

19.04. 11:04

Teherán - Jih Íránu dnes zasáhlo zemětřesení o síle 5,5 stupně, uvedl americký seizmologický ústav USGS. Podle íránské státní televize mělo zemětřesení sílu 5,9 stupně. Otřesy byly cítit i v Bahrajnu a dalších oblastech kolem Perského zálivu, informovala agentura AP. Žádné zprávy o zraněných či…

Indonésie hlásí po zemětřesení tři mrtvé, více než 300 domů bylo poničeno

19.04. 10:04

Jakarta - Mělké zemětřesení v centrální Indonésii si ve středu vyžádalo tři oběti na životech, včetně mladého chlapce. Živel o síle 4,4 stupně rovněž poničil více než 300 domů a přinutil přes 2100 osob k evakuaci. S odkazem na místní úřady o tom dnes informovala agentura AP.

Střední Itálii postihlo zemětřesení, mělo sílu 4,7 stupně

10.04. 09:43

Řím - Střední Itálii zasáhlo zemětřesení o síle 4,7 stupně. Ohnisko otřesů zaznamenaných v 05:11 SELČ bylo dva kilometry od Muccii v provincii Macerata v hloubce devíti kilometrů. Nikdo neutrpěl vážné zranění.

Íránem otřáslo další zemětřesení, desítky lidí utrpěly zranění

02.04. 10:59

Teherán - Západ Íránu postihlo v neděli zemětřesení o síle 5,3 stupně, zranění utrpělo nejméně 54 lidí. Slabší otřesy o několik hodin později zasáhly také oblast v blízkosti Teheránu.

Papuu-Novou Guineu zasáhlo další silné zemětřesení

30.03. 10:37

Port Moresby - Stát Papua-Nová Guinea dnes zasáhlo další silné zemětřesení. Pacifické středisko pro varování před tsunami vydalo výstrahu pro pobřežní oblasti v okruhu 300 kilometrů. Po hodině ji ale odvolalo.

Na Papui-Nové Guineji se opět třásla zem, zemětřesení už má 75 obětí

06.03. 21:43

Port Moresby - Odlehlou oblast Papuy-Nové Guineje opět zasáhlo silné zemětřesení. Oblast už minulý týden těžce poničily silné otřesy.

Sesuvy půdy, výpadek proudu. Po zemětřesení na Papui-Nové Guineji jsou patrně desítky mrtvých

27.02. 08:48

Port Moresby - Tichomořský stát Papua-Nová Guinea v pondělí zasáhlo zemětřesení, po kterém následovaly sesuvy půdy a rozsáhlé výpadky proudu. Úřady se obávají, že mohly být zraněny či zabity desítky lidí.

Papuu-Novou Guineu zasáhlo zemětřesení o síle 7,5 stupně,

26.02. 08:04

Port Moresby - Tichomořský stát Papua-Nová Guinea dnes postihlo zemětřesení o síle 7,5 stupně. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na americkou geologickou službu USGS.

Mexikem otřáslo další zemětřesení. Lidé v panice vybíhali z domů

19.02. 10:11

Mexiko - Jihomexický stát Oaxaca postihlo v noci na dnešek další zemětřesení. Otřesy byly znát i ve zhruba 500 kilometrů vzdálené metropoli Mexiko. Místní úřady zatím nehlásí škody.

Velkou Británii zasáhlo nezvykle velké zemětřesení

17.02. 21:06

Londýn - Nejsilnější britské zemětřesení za posledních deset let dnes postihlo Wales a západní Anglii. Obyvatelé hlásili, že se roztřásly jejich domy, vážnějším škodám ani zraněním však nedošlo. Někteří lidé komentovali otřesy s nadsázkou.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace