Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ČSSD je zaseknutá v uprchlické pasti. Hrají to na obě strany, varuje novinář

38. sjezd České strany sociálně demokratické
38. sjezd České strany sociálně demokratické
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - ČSSD se to v otázce uprchlíků snaží hrát na obě strany. Tvrdí to americký novinář Erik Best, který varuje před možnými následky.

"Podporou unijních programů se lísá k partnerům v Bruselu a Berlíně, zatímco doma se snaží uchlácholit nedůvěřivé voliče ujištěními o tom, že ČR nezaplaví migranti. Bohuslav Sobotka vyslovil jako jeden z prvních podporu dohodě Angely Merkelové s Tureckem," píše ve svém zpravodaji FS Final Word Novinář.

Dodal, že Tomáš Prouza před měsícem prohlásil, že se dohoda natolik osvědčila, že musíme hledat podobnou spolupráci i se třetími zeměmi v Africe a na Blízkém východě. "Od té doby se toho hodně změnilo kvůli pokusu o převrat v Turecku a téměř každodenním útokům v Evropě," podotkl

Novinář se domnívá, že pokud bude ČSSD pokračovat někde mezi, bude ji to stát hlasy, především v situaci, kdy Andrej Babiš začal ve vztahu k migrantům naplno uplatňovat svého vnitřního Trumpa.

Pro Sobotku je proto prý to riskantní situace. "Pokud se začne výrazněji vymezovat proti uprchlíkům a přestane vycházet vstříc Bruselu v otázkách integrace a centralizované moci, nebude už mít Evropská komise důvod přimhouřit oko nad lumpárnami ČSSD a.s." dodal Best.

Témata:  Erik Best Sociální demokracie (SOCDEM) Bohuslav Sobotka

Související

Aktuálně se děje

6. června 2025 17:28

Rozchod přes esemesku je totální dno. Tohle se Veronice Žilkové líbit nebude

Kolem osoby Veroniky Žilkové se v posledních dnech objevily spekulace ohledně možné nové lásky, ačkoliv to před časem vypadalo, že na muže definitivně zanevřela. Herečka každopádně mlží, takže jejím posledním známým partnerem zůstává hudebník Josef Holomáč. Ten se nyní rozhodl říct svou pravdu o jejich rozchodu. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Bitcoin automat

Bizarní bitcoinová kauza ministerstva spravedlnosti pokračuje: Dealer podal trestní oznámení

Odsouzený obchodník s drogami Tomáš Jiřikovský, který se v posledních měsících dostal do centra pozornosti kvůli darování bitcoinů v hodnotě jedné miliardy korun českému státu, nyní tvrdí, že je kvůli úniku citlivých informací ohrožen na životě. V trestním oznámení, do nějž nahlédl deník Právo, obviňuje z odpovědnosti Národní centrálu proti organizovanému zločinu (NCOZ) a Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Podle něj právě z těchto institucí měly uniknout neveřejné informace k médiím.