reklama

Americký novinář žijící v Česku kritizoval Českou televizi „Proč věnuje ČT dvě minuty zavádějící zprávě o tom, že politické strany mohou potenciálně získat až 200 % hlasů? Téma pro Newsroom ČT24?“ rýpnul si Best.

Narážel tím na čísla, která byla zveřejněna v pořadu ČT Události. Podle tohoto volebního potenciálu vy v Praze mohli uspět Piráti a ODS (obě strany mají potenciál 33 procent), ANO má až čtvrtý největší potenciál za hnutím Spojené síly pro Prahu.

Na Bestův komentář obratem zareagoval zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT František Lutonský. „Evidentně jsme se tomu měli věnovat déle, když stále ještě nechápete volební potenciál,“ rýpnul si do novináře.

A začal vysvětlovat, co v tomto případě termín „potenciál“ vlastně znamená. „Řekněme, že třeba volič Erik Best uvažuje o volbě SPD nebo KSČM nebo DSSS. My zaznamenáme, že uvažuje o těchto třech stranách a nenutíme ho do výběru jedné, když se stejně rozhodne až za měsíc,“ dodal Lutonský.

Besta ale jeho odpověď neuspokojila – spíše naopak. „Tak urážlivě a neprofesionálně odpovídá zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT na legitimní dotaz,“ zlobí se žurnalista.

reklama