Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Brněnská zoo truchlí. Žirafí sameček M´Toto uhynul

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: MiZ, EuroZprávy.cz

Brno - Smutná zpráva přišla v pátek dopoledne z brněnské zoologické zahrady. Veterináři tady museli utratit sedmiletého samce žirafy síťované M´Tota.

"M'Toto měl dlouhodobé potíže s příjmem potravy a na snahy o změnu krmné dávky a rozkrmení ani jednou nezareagoval," řekl mluvčí zoo Michal Vaňáč.

Ani řada testů a vyšetření příčinu nechutenství neodhalila. "Podrobnější informace budeme mít po pitvě, jejíž výsledky budou známé asi do dvou týdnů," dodal ke smutné zprávě Vaňáč.

M'Toto se narodil v lednu 2009 v Německu, do Zoo Brno přijel v dubnu 2011. V současné době jsou ve skupině brněnských žiraf tři jeho potomci – samice Zarafa a Tifanny a samec Timon.

Témata:  Zoo Brno žirafy zvířata

Související

Aktuálně se děje

5. září 2025 18:01

5. září 2025 15:24

5. září 2025 12:49

Ministryni Černochové vyřízli nádor na tváři

Ministryně obrany Jana Černochová podstoupila v Ústřední vojenské nemocnici menší chirurgický zákrok v obličeji, kde jí lékaři odstranili bazaliom.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy