Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jmenování šéfky pozemkového úřadu bylo dle zákona, tvrdí Jurečka

Bělobrádek, Chládek a Jurečka
Bělobrádek, Chládek a Jurečka
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Jmenování ústřední ředitelky Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Svatavy Maradové bylo podle ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) v souladu se služebním zákonem.

 Před jejím jmenováním ministerstvo situaci konzultovalo i s náměstkem pro státní službu Josefem Postráneckým, řekl dnes ministr na tiskové konferenci. Správnost jejího jmenování nyní prověřuje policie.

"Paní ředitelka nejmenovala sama sebe, byla jmenovaná podle zákona o státní službě. My si stojíme za tím a bylo to konzultováno i s tajemníkem pro státní službu, že její jmenování proběhlo podle zákona o státní službě," řekl Jurečka na dotaz ČTK.

Maradová poté řekla, že případ bere jako snahu o zpochybnění její praxe. Podle jejího dnešního vyjádření předložila dokumenty, ve kterých svou praxi uváděla. Bylo pak podle ní na vůli výběrové komise, aby rozhodla, zda je pro místo ústřední ředitelky SPÚ způsobilá.

 

Témata:  Marian Jurečka Státní pozemkový úřad služební zákon

Související

Aktuálně se děje

6. června 2025 14:31

Daniela Brzobohatá varuje. Podvodníci dvakrát zkoušeli její obezřetnost

Internetem se šíří nejrůznější podvody, jejichž pachatelé se snaží zneužít důvěřivosti lidí. Dnes jsou časté zejména pokusy přes aplikaci WhatsApp, na které opakovaně upozorňuje policie. Moderátorce Daniele Brzobohaté se ale přihodilo něco jiného. Ozvali se jí pochybní lidé, kteří se vydávali za bankéře. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Bitcoin automat

Bizarní bitcoinová kauza ministerstva spravedlnosti pokračuje: Dealer podal trestní oznámení

Odsouzený obchodník s drogami Tomáš Jiřikovský, který se v posledních měsících dostal do centra pozornosti kvůli darování bitcoinů v hodnotě jedné miliardy korun českému státu, nyní tvrdí, že je kvůli úniku citlivých informací ohrožen na životě. V trestním oznámení, do nějž nahlédl deník Právo, obviňuje z odpovědnosti Národní centrálu proti organizovanému zločinu (NCOZ) a Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Podle něj právě z těchto institucí měly uniknout neveřejné informace k médiím.