Státní pozemkový úřad

Ilustrační foto

Rozhodnuto: Část nejstarší vinice v ČR zůstane státu

Znojmo - Část nejstarší vinice v České republice Šobes zůstává v majetku státu. Jak v tiskové zprávě uvedl Státní pozemkový úřad (SPÚ), ve sporu mezi Agropodnikem Mašovice a (SPÚ) to potvrdil Krajský soud v Brně. Nájemce pozemků pod vinicemi Znovín Znojmo rozsudek vítá.

Aktuálně se děje

16. května 2025 10:51

Důchody v Česku? Lidé se stále sžívají s velkou změnou. Úřad musí vysvětlovat

Velká důchodová změna, která se týkala výplatních termínů, proběhla již v dubnu. Úřady ale neponechávají nic náhodě a v květnu znovu upozorňují důchodce, že jim peníze budou přicházet v první polovině kalendářního měsíce. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Petr Pavel

Prezident podepsal superdávku. Co se změní?

Prezident Petr Pavel v pátek 16. května stvrdil podpisem dva klíčové zákony, které přinášejí zásadní proměnu systému sociální pomoci v České republice. Nově zavedená tzv. „superdávka“ má nahradit několik dosavadních sociálních příspěvků a sjednotit je do jedné dávky. Cílem změn je zvýšit přehlednost systému, zacílit pomoc efektivněji a omezit administrativní zátěž.