reklama

Na jevišti Národního divadla budou na držitelku sedmi zlatých a čtyř stříbrných medailí z Olympijských her vzpomínat současní i bývalí sportovci a další osobnosti, se kterými si Věra Čáslavská byla blízká. Rozloučení společně připravili Český Olympijský výbor, Ministerstvo školství a Úřad vlády.

Kromě osobních vzpomínek nebudou chybět také ukázky baletu, který měla Čáslavská velmi ráda. A také část představení "Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská" s Tomášem Matonohou v roli prezidenta Gustáva Husáka.

Programem provází moderátor Marek Eben, režie se ujal Michal Caban. Divákům a smutečním hostům pořadatelé také promítnout část dokumentu Věra 68 režisérky Olgy Sommerové.

Fanoušci a obdivovatelé Věry Čáslavské mohou již od pátku pokládat květiny a zapisovat se do kondolenční knihy v piazzetě Národního divadla. Na velkoplošné obrazovce tam také mohou sledovat rozloučení s Čáslavskou. Po jeho skončení se rozezní zvony Katedrály svatého Víta.

Věra Čáslavská podlehla 30. srpna ve věku 74 let rakovině slinivky. Rodina se se sportovkyní rozloučila ve čtvrtek 8. září v šumperském krematoriu. Státní pohřeb si Čáslavská nepřála.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama