Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Výbor doporučil Sněmovně vydat poslankyni KSČM Nohavovou k trestnímu stíhání

Poslanecká sněmovna
Poslanecká sněmovna
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Mandátový a imunitní výbor doporučil Sněmovně vydat poslankyni KSČM Alenu Nohavovou k trestnímu stíhání kvůli dubnové dopravní nehodě. Poslanci by měli rozhodnout v pátek.

Policie chce poslankyni stíhat pro podezření z nedbalostního ublížení na zdraví. Nohavová označila nehodu za běžnou. Z jejího vyjádření vyplynulo, že nedala přednost v jízdě. "Tudíž jsem považovaná za hlavního viníka, ale to neznamená, že jsem hlavní viník," řekla novinářům.

Dnešní hlasování bylo jednomyslné. "Šlo o dopravní nehodu, která se může stát každému, tudíž tam podle našeho názoru nebyl žádný politický motiv vyšetřování," uvedl místopředseda imunitního výboru Jan Chvojka (ČSSD).

Dopravní nehodu řešila dolní komora i v květnu, kdy vydala kvůli kolizi ke stíhání poslance ČSSD Štěpána Stupčuka. Jeho vozidlo havarovalo v únoru. Když přijela na místo policie, byl poslanec u svého vozu sám. Řekl ale, že neřídil, a odmítl i dechovou zkoušku. Svědci nehody podle televize Nova uvedli, že poslanec byl viditelně opilý. Státní zástupce nakonec poslancovo stíhání podmíněně zastavil. Stupčuk zaplatil pokutu 150 tisíc korun a na dva roky přišel o řidičský průkaz.

Témata:  Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky dopravní nehody

Související

Aktuálně se děje

4:00

Počasí o víkendu: Do Česka se vrátí léto

O víkendu se do Česka podle ČHMÚ.cz vrátí letní teploty, které budou atakovat tropickou třicítku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy