reklama

Počátkem roku kauzu vrátila k prověření vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Podle závěrů policie se Aneta sama v září roku 2014 pod vlivem toxické psychózy ubodala. S výsledkem vyšetřování nesouhlasí máma Anety, paní Anna R. Její právní zástupce Tomáš Výborčík proti výsledku podal stížnost.

"Když jsem studoval to staré a nové rozhodnutí, tak si myslím, že to staré, které zrušila vrchní státní zástupkyně, bylo kvalitnější," řekl Výborčík. Právník je toho názoru, že další vyšetřování proběhlo jen na oko: "Chtěli paní vrchní státní zástupkyni zalepit pusu," myslí si Výborčík, podle kterého případ znovu prošetřili tak, "aby to vypadalo, že něco udělali."

"Ten stav je stejný jako předtím, přitom podle nás byly možosti, jak zjistit něco dalšího," dodal Výborčík. Právník například nesouhlasí s tím, jakým způsobem byla provedena rekonstrukce Anetiny smrti. "Aby udělali rekonstrukci v objektu policie, kde v podstatě nějakým způsobem jen poskládali místní nábytek, tak to nemuseli dělat vůbec," řekl.

"Když už chci dělat práci pečlivě, tak ji udělám, abych něco objasnil, ne pouze na oko," dodává Výborčík. "Byla to odfláklá práce," myslí si.

Výborčík předpokládá, že budou muset se stížností znovu až ke vrchní státní zástupkyni. "Věřím, že nás podrží tak, jako nás podržela předtím, protože výsledek je horší, než byl ten předtím," uzavřel.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama