Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Někdo posílal minometní granáty do USA. Celníci ale munici objevili

Celní správa
Celní správa
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - V zásilce na celní poště v Praze byly dnes objeveny dva minometné granáty z druhé světové války. Exploze naštěstí nehrozila, munice byla deaktivovaná.

Podezřelé předměty odhalil rentgen v zásilce směřující do USA.

"Bylo podezření, že by se mohlo jednat o nástražný výbušný systém, takže byl přivolán pyrotechnik. Ukázalo se ale, že to byla deaktivovaná munice, která nebyla nebezpečná," uvedla mluvčí ruzyňských celníků Šárka Miškovská.

Odesilateli zřejmě nehrozí postih. Munice byla zbavena výbušnin, nemohla tedy explodovat.

Témata:  celníci munice Letiště Václava Havla Praha

Související

Aktuálně se děje

12. července 2026 8:36

Pražské hlavní nádraží čeká důležitá oprava. Řidiče čeká omezení na magistrále

Pražané se od začátku příštího týdne musí připravit na další zásadní omezení automobilové dopravy v samém centru hlavního města. Upozornila na to Správa železnic, protože důvodem bude oprava části hlavního nádraží. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrančí fotografie.

Kde se v Česku vykoupat? Jsou místa, kde se situace zhoršuje

V Česku podle aktuálních výsledků monitoringu krajských hygienických stanic zůstává většina sledovaných přírodních koupališť nadále vhodná ke koupání. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví. V souvislosti s průběhem počasí v uplynulých dnech však na některých lokalitách dochází ke zhoršování kvality vody, zejména vlivem zvýšeného výskytu sinic.