Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Někdo posílal minometní granáty do USA. Celníci ale munici objevili

Celní správa
Celní správa
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - V zásilce na celní poště v Praze byly dnes objeveny dva minometné granáty z druhé světové války. Exploze naštěstí nehrozila, munice byla deaktivovaná.

Podezřelé předměty odhalil rentgen v zásilce směřující do USA.

"Bylo podezření, že by se mohlo jednat o nástražný výbušný systém, takže byl přivolán pyrotechnik. Ukázalo se ale, že to byla deaktivovaná munice, která nebyla nebezpečná," uvedla mluvčí ruzyňských celníků Šárka Miškovská.

Odesilateli zřejmě nehrozí postih. Munice byla zbavena výbušnin, nemohla tedy explodovat.

Témata:  celníci munice Letiště Václava Havla Praha

Související

Aktuálně se děje

23. června 2026 15:03

Kdo nahradí Starmera? Hlavní favorit je jasný, ale výběr zabere čas

Britská média mají jasno o favoritovi na obsazení uvolněného premiérského postu, který opustí Keir Starmer, jenž v pondělí oznámil rezignaci. Nově zvolený labouristický poslanec Andy Burnham se však zřejmě nestane novým stranickým lídrem dříve než v polovině července. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy