Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Celní správa varuje před podvodnými e-maily, které požadují doplatek na dani

Celní správa
Celní správa
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Celní správa ČR varuje před podvodnými e-maily, které požadují doplatek na dani z přidané hodnoty. Jsou rozesílány jejím jménem z adresy service@cs.mfcr.cz. Dostávají je lidé, kteří si objednali zboží ze zemí mimo EU. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová.

Lidé, kteří si koupili zboží za více než 22 eur, by si podle e-mailu měli dokoupit takzvaný PIN kód, bez kterého údajně není možné zásilku doručit. Adresát poté obdrží nový kód zásilky a odkaz pro správné potvrzení poštovní adresy. Celý e-mail je psán v angličtině.

"Celní správa ČR varuje, že se jedná o podvodný e-mail, jehož cílem je obohatit se a oklamat příjemce," uvedla Prudičová.

Aktuální informace o probíhajícím celním řízení poštovních zásilek do hodnoty 150 eur jsou k dispozici na www.celnicka.cz. Mluvčí upozornila, že celní orgány při celním řízení komunikují s příjemcem či deklarantem o případné výši DPH přímo přes aplikaci eCeP, nebo prostřednictvím jeho zástupce.

Témata:  celníci e-mail

Související

Aktuálně se děje

8:57

Izraelci posvětili příměří s Hamásem. Netanjahu má ale problém

Boje v Pásmu Gazy se zítra podle všeho zastaví. Izraelská vláda posvětila dohodu o příměří a propuštění rukojmích s palestinským militantním hnutím Hamás. V platnost má vstoupit v neděli. Dva ministři ale hlasovali proti, přičemž varovali premiéra Benjamina Netanjahua, že jejich strany mohou kabinet opustit. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Mars

NASA možná našla důkazy o životě mimo Zemi. Nemá je ale jak dostat domů

NASA oznámila dvě nové strategie pro návrat vzorků z Marsu na Zemi, které by mohly být realizovány do 30. let 21. století. Tyto plány představují alternativy k původnímu programu Mars Sample Return, který NASA vyvinula ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA). Původní plán byl shledán příliš složitým a drahým, s odhadovanými náklady až 11 miliard dolarů a návratem vzorků posunutým na rok 2040. Takové zpoždění označil šéf NASA Bill Nelson za nepřijatelné.