Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Řdič pod vlivem alkoholu se pokoušel ujet policii, způsobil škodu za statisíce

Praha
Praha
Foto: Pixabay

Praha - Pokus opilého řidiče (22) ujet městským strážníkům skončil dnes ráno v centru Prahy poškozením šesti aut. Škoda je předběžně vyčíslena na 340 tisíc korun, mladíkovi hrozí až tři roky vězení.

Ve čtvrt na sedm ráno přijali městští strážníci oznámení, že po Václavském náměstí jede auto, jehož řidič je zjevně pod vlivem alkoholu. Strážníci se podezřelé vozidlo pokusili zkontrolovat na křižovatce ulic Krakovská a Žitná.

Řidič však výzvu k zastavení nerespektoval a místo toho zabočil do Příčné ulice. Při odbočování dostal smyk a narazil do jiného auta. "Přesto pokračoval v jízdě a narazil do dalších stojících vozidel. Teprve ta ho zastavila," popsala událost mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Orientační zkouška ukázala, že řidič měl v dechu kolem dvou promile alkoholu. Mladík je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. "Za to mu v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi," uvedla policejní mluvčí Iveta Martínková.

Témata:  dopravní nehody Praha krimi

Související

Aktuálně se děje

4:00

Předpověď počasí až do prvních dní příštího roku. Meteorologové naznačili, jak bude

Po neobvykle teplé první polovině týdne přijde ochlazení. Na přelomu roku se teploty opět přiblíží nule, ale sníh bude v následujících dnech a týdnech padat jedině na horách, kde se však může i udržet. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy