Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Herman by měl k odejít, tvrdí Filip. Ministr obratem poslal tvrdou odpověď

Daniel Herman
Daniel Herman
Foto: Michal Kalášek, EuroZprávy.cz

Praha - Předseda KSČM vyzval ministra kultura Daniela Hermana (KDˇU-ČSL), prý soustavně porušuje ústavní slib. Herman si to nenechal líbit a poslal komunistům ostrý vzkaz.

"Komunisté ztrácejí podporu veřejnosti (viz volební výsledky), tak se snaží zviditelňovat za každou cenu," reagoval Herman na Filipovo tvrzení, že chtěl "podvodným způsobem vyznamenat svého příbuzného za věznění v koncentračním táboře nacistů, jejichž dědicům podlézá a ještě u toho tak nehorázně lže".

Předseda KSČM tím narážel na Hermanovo vystoupení na sjezdu sudetoněmeckého krajanského sdružení a na aféru kolem neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu, který jako jediný z rodiny přežil holokaust a po převzetí moci komunisty emigroval do Kanady.

Podle Filipa pro udělení státního vyznamenání cizímu státnímu příslušníkovi musí být oslovena vláda takové země, což se prý v Bradyho případě nestalo.

Aféru kolem Bradyho vyznamenání odstartovalo vyjádření Hermana, podle nějž mu prezident Miloš Zeman pohrozil, že jeho příbuzného Bradyho vyškrtne ze seznamu oceněných, jestliže se ministr sejde s dalajlamou. Herman Zemanovi nevyhověl, Bradyho jméno se na seznamu oceněných neobjevilo. Hrad souvislost popírá.

Témata:  Daniel Herman Vojtěch Filip

Související

Aktuálně se děje

14. března 2026 19:45

Donald Trump umí cestovat časem? Bizarní konspirační teorie je hitem internetu

Internetem podle webu NY Post kolují fascinující spekulace, podle kterých by prezident USA Donald Trump mohl ovládat tajemství cestování v čase. Tyto teorie podnítil nález sto let starých skic pruského umělce Charlese Dellschaua, který zemřel v roce 1923. Pozorovatelé naznačují, že kresby mohou obsahovat vodítka o tom, jak se prezident a jeho nejmladší syn Barron pohybují napříč dekádami.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

benzinky

Marže z cen benzinu: Kdy budou první údaje?

Ministerstvo financí obdrží první konkrétní data z plošného sledování marží u prodejců paliv již v pondělí. Ministryně Alena Schillerová v nedělním diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové uvedla, že resort zatím nedisponuje informacemi, které by potvrzovaly, že si čerpací stanice navyšují marže nad rámec růstu cen na burzách. Reagovala tak na situaci, kdy ceny pohonných hmot v Česku skokově vzrostly v důsledku eskalace konfliktu na Blízkém východě.