Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zeman bude ve Sněmovně promlouvat ke státnímu rozpočtu

Prezident Zeman v Poslanecké sněmovně (2.9.2014)
Prezident Zeman v Poslanecké sněmovně (2.9.2014)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Sněmovna bude ve středu schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok, počítá se schodkem 60 miliard korun. Ještě před hlasováním dorazí do dolní komory prezident Miloše Zeman, aby přednesl před poslanci projev.

Prezident už před časem avizoval, že se chce jednání Sněmovny o rozpočtu zúčastnit. "A ten čas teď nastal," uvedl dnes Jiří Ovčáček, mluvčí Hradu.

Navzdory výhradám z řad pravicové opozice, ale i KSČM se očekává, že Sněmovna rozpočet schválí. Zřejmě v něm ještě provede některé přesuny peněz.

Zeman byl ve Sněmovně naposledy letos v březnu, kdy před poslanci podpořil návrh na zavedení celostátního referenda. Vládní předloha je ale stále v úvodním kole.

Témata:  Miloš Zeman Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky státní rozpočet

Související

Aktuálně se děje

3. ledna 2026 14:52

Tajemství Anny Fialové prasklo. Vdala se a změnila příjmení

Není pochyb, že i letošní rok bude plný radostných zpráv ze šoubyznysu. Ať už půjde o svatby, oznámení těhotenství či narození potomků. Zahájila to už herečka a zpěvačka Anna Fialová, nově známá jako Anna Prášilová Fialová. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Alena Schillerová

Schillerová: Ukrajina by měla být pokornější. Macinka si pozve velvyslance na kobereček

Spor kolem novoročního projevu Tomia Okamury (SPD) dál hýbe českou politickou scénou a vnáší napětí do vládní koalice hnutí ANO, SPD a Motoristů. Ministryně financí Alena Schillerová se v nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS pokusila situaci mírnit, když uvedla, že by sama řadu předsedových výroků nikdy nepoužila. Podle ní nebyly některé formulace vhodné, nicméně zdůraznila, že jde o osobní vyjádření šéfa Sněmovny, které si koaliční partneři plánují vyříkat na pondělní radě.