Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na sociálních sítích bylo horko. Andrej Babiš a europoslanec KDU-ČSL se do sebe pustili

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí v pořadu Máte slovo
Andrej Babiš /ANO/, ministr financí v pořadu Máte slovo
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha – Na sociálních sítích se strhla přestřelka mezi ministrem financí Andrejem Babišem a europoslancem KDU-ČSL Tomášem Zdechovským. Vicepremiér nazval lidovce udavačem, ten mu to ostře vrátil.

„Lidovecký europoslanec, který lživě udává Agrofert v Bruselu, zaměstnává komunistické příbuzné. Zásadoví kluci," pustil se do Zdechovského Babiš v souvislosti se zaměstnáváním příbuzných europoslanců v Bruselu. Sdílel článek svého média Mladé Fronty Dnes, ve kterém se mimo jiné píše, že Zdechovského manželku Ivanu zaměstnává komunistický europoslanec Jiří Maštálka.

Sám Zdechovský v textu vysvětluje, že jeho žena prošla výběrovým řízením a pracuje na koordinaci humanitárního projektu v Africe. Babiš sice přímo nezmiňuje jméno Zdechovského, je to však jediný lidovec, o kterém článek hovoří.

Lidovec to Babišovi obratem vrátil na facebooku. „Zásadový Babiš se dnes přiznal k několika věcem. Neumí číst vlastní noviny, nerozumí psanému textu, článek si objednal, protože mu někdo nakukal, že jsem udal Agrofert," píše v reakci na slova ministra Babiše Zdechovský.

 

Zásadový Babis se dnes priznal k nekolika vecem:A. Neumi cist vlastni novinyB. Nerozumi psanemu textuC. Článek si...

Zveřejnil(a) Tomáš Zdechovský dne 5. březen 2016

Prokázal prý také, že je lhář, protože europoslanec nikomu z poslanců příbuzné nezaměstnává. „Neví, co je to demokracie – dehonestovat ve vlastních médiích domnělé politické 'odpůrce' je ubohost," nebere si servítky europoslanec KDU-ČSL.

Babišovu společnost podle něj navíc prásknul v Bruselu někdo jiný. „K tomu chci napsat pouze to, že jsem Agrofert nikdy neudal a ani bych to neudělal. O to se již postarali bývalí spolupracovníci pana Babiše. A když jsme u toho udávání, možná by si měl zamést před vlastním prahem, že?" dodal ostře na závěr.

Na jeho stranu se podle všeho postavil i jeho stranický šéf Pavel Bělobrádek, který Zdechovského příspěvek bez dalšího komentáře na sociálních sítích sdílel.

Témata:  Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) Andrej Babiš Agrofert

Související

Aktuálně se děje

9. května 2026 17:59

Michaela Ochotská prožila chvíle hrůzy: Její malá dcerka přestala dýchat

Bývalá moderátorka Michaela Ochotská si prošla dramatickým zážitkem, který patří k nočním můrám každého rodiče. Její teprve pětiměsíční dceři Arien se doma náhle spustil monitor dechu. Ukázalo se, že miminko skutečně na malý okamžik přestalo dýchat, což v domácnosti vyvolalo vlnu okamžitého strachu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Poslanecká sněmovna

Podpora ANO klesá. Motoristé jsou na hraně vstupu do Sněmovny

Nejnovější volební model agentury Kantar CZ pro duben 2026 ukazuje, že dominantní postavení na české politické scéně si udržuje hnutí ANO, ačkoliv zaznamenalo mírný pokles preferencí. Průzkum zpracovaný pro Českou televizi přisuzuje hnutí Andreje Babiše 32 procent hlasů, což představuje meziměsíční oslabení o dva procentní body. Ve srovnání s loňskými volbami je pak podpora nižší o 2,5 bodu.