Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v úterý uvedl, že Policie ČR vyšetřuje tragický incident standardními postupy. Poznamenal, že tato tragická událost - stejně jako každá jiná - budí emoce.

"Chci všechny vyzvat, aby se pod vlivem zcela pochopitelných emocí nenechali manipulovat těmi, kdo budou chtít odsouzeníhodný čin jednoho člověka využít k rozdmýchávání nesnášenlivosti vůči jakékoliv skupině obyvatel. Princip kolektivní viny je stejně zavrženíhodný jako násilí samo," napsal vicepremiér na twitteru.

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) vyjádřil lítost a podotkl, že věří v řádné a nestranné vyšetření události ze strany policistů. "Apeluji na všechny Romy, aby se nesnažili brát zákon do vlastních rukou a nechali policii na případu pracovat. Jakákoliv kolektivní vina v tom případě není na místě," vzkázal prostřednictvím sociálních sítí.

Policie v pondělí opět vyzvala případné svědky, aby se ozvali na linku 158. Výpovědi podle ní mohou přispět k přesnému určení jednotlivých rolí účastníků konfliktu. Dodala, že na objasnění všech okolností se usilovně pracuje.

K potyčce došlo v sobotu večer poblíž tramvajové zastávky Přístaviště. Hlídku na ni upozornila svědkyně. Dvě osoby musely být s bodnořeznými poraněními převezeny do nemocnice, jeden napadený později v nemocnici zemřel.

Zasahující policisté zajistili přivolání zdravotníků i popis podezřelého, kterého si všimli na nedalekém nástupním ostrůvku. Sedmatřicetiletý cizinec byl zadržen, je podezřelý ze zvlášť závažného zločinu vraždy.