Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rakušan či Zdechovský se vyjádřili k sobotní vraždě v Brně

Vít Rakušan
Vít Rakušan
Foto: Michal Kalášek / INCORP images

Vášně kolem tragické víkendové potyčky v Brně se snaží tlumit i někteří politici z řad vládních stran. Cizinec v sobotu večer během konfliktu u tramvajové zastávky v Bystrci vytáhl nůž, jeden napadený zemřel a druhý skončil v nemocnici. Zadržený sedmatřicetiletý muž je podezřelý z vraždy.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v úterý uvedl, že Policie ČR vyšetřuje tragický incident standardními postupy. Poznamenal, že tato tragická událost - stejně jako každá jiná - budí emoce.

"Chci všechny vyzvat, aby se pod vlivem zcela pochopitelných emocí nenechali manipulovat těmi, kdo budou chtít odsouzeníhodný čin jednoho člověka využít k rozdmýchávání nesnášenlivosti vůči jakékoliv skupině obyvatel. Princip kolektivní viny je stejně zavrženíhodný jako násilí samo," napsal vicepremiér na twitteru.

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) vyjádřil lítost a podotkl, že věří v řádné a nestranné vyšetření události ze strany policistů. "Apeluji na všechny Romy, aby se nesnažili brát zákon do vlastních rukou a nechali policii na případu pracovat. Jakákoliv kolektivní vina v tom případě není na místě," vzkázal prostřednictvím sociálních sítí.

Policie v pondělí opět vyzvala případné svědky, aby se ozvali na linku 158. Výpovědi podle ní mohou přispět k přesnému určení jednotlivých rolí účastníků konfliktu. Dodala, že na objasnění všech okolností se usilovně pracuje.

K potyčce došlo v sobotu večer poblíž tramvajové zastávky Přístaviště. Hlídku na ni upozornila svědkyně. Dvě osoby musely být s bodnořeznými poraněními převezeny do nemocnice, jeden napadený později v nemocnici zemřel.

Zasahující policisté zajistili přivolání zdravotníků i popis podezřelého, kterého si všimli na nedalekém nástupním ostrůvku. Sedmatřicetiletý cizinec byl zadržen, je podezřelý ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

Témata:  Vít Rakušan Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) vražda Policie ČR

Aktuálně se děje

13. června 2024 19:24

Lídři G7 se dohodli: Miliardy dolarů ruských zisků půjdou na Ukrajinu

Lídři G7, kteří se ve čtvrtek sešli v italském regionu Apulie, dosáhli dohody o půjčkách 50 miliard dolarů Ukrajině za použití zisků ze zmrazených ruských aktiv v EU a zemích G7, uvedla agentura Reuters. Hostem hlav států a vlád "sedmičky" je ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy