reklama

ČTK to dnes řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Letoun po výhrůžce nouzově přistál na pražském ruzyňském letišti. Tuzemská policie již dříve vyloučila teroristický motiv činu, zadržený tvrdil, že vyslyšel Boha. Muž je nyní v psychiatrické léčebně a další zkoumání jeho stavu rozhodnou, zda bude zastaveno trestní stíhání.

Letadlo Boeing 737-800 polských aerolinií Enter Air se 160 pasažéry na palubě nouzově přistálo v Praze v pátek zhruba ve 20:50. Při letu ze Španělska do Polska totiž osmašedesátiletý muž tvrdil, že je v letadle bomba, která vybuchne, pokud stroj přistane ve Varšavě. Po přistání muže zadržela zásahová jednotka cizinecké policie. Podle Rendlové sice muž s policisty nespolupracoval, ale nechoval se agresivně.

V sobotu se muž podrobil znaleckému psychiatrickému zkoumání. "Znalec vyhodnotil, že je tato osoba nepříčetná," uvedla mluvčí cizinecké policie. Polák byl umístěn do psychiatrické léčebny v Česku, kde bude dále zkoumán jeho duševní stav.

Muž je podezřelý ze šíření poplašné zprávy a ohrožení letounu. Trestní řízení je ale podle Rendlové závislé na výsledku konečného znaleckého zkoumání v léčebně.

reklama