Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Krušných horách zasahoval vrtulník. Na běžkaře se zřítila střecha přístřešku

Horská záchranná služba Vysoké Tatry
Horská záchranná služba Vysoké Tatry
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Moldava - Nedaleko Bouřňáku u Moldavy v Krušných horách se dnes na běžkaře zřítila zasněžená střecha horského přístřešku, muž utrpěl středně vážná zranění. Na místě zasahovali letečtí záchranáří.

Běžkař u přístřešku odpočíval a nestihl utéct. "Vypadá to, že střecha povolila pod návalem nového sněhu. V této lokalitě nyní registrujeme nějakých 60 až 70 centimetrů čerstvě napadaného," uvedl Tomáš Plíva, člen horské služby.

Běžkař měl značné bolesti v zádech. V zafixované poloze ho na saních za sněžným skútrem převezla horská služba se záchranáři k vrtulníku, který dosedl na zasněženou louku nedaleko.

Náčelník horské služby v Krušných horách Miroslav Güttner doporučuje turistům i lyžařům, aby si všímali, jaké množství sněhu aktuálně leží na zastřešených odpočívadlech.

Témata:  úrazy horská služba Krušné hory - Klínovec

Související

Aktuálně se děje

17. září 2025 15:18

Česká vzpomínka na Redforda (†89). Ten moment se zapsal do historie

Zesnulý Robert Redford měl tisíce fanoušků i v Česku. Jedinečnou příležitost měli zdejší lidé před dvaceti lety, kdy slavný americký herec navštívil karlovarský filmový festival. Není proto divu, že organizátoři přehlídky připomněli jeho účast. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy