Jurečku mrzí to, že se lidovcům nepodařilo přesvědčit koaliční partnery, aby podpořili například výjimku z EET pro podnikatele s ročními příjmy do 414.000 korun.  Smysl podle něj nemá evidence tam, kde se kvůli slevě na poplatníka a využití paušálů žádná daň nevybere.

Celkově je podle něj výsledek hlasování o balíku dobrým kompromisem. "Rodiny mají za tři roky navíc o 5,5 miliardy korun na to, aby mohly investovat do výchovy svých dětí, s tím jsem spokojen, je to jedna z priorit KDU-ČSL," řekl.

Jurečka kritizoval pravicovou opozici za její návrhy na snížení DPH. "V uvozovkách zodpovědná opozice nebyla schopna říct, když navrhovala výpadky, které by znamenaly 55 miliard, kde ty peníze vezmeme, nebo kde naopak budou chybět," uvedl.

Koalice podle něj DPH snižuje. "Například na léky, dětskou výživu, pokrmy v restauracích, nicméně taky chceme mít rozpočet, který umožňuje investice," dodal.

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) přitom před nedávnem uvedl, že nebude požadovat změny v EET, pokud od nich ustoupí i lidovci. Ti ale povolit nehodlají.