reklama

Tyto firmy tím porušují nový zákon o hazardu platný od začátku roku. Na tiskové konferenci to dnes sdělil ředitel Transparency International (TI) David Ondráčka. Podle něj nepostupuje ministerstvo financí (MF) proti nelegálním firmám dostatečně razantně. Reakci ministerstva ČTK zjišťuje.

"Z našeho monitoringu vyplývá, že největšími hříšníky jsou společnosti Unibet a Lottoland. Provoz přerušily například firmy bet365 a Betfair, ovšem svoje stránky nevypnuly," uvedl Ondráčka. Firma, která si chce požádat o licenci, musí nejprve zastavit provoz. Poté vyplatit hráče, upravit software podle zákona a teprve poté požádat ministerstvo financí o licenci. Klienti se následně musí fyzicky zaregistrovat na pobočkách CzechPointu.

Z průzkumu TI podle Ondráčky dále vyplývá, že i některé české firmy porušují zákon o výběru a vkladu hotovosti. Podle nové legislativy je denní limit 5000 korun. "Jde například o společnost Victoria Tip," doplnil Ondráčka.

Podle předsedy společnosti Občané proti hazardu Martina Svobody přichází státní rozpočet kvůli nelegálnímu online hazardu denně o několik milionů korun. "Ten, kdo nevyplatí klienty, tak poté nemůže správně dodanit, protože plynule přechází za plného provozu ze starého režimu do nového," uvedl Svoboda.

reklama