Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Senzibilové, falešné tipy, kamerové záznamy. Pátrání po dvanáctileté Michaele je stále neúspěšné

Pohřešovaná Michaela Patricia Muzikářová
Pohřešovaná Michaela Patricia Muzikářová
Foto: Policie ČR

Ústí nad Labem - Kriminalisté při pátrání po Michaele Patricii Muzikářové (12) už vyslechli desítky lidí a prohlížejí stovky hodin záznamů z kamer. Školačku se zatím ale nepodařilo najít. Práci policii ztěžují lidé, kteří úmyslně dávají nepravdivé tipy.

Dívka zmizela pravděpodobně 11. ledna, kdy nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den vpodvečer. Ráno kolem 5:00 odcházela do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer.

"Do současné doby byly provedeny desítky výslechů osob z Míšina nejbližšího okolí. Jednalo se o výslechy matky, babičky, přítele a bývalého přítele matky, biologického otce, příbuzných a rodinných známých. Tento okruh se ale samozřejmě dále rozšířil na širší okruh rodiny, jako jsou příbuzní příbuzných a známí známých," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Kriminalisté mluvili i s dívčinými spolužáky, školákům i jejich rodičům byla poskytnuta intervence psychologů.

Jediná stopa, kterou kriminalisté mají, je od speciálně vycvičeného psa z Německa, kterého policie zapojila před týdnem. "Poslední stopa, kterou pes vypracoval, byla cesta, kudy Míša běžně chodila," doplnila Hyšplerová. Žádná stěžejní zjištění nepřinesly opakované prohlídky domu ani okolí, kde dívka žila.

Na call centrum zřízené na lince 158 a e-mailem dostala policie už kolem 250 tipů od veřejnosti. Zhruba čtvrtina je podle Hyšplerové od různých senzibilů. Kriminalisté tipy prověřují, práci jim ale komplikují lidé, kteří si záměrně vymýšlí.

"Pisatelé převážně na sociálních sítích si neuvědomují, že pro ně chvíle slávy a zájmu je pro kriminalisty obrovské množství práce. Na prověření takového poznatku se musí tříštit síly, které by případně v tu chvíli byly potřeba jinde. Mezi takovými pisateli jsou nejenom dospělí, ale i děti," dodala Hyšplerová.

Témata:  pohřešovaná Michaela Patricie Muzikářová Ústí nad Labem pohřešované osoby

Související

Aktuálně se děje

12. května 2026 21:58

Václav Vydra prozradil, jestli se Jana Boušková vrátí do Prostřena

Oblíbený pořad Prostřeno! prochází změnami, které se podle všeho stanou trvalejšími, než se původně čekalo. Herečka Jana Boušková se musela komentování vzdát kvůli vážným zdravotním komplikacím, které zasáhly její motoriku i paměť. Přestože ji v nahrávacím studiu nahradila její kolegyně Jana Paulová, návrat původního hlasu pořadu zůstává i po měsících nejistý.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Novinka v pražské MHD. Autobus pojede Blankou, spojí dvě linky metra

Praha chystá zajímavou novinku v městské hromadné dopravě. Od léta zavede autobusovou linku mezi šestou a osmou městskou částí, která využije tunel Blanka. Pod číslem 145 vytvoří v trase Sídliště Čimice – Bohnice – Kobylisy – Dejvická vítanou alternativu k trase metrem přes centrum města i individuální automobilové dopravě. Cestu mezi Kobylisy a Dejvickou by měl "tunelbus" zvládnout pod 20 minut.