Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Albert musel stáhnout mraženou rybu z Číny: Mražené maso tilapie nahradila voda

Supermarket Albert
Supermarket Albert
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) na trhu objevila mraženou rybu tilapii z Číny, které bylo v balení méně, než avizovala etiketa, do výrobku byla přidaná voda. Řetězec Albert, který produkt prodával, ho musel okamžitě stáhnout.

Z tržní sítě musela být stažena falšová potravina TILÁPIE NILSKÁ, FILETY BEZ KOSTÍ A KŮŽE S PŘIDANOU VODOU – GLAZOVANÉ, balení 500 g, datum minimální trvanlivosti: 21. 9. 2017, šarže: LVV045T1603, země původu: Čína, dovozce do EU: Frigoexim s.r.o., Litoměřice.

"Výrobce uvedl na obale dva údaje o hmotnosti, a to 500 gramů a čistá hmotnost po odkapání 375 gramů. Laboratorní rozbor prokázal, že na povrchu ryby se nacházelo větší množství ledové glazury, než výrobce uvedl, a přidaná voda se nacházela i uvnitř rybího masa, což výrobce na obale neuvedl. Skutečný obsah masa byl pouze 295 gramů," popsal mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

S prodejcem zahájila SZPI správní řízení o uložení pokuty. "Zmíněnou šarži jsme ihned stáhli a zároveň si necháváme potravinu sami testovat v akreditované laboratoři. Zákazníci mohou rybu po předložení účtenky v kterémkoliv obchodě vrátit a dostanou peníze zpět," uvedla mluvčí Albertu Barbora Vanko.

Témata:  potraviny Albert obchody

Související

Aktuálně se děje

8. listopadu 2025 14:10

Babiš nevnímá střet zájmů jako překážku pro jmenování premiérem

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který byl pověřen jednáním o sestavení příští české vlády, naznačil, že nevidí ve svém střetu zájmů důvod k tomu, aby nebyl jmenován premiérem. Babiš nicméně nadále tvrdí, že prezidentovi Petru Pavlovi, který si ho opět pozval na Pražský hrad, předloží řešení problému. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy