reklama

Tyto činnosti by mohl provádět širší okruh lidí než nyní. Vláda novelu zákona o zdravotnických prostředcích poslance KDU-ČSL Víta Kaňkovského, jež by prakticky znamenala návrat k dřívější praxi, v pondělí podle podkladů podpoří. Změna by měla přinést úspory, ve zdravotnictví by mohlo jít o stamiliony korun ročně.

Nyní může školit zdravotnické zaměstnance i pracovníky dovozců a distributorů přístrojů osoba poučená výrobcem, což pro ně podle Kaňkovského znamená neúměrnou finanční zátěž. Výrobci jsou často zahraniční a jejich instruktoři musejí přijíždět třeba do nemocnic i několikrát do měsíce. Nově by mohli vést školení i lidé, kteří by k této činnosti dostali od výrobce zplnomocnění. Mohli by navíc pověřit i jiné osoby.

"Každá nemocnice má stovky přístrojů, větší i tisíce. I jen vedení evidence o školení je složité," řekl už dříve ČTK Kaňkovský. Pokud by předloha platila, stejně jako v minulosti by stačilo, aby byl proškolen jeden zaměstnanec, který by pak školil další. Nemocnice by tak po přijetí nového zaměstnance, který se obvykle musí proškolit v ovládání většího počtu přístrojů, nemusela povolávat školitele výrobců.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama