Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Veterináři potvrdili výskyt tačí chřipky i v Karlovarském kraji

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Praha - Veterináři potvrdili nové ohnisko ptačí chřipky v Karlovarském kraji. Ohniska jsou tak již ve všech krajích kromě Kraje Vysočina, Zlínského kraje a hlavního města Prahy.

V Karlových varech šlo o obec Božičany, kde chovatel nahlásil úhyn 12 kusů drůbeže. Následné testy potvrdily nákazu chřipkou subtypu H5N8. Během víkendu bylo zbývajících 15 kusů kachen a slepic utraceno, uvedli dnes veterináři na svém webu. V Česku je tak 35 ohnisek choroby.

Podle ředitelky Krajské veterinární správy pro Karlovarský kraj Márie Slepičkové bude mimořádné veterinární opatření včetně vyhlášených ochranných pásem vydáno v úterý.

"Žádné velké komerční chovy v okolí nejsou. Nakažený chov byl hned v sobotu zlikvidován, šlo o deset kachen a pět slepic," řekla ČTK Slepičková.

Chovatel podle ní požádal ještě o výjimku pro 22 holubů. Jak řekla, výjimku může chovatel dostat, pokud zajistí, aby se holubi nedostali z chovu ven.

Témata:  ptačí chřipka veterináři státní veterinární správa Karlovarský kraj

Související

Aktuálně se děje

13. června 2026 14:08

Noid Bárta bojuje s nenasytnou liškou. Zvíře mu pustoší hospodářství

Václav Noid Bárta se v životě zdaleka nevěnuje jen hudbě, což nemohlo jeho fanouškům uniknout. Jeden z dalších koníčků mu ale v současnosti přináší smutné chvíle. Co se zpěvákovi přihodilo už podruhé? 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Vlakem přímo do Hamburku. České dráhy obnovují provoz

O víkendu má DB InfraGO obnovit provoz na přímé trati z Berlína do Hamburku. Od neděle 14. června vstoupí v platnost plánované jízdní řády. Česká republika znovu získá přímé a rychlé spojení s Hamburkem a Kielem a v plném plánovaném rozsahu bude nabídnuté spojení do Kodaně. Cesta z Prahy do Hamburku bude trvat nově pouze 6 hodin, je to zhruba o 40 minut méně oproti období před výlukou.