reklama

Podle spisu otec dítěte 18. září ponechal syna bez dozoru na zahradě, kde bylo osm psů různých plemen, například tři feny belgického ovčáka. Psi cíleným útokem dítěti způsobili rozsáhlé zranění na krku.

"Psi nás znali, chodili okolo nás, začal jsem montovat značku na vozík, já jsem na něj koukal, syn byl vedle mě. Syna to přestalo bavit, zeptal se mě, jestli může jít za pejsky, já mu řekl, běž," řekl otec (55).

"Vozík jsme odtlačili k autu, připevnili jsme ho. Mohlo to trvat minutu dvě. Vrátili jsme se k brance a syna jsme neviděli, volali jsme ho, neozýval se. Došli jsme ke kotcům a viděl jsem tělíčko v příkopu, strašně jsem zařval a běžel jsem tam, kolem se pohybovali psi, ale žádný náznak agrese," řekl muž. Podle něj byl chlapec po celou dobu v doslechu, žádný křik ani štěkot psů však neslyšel.

Muž dnes řekl, že se mu po smrti syna zhroutil svět. "Stalo se to, co se stát nemělo, strašně lituji, že jsem tam vůbec šel, je to shoda šílených náhod. Byl jsem přesvědčený o tom, že tam nehrozí žádný nebezpečí, přes 40 let dělám kynologii, syn ty psy znal od malička," řekl muž.

"Myslím si, že kluk zakopnul, způsobil si ránu na čele a pes se v obraně ohnal. Pes v normální situaci dítěti neublíží, pokud není nervově vyšinutý jedinec," dodal.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama