Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Matka paterčat se dočkala peněz ze sbírky, Praha jí vyplatila více než 600 tisíc

Praha
Praha
Foto: Pixabay

Praha – Matka prvních českých paterčat Alexandra Kiňová získala od Prahy minulý týden asi 616.000 korun ze sbírky, kam lidé přispívali na podporu jejích pěti dětí. Paterčata Tereza, Alex, Martin, Michael a Deniel přišla na svět 2. června 2013 v podolské nemocnici v Praze.

O vyplacení peněz informoval mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Kiňová se o peníze ze sbírky soudila s Klubem dvojčat a vícerčat, který sbírku založil. Po skončení sbírky peníze připadly městu, které je matce předalo formou darovací smlouvy.

Rada hlavního města už loni v červnu schválila, že peníze matce dětí poskytne jako dar, protože jinak to legislativa neumožňovala. Právnička matky Klára Samková měla ke smlouvě připomínky. „Darovací smlouva byla na základě požadavků právní zástupkyně paní Kiňové upravena tak, aby vyhovovala po všech stránkách. Proto bylo původní usnesení včetně darovací smlouvy letos v únoru revokováno," uvedl Hofman.

Sbírka byla ukončena k 17. dubnu 2015 na žádost advokátky Samkové poté, co Kiňová v lednu po neshodách ukončila s klubem spolupráci. Klub proto peníze, z nichž platil dříve pro Kiňovou třeba asistentky, převedl na magistrát, který sbírku povolil. Soud žalobu Kiňové na klub na konci letošního ledna zamítl, protože už peníze nespravoval a byly na účtu magistrátu.

Témata:  Alexandra Kiňová Praha

Související

Aktuálně se děje

26. července 2025 9:48

Bruce Willis už nepotřebuje slova. Spekuluje se o zhoršení zdravotního stavu

Bruce Willis v březnu oslavil 70. narozeniny, ale žádného dárku ve formě zlepšení zdravotního stavu se nedočkal. Naopak, ze Spojených států amerických přicházejí zprávy o tom, že se mělo hollywoodskému herci přitížit. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Evropská unie

Komentář

EU si chce navýšit příjmy o více než 1000 miliard korun ročně. Čechům by kvůli tomu zdražil život

Evropská unie se Čechům v příštích letech dramaticky prodraží. Takže vlastně historicky vůbec poprvé vážně vyvstává otázka, jak dlouho ještě členství v EU zůstane pro Česko účetně plusové. Zatím tomu tak ještě je. Vždyť letos v prvním pololetí Česko do bruselské kasy odvedlo o 24 miliard méně, než z ní získalo. Zlomový však může být už tento týden navržený rozpočet EU na období let 2028 až 2034, ale i roky předtím, 2026 a 2027.