Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Celníci zadrželi padělek hodinek luxusních hodinek z Číny, originál stojí 40 milionů

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: www.rozhlas.cz

Praha - Celníci odhalili při běžné kontrole poštovních zásilek na celní poště v Praze 5 padělek jedněch luxusních pánských náramkových hodinek Patek Philippe Geneve za 40 milionů korun. Balíček byl z Číny.

"Při bližším zkoumaní samotného zboží a podkladů k němu bylo zjištěno, že se jedná o padělek luxusních hodinek Patek Philippe Geneve," uvedla mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.

Originál hodinek je vyroben z bílého zlata a krokodýlí kůže.

V případě propuštění zboží do volného oběhu by vznikla majiteli ochranných práv škoda ve výši 40 milionů korun.

Témata:  celníci padělky Praha

Související

Aktuálně se děje

27. října 2025 10:18

Zloději šperků z Louvru byli zatčeni

Francouzské policii se podařilo zadržet podezřelé v souvislosti s drzou loupeží francouzských korunovačních klenotů z muzea Louvre. Pařížská prokuratura potvrdila, že jednoho ze zadržených se podařilo dopadnout ve chvíli, kdy se snažil opustit zemi. Zloději minulý týden provedli denní přepadení Galerie Apollóna v Louvru, odkud během pouhých několika minut utekli se šperky v hodnotě desítek milionů eur.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Petr Pavel

Prezident Pavel jmenoval nové generály: Vyzval je k loajalitě k zemi a svědomí

Prezident republiky Petr Pavel dnes u příležitosti oslav 107. výročí vzniku samostatného československého státu jmenoval na Pražském hradě nové generály. Do vyšších generálských hodností byli povýšeni vojáci z povolání a příslušníci bezpečnostních sborů. Mezi jmenovanými byl ředitel Vojenského zpravodajství, generálmajor Petr Bartovský, který postoupil do hodnosti generálporučíka.