reklama

Dvojkou na kandidátce bude ministryně školství Kateřina Valachová. Na třetí místo je navržen poslanec a vlašimský ekolog Václav Zemek. Pro kandidátku hlasovalo 77 procent přítomných členů. O konečné podobě kandidátky rozhodnou v květnu všichni členové středočeské ČSSD, uvedl mluvčí ČSSD Mikuláš Klang v tiskové zprávě.

Hamáček se domnívá, že kandidátka je silná a vyvážená. „Naši kandidáti jsou ve svých oblastech zkušenými osobnostmi. Kampaň si odpracujeme s plným nasazením s cílem volby v kraji vyhrát," uvedl.

Ve Středočeském kraji se při sněmovních volbách v roce 2013 umístila ČSSD s 18,44 procenta druhá za vítězným ANO, které získalo 20,07 procenta.

Kandidátku středočeské ODS povede její předseda, krajský radní pro školství a poslanec Jan Skopeček. TOP 09 ve středních Čechách povede předseda strany Miroslav Kalousek. Komunisté za jedničku určili poslance Stanislava Grospiče a piráti celostátního lídra Ivana Bartoše. Kandidátku STAN a lidovců povede první místopředseda STAN a náměstek středočeské hejtmanky Vít Rakušan.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama