reklama

Podle předsedy sněmovního klubu sociálních demokratů Romana Sklenáka by se neměla případě Stupčuka použít imunita. "Já se domnívám, že by v tomto případě neměla být použita imunita a pan poslanec by měl být vydán," řekl Skelnák. O tom, že nevidí důvod pro uplatnění imunity, hovořil i Stupčuk v Právu.

Sklenák na tiskové konferenci ve Sněmovně potvrdil, že do dolní komory již dorazila žádost o Stupčukovo vydání. "Nyní se jí bude zabývat mandátní a imunitní výbor, oni mají možnost seznámit se s detaily případu, potom vydají nějaké doporučení," uvedl Sklenák. Hlasování očekává na příští schůzi Sněmovny.

Policie chce Stupčuka stíhat kvůli dopravní nehodě, při níž 7. února vylétlo jeho auto z dálnice D7 na sjezdu u Tuchoměřic. Podle svědků byl opilý, test na alkohol ale policii odmítl. "Byl jak carský důstojník a hlavně byl agresivní," řekl svědek nehody TV Nova.

Poté měl Stupčuk zapírat. Tvrdil, že auto neřídil, což ale vyvrátila jak svědectví dalších účastníků, tak záznamy z dálničních kamer. Dalšího svědka prý poslanec zastrašoval a hrozil mu žalobou. Imunitou se oháněl i při jednání s policisty.

Teď prý sociální demokrat chce, aby byl proces ve Sněmovně co nejkratší a imunitu uplatnit nechce. "Nejsem seznámený ani se spisem, ani s žádostí. Ale vnímám to jako svůj osobní problém a udělám vše, aby ta věc byla co nejdříve vyřešena. Ta věc nemá žádnou politickou souvislost," citoval poslance deník.

"Nevidím důvod pro uplatnění institutu imunity. Nebudu to chtít prodlužovat a čekat rok a půl, než mi skončí mandát, aby se ta věc projednala. Neznám obsah žádosti, ale bylo mi sděleno, že by se mělo jednat o trestný čin obecného ohrožení pod vlivem návykové látky," dodal Stupčuk.

reklama