Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česká Ray Service a britská BAE Systems budou vyrábět minomety, zájem o ně má třeba Švédsko

Vlajka Švédska
Vlajka Švédska
Foto: Pixabay

Praha - Česká společnost Ray Service a britská zbrojovka BAE Systems uzavřely smlouvu na dodávku komponentů pro samohybné minomety Mjölner, které chce do výzbroje švédská armáda..

Podíl Ray Service bude spočívat ve vývoji a výrobě kabelových svazků. "Naše rozsáhlé zkušenosti v oblasti projektování a výroby jsou zárukou toho, že jsme schopni dodat včas, v mezích rozpočtu a zároveň splnit požadavky obranného průmyslu," uvedl Jakub Gabriel, výkonný ředitel Ray Service.

Smlouva se společností Ray Service je dalším krokem v naplnění závazku BAE Systems spolupracovat s českými podniky v souvislosti s podporou chystaného tendru na obměnu zastaralého vozového parku bojových vozidel pěchoty řady BVP-2.

V roce 2016 společnost BAE Systems navázala partnerství s podnikem VOP CZ a dohodla se s ním na výrobě komponentů pro terénní vůz BvS10, který BAE Systems momentálně dodává rakouské armádě. Zakázku na dodávku 40 minometných systémů získala BAE Systems od švédského Úřadu pro vyzbrojování v prosinci 2016.

Společnost má zájem na dodávkách bojového vozidla pěchoty CV90 české armádě. Pokud si česká vláda CV90 vybere, firma BAE Systems hodlá pokračovat ve spolupráci s českými podniky na zajištění dalších aktuálních či budoucích bezpečnostních potřeb země, uvádí zpráva.

Témata:  BAE Systems Švédsko zbraně

Související

Aktuálně se děje

11:14

Pohár trpělivosti přetekl. Čína podnikne tvrdá protiopatření

Čína oznámila, že podnikne tvrdá protiopatření poté, co prezident Spojených států Donald Trump ve středu představil nová 54% cla na veškerý čínský dovoz do USA. Tento krok znamená dramatickou eskalaci obchodního konfliktu mezi dvěma největšími ekonomikami světa a zásadní změnu americké obchodní politiky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.