Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vrah barmanky 14 let unikal spravedlnosti, teď byl chycen na Slovensku

Policie SR, ilustrační fotografie
Policie SR, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Bratislava/Rakovník - Muž, který je podezřelý z vraždy barmanky v herně v Rakovníku v roce 2003, byl dopaden na Slovensku. Vyšetřování zločinu bude pokračovat tam, v případě prokázání viny muži hrozí až doživotí.

Obviněný Slovák spolu s dalším zadrženým plánovali vyloupit hernu. "Intenzita toho útoku svědčí o tom, že to byl nějaký afekt, nebylo to (vražda) naplánováno," uvedl šéf slovenské národní kriminální agentury Peter Hraško.

Dodal, že účast spolupachatele na vraždě barmanky, která podlehla četným bodným poraněním, nebyla prokázána. Dvojice byla před 14 lety ubytována v Rakovníku jako zaměstnanci jedné společnosti.

Podle ředitele Národní centrály proti organizovanému zločinu Michala Mazánka byly při činu vypáčeny herní automaty a způsobena škoda kolem 30.000 korun. "Poměrně pro zanedbatelnou částku vyhasl takto brutálním způsobem lidský život," řekl Mazánek.

Slovenské televize Markíza uvedla, že k odhalení pravděpodobného pachatele pomohla analýza DNA. Hraško řekl, že obviněný v minulosti nebyl trestán, mezitím se přestěhoval na severní Slovensko, založil si rodinu a má dvě děti.

Témata:  vražda krimi Slovensko policie SR

Související

Aktuálně se děje

16. srpna 2025 18:16

Poprask v Británii: Restaurace spojená s Meghan odmítla obsloužit viceprezidenta J.D. Vance

Viceprezident J.D. Vance se se svou rodinou vydal na dovolenou do Spojeného království. Během svého pobytu se podle informací webu Mirror ocitl v nepříjemné situaci, když se restaurace, kterou si vybral, odmítla se zástupci Bílého domu vůbec bavit. Zaměstnanci oblíbeného podniku totiž pohrozili, že pokud budou muset Vanceovi obsluhovat, rovnou odejdou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy