reklama

Kalousek se na svém Facebooku vrátil k nemoci Andreje Babiše i tomu, jak šéf ANO sice kvůli zápalu plic nebyl přítomen při interpelacích v Poslanecké sněmovně, pak ale stejný den přednášel studentům.

„Se zápalem plic je to jako s Čapím hnízdem. Ráno ho máte, takže rozhodně nemůžete na interpelace do Sněmovny, pak ho na čas vyvedete ze svého vlastnictví, zajdete si zdráv a vesel zapřednášet studentům, načež ho opět přijmete a ulehnete," rýpnul si předseda opoziční TOP 09.

Sám Babiš ke své nemoci v neděli na sociálních sítích dodal: „Nechal jsem se od kolegů přesvědčit, abych vyležel zápal plic, beru dvoje antibiotika, musel jsem zrušit naplánované schůzky. Díky tomu jsem ale dodělal hromadu pošty a vyřídil desítky sms a mailů, takže je to vlastně dobře, že můžu takhle pracovat. Zítra jdu na odběry krve, snad to dopadne dobře, cítím se oslabený a hlavně tlustý, což mě teda štve víc než ta choroba."

Kalousek poukázal také na další kauzu, tentokrát šlo o odposlechy v kanceláři pražské kriminálky. Podle České televize policie podezřívá jednoho z kriminalistů, že na pokyn lidí z okolí Jany Nagyové ovlivňoval vyšetřování bývalého šéfa rozvědky Karla Randáka.

List Právo však poukazoval na to, že odposlechy byly umístěny v kanceláři policistů, kteří vyšetřují podezření na dotační podvod související se stavbou farmy Čapí hnízdo, jejímž majitelem je právě Babiš. „Mám zdvořilý dotaz: je tady někdo, kdo vadí Andreji Babišovi, a přesto se domnívá, že není ,'napíchnut'?" přisadil si šéf TOP 09.

reklama