Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pes u Tišnova vážně pokousal malou holčičku, zranil také matku

Pes, ilustrační fotografie
Pes, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Brno - Ve vesnici nedaleko Tišnova v úterý zaútočil pes. Holčičce způsobil středně těžká zranění na několika částech těla. Na místě zasahoval vrtulník záchranné služby.

Holčička nebyla v akutním ohrožení života. Přesto na místě zasahoval také vrtulník. Přivolaná lékařka dítě uvedla do umělého spánku. Nyní je v péči lékařů brněnské dětské nemocnice.

Lehké zranění utrpěla také matka, která bránila dítě před útočícím psem. Po ošetření ji posádka převezla na chirurgii Úrazové nemocnice.

"Podle našich informací se nejednalo o útočné plemeno. Posádky děkují za ochotu a vstřícnost sousedům, kteří velmi aktivně pomáhali," uvedla mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedvika Kropáčková.

"Vyšetřujeme, co přesně se stalo, co tomu předcházelo," řekl ČTK policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Starosta Železného Radomír Pavlíček uvedl, že přibližně dvouletý kříženec labradora byl v rodině teprve asi týden. Šlo podle něj o nevycvičené zvíře bez disciplíny. Majitelé nemovitosti zrovna nebyli doma, se psem tak byla jen jejich dcera se dvěma dětmi. Než dorazil veterinář, pes se uklidnil. Starosta jej pak zavezl do útulku. "Veterinář řekl, že by pes měl být pět dní v karanténě, potom budeme řešit, co s ním bude dál," uvedl Pavlíček.

Témata:  napadení zvířaty psi děti

Související

Aktuálně se děje

26. července 2025 9:07

Další soud mezi Hanychovou a Soukupem. Tentokrát nejde o Rozárku

Agáta Hanychová a Jaromír Soukup se nerozešli zrovna v dobrém, proto ostatně vedou spor ohledně péče o společnou dceru Rozárku. V červenci se ale otevřela u soudu další kauza. Možná by ale nemusela mít dlouhého trvání. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Evropská unie

Komentář

EU si chce navýšit příjmy o více než 1000 miliard korun ročně. Čechům by kvůli tomu zdražil život

Evropská unie se Čechům v příštích letech dramaticky prodraží. Takže vlastně historicky vůbec poprvé vážně vyvstává otázka, jak dlouho ještě členství v EU zůstane pro Česko účetně plusové. Zatím tomu tak ještě je. Vždyť letos v prvním pololetí Česko do bruselské kasy odvedlo o 24 miliard méně, než z ní získalo. Zlomový však může být už tento týden navržený rozpočet EU na období let 2028 až 2034, ale i roky předtím, 2026 a 2027.